Witam serdecznie, z tej strony Starszy Redaktor @Bulis. Zapraszam do przeczytanie relacji z próby samobójczej przy BB Island.
W dniu 23.09.2025 wydarzyła się kolejna próba samobójcza. Świadkowie relacjonują, że wokół miejsca zdarzenia szybko zebrała się spora grupa obserwatorów. Jedni traktowali to jako element widowiska, inni podeszli do sytuacji z większym zaangażowaniem, starając się odwieść bohatera od wykonania dramatycznego kroku. Skoczek, mimo wielu reakcji otoczenia, wydawał się nieugięty. W końcu skok został wykonany – i jak można się domyślać, nie skończył się szczęśliwie. Chwilę później na miejsce przybyła ekipa medyczna, która zajęła się odtworzeniem porządku i przywróceniem poszkodowanego do pełni sił. Niestety, w minionym miesiącu pojawiało się bardzo dużo takich przykrych sytuacji. Mam wielką nadzieję, że osoby, które zmagają się z problemami — podejmą odpowiednie kroki w celu zneutralizowania ich.
Po całej akcji udało mi się przeprowadzić wywiad z Ratownikiem @kvbvzz uczestniczącym w akcji.
B: Witam, z tej strony Starszy Redaktor Bulis z Redakcji 4Life News. Czy byłby Pan chętny odpowiedzieć na parę pytań?
k: Witam, z tej strony Lekarz Ratunkowy kvbvzz z frakcji San Andreas Medical Department. Pewnie.
B: W ostatnim miesiącu zostało zauważone coraz więcej tak zwanych ,,skoczków,'' jest ku temu jakiś znany wam powód?
k: Co do skoczków, racja z dnia na dzień osoby z problemami z psychiką decydują się na posunięcie do tak drastycznych kroków, jak popełnienie samobójstwa, oczywiście najczęstszym zauważanym jest, jak już wcześniej powiedziałeś skoczek. Powody są różne, zazwyczaj spotykane przez nas to jest utrata majątku, utrata bliskiej osoby lub choroby psychiczne.
B: Jak radzi sobie personel medyczny z takimi przypadkami? Jakie są dalsze działanie po uratowaniu takiej osoby?
k: Jeśli chodzi o postępowanie w przypadku takich osób to nasz personel, jest odpowiednio przygotowywany i jest gotowy na wszystkie sytuacje, czy to skoczek, czy topielec. Jesteśmy przygotowywani pod względem podstaw psychologii, więc zawsze próbujemy takiego skoczka powstrzymać, zmotywować go, że tak to ujmę „Do dalszego korzystania z życia". Co do dalszych działań, po uratowaniu takiej osoby musimy sprawdzić wpierw, czy nie występują żadne urazy, po czym przechodzimy do zmierzenia podstawowych parametrów oraz oczywiście wsparcia psychicznego naszego skoczka, zawsze staramy stawiać się w jego sytuacji, by zrozumieć, przez co przechodzi oraz co czuję. Dalej jest tylko transport na szpital oraz konsultacja psychologiczna, zachęcenie do terapii, wyciągnięcie jak najwięcej informacji, dlaczego tak postąpił, jaki był tego powód.
B: Dziękuje bardzo za poświęcenie mi chwili. Życzę spokojnej służby i miłego dnia!
k: Nie ma sprawy, życzę miłego dnia i dziękuje za współprace!
Udało mi się także przeprowadzić wywiad z Funkcjonariuszem @Hammurabi pomagającego w akcji.
B: Witam, z tej strony Starszy Redaktor Bulis z Redakcji 4Life News. Czy byłby Pan chętny odpowiedzieć na parę pytań?
H: Cześć, Police Officer III Hammurabi S. A. Police Department. Oczywiście Chętnie odpowiem na pytania.
B: Jakie działanie podejmujecie wobec osób z myślami samobójczymi? Jakie są kroki podejmowane w celu pomocy takim osobom?
H: Przede wszystkim jako funkcjonariusze staramy się podejść do takiej sytuacji z ogromną empatią. Każde zgłoszenie o możliwej próbie samobójczej traktujemy bardzo poważnie. Nasze działania obejmują przede wszystkim zabezpieczenie miejsca zdarzenia, a następnie nawiązanie kontaktu i rozmowę z osobą podejmującą próbę samobójczą. Każda osoba jest inna, więc podchodzimy do tego bardzo indywidualnie, często kluczowe jest wysłuchanie i zbudowanie, chociażby minimalnego zaufania. Równolegle współpracujemy z ratownikami medycznymi oraz strażakami.
B: Jak radzicie sobie jako funkcjonariusze policji z takimi sytuacjami? Z tego, co rozumiem, to was takie sytuacje spotykają niestety dość często.
H: Sytuacje z osobami mającymi myśli samobójcze zawsze są trudne, zarówno emocjonalnie, jak i operacyjnie. Staramy się podchodzić do nich spokojnie i profesjonalnie, przede wszystkim zachowując empatię i bezpieczeństwo. Choć zdarzają się stosunkowo często, każda interwencja przypomina nam, jak ważna jest nasza rola w ratowaniu życia i zapewnianiu wsparcia osobom w kryzysie.
B: Dziękuje bardzo za poświęcenie mi czasu. Życzę spokojnej oraz bezpiecznej służby!
H: Cieszę się, że mogłem wziąć w tym udział. Życzę wszystkiego dobrego i bezpiecznego dnia.
Dziękuję za przeczytanie relacji i zapraszam do czytania kolejnych materiałów.
Autoryzował: @MateuszXQ