Według mnie wprowadzenie taryfikatora kar serwerowych jest jak najbardziej na plus. Dzięki temu gracze, odwiedzając forum, będą mieli jasne wytyczne dotyczące czynów których należy unikać, a także dowiedzą się, jakie kary mogą otrzymać za różne przewinienia. Jestem zwolennikiem skrócenia długości kar w przypadku mniejszych wykroczeń, takich jak przypadkowe użycie Caps Locka czy podobnych błahych przewinień. Jednakże w przypadku wprowadzenia publicznie dostępnego taryfikatora, który będzie widoczny dla wszystkich graczy, uważam, że kary za poważniejsze przewinienia, zwłaszcza te związane z odwalaniem, powinny być znacznie surowsze. Gracze będą teraz świadomi, na jaki czas mogą zostać ukarani, co może skłonić ich do zaprzestania niechcianych działań lub przynajmniej ograniczenia ich liczby, lecz gdy kary będą za małe, to istnieje szansa, że ludzie zaczną naruszać niektóre zasady nawet częściej.
Co do dodatkowych sugestii, uważam, że wprowadzenie opcji akceptacji Taryfikatora kar serwerowych przy rejestracji, lub w przypadku starszych graczy logowaniu na forum jest dobrym pomysłem. Dzięki temu osoby nie będą mogły później twierdzić, że zostały ukarane "za nic". Jest to kolejny sposób na uczynienie zasad jasnymi i zrozumiałymi dla wszystkich graczy, co przyczyni się do bardziej uczciwej i przejrzystej rozgrywki na serwerze.
Myślę, że administracja z nowymi zasadami karania graczy po przyzwyczajeniu się będzie sobie radzić lepiej niż zwykle!