Witam, z tej strony Dziennikarz * Detonator z Rzecznictwa Prasowego San Andreas Armed Forces!
23 lutego przypada Święto Geografii Wojskowej .
Święto to zostało ustanowione przez ministra obrony narodowej 24 grudnia 2013 roku jako święto wojskowe .
MON wyjąśniło również sposób ich obchodzenia w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
Święto Geografii wojskowej ma na celu upamiętnić powstanie instytutu Wojskowo -Geograficznego.
Jest ono obchodzone poprzez wystawienie sprzętu pomiarowego i prezentacje multimedialne , w uroczystościach uczestniczą żołnierze wraz z dowódcami jednostek geograficznych z całego obszaru Polski.
Tego dnia zasłużeni pracownicy zostają nagrodzeni pamiątkowymi ryngrafami – medalionem w kształcie tarczy ozdobionego rysunkiem o tematyce religijnej bądź patriotycznej.
Geografia wojskowa zajmuje się badaniem czynników: politycznych, wojskowych, gospodarczych i fizyczno-geograficznych różnych państw na świecie, oraz różnych rejonów z punktu widzenia na planowanie, przygotowanie i prowadzenie działań wojennych.
Współcześnie geografia wojskowa wykorzystuje nowoczesne technologie, takie jak systemy informacji przestrzennej, zobrazowania satelitarne oraz cyfrowe modele terenu.
Systemy te umożliwiają dokładne planowanie operacji wojskowych.
Dziękuję za poświecenie czasu na przeczytanie tego artykułu !
opracował ; @*Detonator*
autoryzował ; @Januszz*