Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4Life News - Ankieta Publiczna dot. bezpieczeństwa w sieci.


Girappa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tmljv76.png


 

                Dnia 5 lutego tego roku na całym świecie odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu. W związku z tym wydarzeniem Redakcja 4Life News postanowiła zorganizować ankietę dot. bezpieczeństwa w sieci. To wydarzenie ma na celu uświadomienie młodszemu, ale również starszemu społeczeństwu jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas w sieci. W Polsce organizowaniem tego przedsięwzięcia zajmuje się Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK).

 

 


 

XxBWLWF.png

RLhOsom.png

 


 

                W ankiecie wzięło udział 68 osób.  Jako cel obraliśmy sobie sprawdzenie odczucia bezpieczeństwa w Internecie przez internautów. Większość osób, bo aż 73%, czuje się bezpiecznie w sieci. Następnym naszym zapytaniem był wpływ RODO na ochronę danych. Niestety, ponad połowa ankietowanych uważa, że RODO ma znikomy wpływ na bezpieczeństwo naszych danych w internecie.

                RODO, inaczej nazywany Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych jest to dyrektywa wprowadzona przez Unie Europejską 25 maja ubiegłego roku. Od czasu wejścia w życie uchwały zostało zarejestrowanych ponad 59 tysięcy przypadków wycieków danych, ale tylko 91 z nich zostało ukarane finansowo. Najbardziej znaną jest kara 50 milionów dla Google. Z naszego polskiego podwórka można znać przykład wycieku danych z strony Internetowej morele.net.

 


 

Po2n7QQ.png

 


 

                Wracając do tematu bezpieczeństwa, prawie jedna trzecia ankietowanych nie wie, czy ich dane wyciekły z jakiegoś serwisu. Na nieszczęście 17 ankietowanych powiedziało nam, że są wręcz pewni, że strona, z której korzystali miała włamanie do bazy danych.

                Niestety, większość osób, bo aż 63 ankietowanych korzysta dalej z bardzo podstawowych zabezpieczeń typu hasło, kiedy mamy wiele różnych możliwości np. Kod, który jest wysyłany jako wiadomość SMS. Z tego zabezpieczenia korzysta ponad połowa ankietowanych. Bardzo znanym zabezpieczeniem konta jest Steam Guard, z którego można korzystać na platformie Steam.

 


 

mrQwGCK.png

 


 

                Badani w większości spędzają od 2 do 6 godzin na korzystaniu z Internetu, lecz jak od każdej reguły są wyjątku, którzy siedzą więcej czasu patrząc się w ekran smartfonu lub monitora. Ten czasu wykorzystują na granie w gry online, rozmawianie ze znajomymi oraz oglądanie filmów.

 

 

Źródła: https://antyweb.pl/rodo-kary-wycieki/

Młodszy Reporter @xWolfQ

Młodszy Redaktor @Keres

  

Edytowane przez Qumik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xWolfQ napisał:

Niestety, większość osób, bo aż 63 ankietowanych korzysta dalej z bardzo podstawowych zabezpieczeń typu hasło, kiedy mamy wiele różnych możliwości np. Kod, który jest wysyłany jako wiadomość SMS.

Poproszę o przykładowy serwis, gdzie hasło można zastąpić kodem w SMS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MrAsfurix napisał:

Poproszę o przykładowy serwis, gdzie hasło można zastąpić kodem w SMS. 

xWolfQ chodziło o weryfikację dwuetapową i nikt nigdzie nie pisał o zastępowaniu hasła kodem SMS. Faktycznie sposób, w jaki napisane jest to zdanie, może doprowadzać do mylnych wniosków, ale raczej każdy, kto kiedykolwiek spotkał się z weryfikacją dwuetapową będzie wiedział, o co chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wniosek z tej ankiety? Żaden. Czysta statystyka, z której autor nic nie wyciągnął, a szkoda, bo można to było zrobić dobrze. Teraz trochę mi szkoda czasu osób, które wypełniły tę ankietę, a w szczególności przepraszam tych, których do tego zachęciłem, liczyłem, że będzie się z tego dało coś wyciągnąć. Cóż jestem troszkę zawiedziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Torix said:

Jaki wniosek z tej ankiety? Żaden. Czysta statystyka, z której autor nic nie wyciągnął, a szkoda, bo można to było zrobić dobrze. Teraz trochę mi szkoda czasu osób, które wypełniły tę ankietę, a w szczególności przepraszam tych, których do tego zachęciłem, liczyłem, że będzie się z tego dało coś wyciągnąć. Cóż jestem troszkę zawiedziony.

Zgadzam się z tobą. Teraz czytając ten materiał nie sądzę, aby był on na miarę moich możliwości. Niestety, tak bywa, że ludziom zdarzają się potknięcia, ten artykuł był moim. Postaram się z niego wyciągnąć jak najwięcej wniosków, i robić coraz lepsze artykuły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin