Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Pytania dt. nowego regulaminu


ZbyK.gg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pytanka mam dwa a więc bez zbędnego przedłużania:
1 - §9.4
Kierując pojazdem lądowym, należy przestrzegać przepisów z kodeksu ruchu drogowego, oraz należy unikać zderzeń z innymi pojazdami.
Czy oznacza to, że za przekroczenie prędkości nadawane mogą być teraz kary typu zabranie prawa jazdy poprzez administracje?
2 - §9.6
Na serwerze obowiązuje zakaz ranienia oraz zabijania innych graczy, z wyjątkiem gdy:
a) Oboje graczy znajduje się na strefie deathmatch,
b') Gracz raniący należy do odpowiednich frakcji, a użycie siły jest zgodne z wewnętrznymi zasadami.
Jeśli chodzi o biznes 41st. Mechanized Infantry Division który również posiada dostęp do broni i posiada wewnętrzny regulamin dotyczący broni to w tym wypadku zalicza się on pod zasady w pod punkcie b) czy posiada całkowity zakaz zabijania i ranienia tak jak normalni gracze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator RCON
23 minuty temu, HefreyPL napisał:

Ja pytanka mam dwa a więc bez zbędnego przedłużania:
1 - §9.4
Kierując pojazdem lądowym, należy przestrzegać przepisów z kodeksu ruchu drogowego, oraz należy unikać zderzeń z innymi pojazdami.
Czy oznacza to, że za przekroczenie prędkości nadawane mogą być teraz kary typu zabranie prawa jazdy poprzez administracje?
 

Nie wszystkie nagięcia KRD podlega pod karę administracyjną, przekroczenie prędkości jest zbyt małym wykroczeniem aby nakładać z tego powodu karę. Kara musi być adekwatna do czynu. 
Odpowiadając więc - Nie, nie otrzymasz kary administracyjnej za przekroczenie prędkości, mimo to możesz otrzymać karę od frakcji.

26 minut temu, HefreyPL napisał:

2 - §9.6
Na serwerze obowiązuje zakaz ranienia oraz zabijania innych graczy, z wyjątkiem gdy:
a) Oboje graczy znajduje się na strefie deathmatch,
b') Gracz raniący należy do odpowiednich frakcji, a użycie siły jest zgodne z wewnętrznymi zasadami.
Jeśli chodzi o biznes 41st. Mechanized Infantry Division który również posiada dostęp do broni i posiada wewnętrzny regulamin dotyczący broni to w tym wypadku zalicza się on pod zasady w pod punkcie b) czy posiada całkowity zakaz zabijania i ranienia tak jak normalni gracze? 

Pisząc regulamin zapomniałem o działaniu tego biznesu, zostanie to poprawione gdy tylko skontaktuje się z osobą odpowiedzialną za biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§6.1
Gracz który zobowiązuje się do spłacenia pożyczki, musi posiadać co najmniej 100 godzin przegranych na serwerze, a kwota musi być mniejsza niż 25 000 PLN lub suma jego majątku musi wynosić przynajmniej 25% pożyczki.

§6.2
Wierzyciel ma prawo, po wcześniejszym ustaleniu z dłużnikiem do nali
czenia kosztu pożyczki, lecz kwota ta nie może być większa niż 40% pożyczki.

Jak rozumiem mogę maksymalnie wziąść 25k lub  25% mojego majątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§7.6
Zakazuje się reklamowania stron www oraz serwerów na dowolnych platformach, gdy nie są one bezpośrednio związane z serwerem 4Life MTA.

 

"reklamowania" różne osoby mogą różnie odebrać, a więc - czy to oznacza że nie mogę napisać adresu jakiejkolwiek strony, która jest niezwiązana z 4life, np. jbzd.com.pl, wykop.pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Przekazywanie majątku

§3.2
W skład majątku objętego regulacjami wchodzą następujące dobra wirtualne:
a) gotówka oraz pozostałe środki pieniężne,
b') Pojazdy,
c) Nieruchomości.

~W przypadku gdy mój kolega zaczyna dopiero grę na serwerze jego majątek jest zerowy, czy mam możliwość podarować mu 950 pp na start?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§9.7

d) Korzystania ze styli biegania innych niż podstawowe,

 

czy styl numer 2  (/styl.pewnysiebie) jest uznawany jako styl podstawowy? jako iż w samym Gta Sa styl ten występuje co osiągnięciu pewnego progu muskulatury naszej postaci. Dodatkowo prędkość poruszania się jest identyczna jak w stylu domyślnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy możliwość poproszenia o interpretację dotyczącą poszczególnych części regulaminu. Pozwolę sobie zapytać o wszelkie kwestie, które mogą sprawiać trudności w interpretacji lub są po prostu niejasne w moim odczuciu. Proszę nie traktować tego jako czepialstwo, chodzi mi jedynie o ułatwienie graczom rozumienia treści regulaminu, która jakby nie patrzeć, może ochronić przed późniejszymi konsekwencjami. Nie przedłużam już więcej i przejdę do konkretów, w spoilerach będę zamieszczał jedynie fragmenty regulaminu, do których się odnoszę.

Spoiler

§1.1
Ilekroć w niniejszym dokumencie pojawią się następujące terminy, przyjmują one nadane im poniżej znaczenia:
Serwer - Serwer gry 4Life MTA umieszczony na platformie Multi Theft Auto San Andreas.
Regulamin serwera - Niniejszy dokument.
Gracz - Podmiot korzystający z konta na serwerze.
Zarząd serwera - Wybrani przez właściciela serwera gracze pełniący funkcje Administratora RCON.
Administracja serwera, członkowie ekipy - Grupa graczy pełniących funkcje Supporta, Moderatora, Administratora, St. Administratora bądź Administratora RCON.
Członek ekipy - podmiot należący do administracji serwera.
Posiadacz konta - Osoba która utworzyła konto na serwerze.
Majątek rzeczywisty - Suma zgromadzonych przez gracza dóbr wirtualnych niewynikająca z wcześniejszych przekazów majątku, przeliczona na wirtualne środki pieniężne.
Cena rynkowa - Realna wartość danego dobra, zależna od aktualnego popytu i podaży, określona przez rzeczoznawcę.

Tutaj nie jest to problem interpretacyjny, ale mała uwaga. Nie zaszkodziłoby dodania definicji właściciela serwera, czysto dla jasności, gdyż zwrot ten pada w kilku punktach regulaminu.

 

Spoiler

§2.5
Zarząd serwera ma prawo do pozbawienia konta wszystkich statystyk i majątku, gdy gracz dopuści się złamania zasad wpływających na statystyki.

Prosiłbym o szersze zdefiniowanie "statystyki". Podejrzewam, że chodzi o dobra na serwerze, takie jak gotówka, czy ilość punktów premium. Niemniej prosiłbym o bardziej konkretną definicję.

 

Spoiler

§2.6
Zarząd serwera ma prawo podczas pozbawiania konta statystyk i majątku pozbawić również punktów premium oraz konta premium gdy:
a) Ów punkty premium zostały dodane metodą wymiany majątku na serwerze,
b') Działania gracza mogły zagrozić działaniu bądź sytuacji finansowej organizatora usługi "punkty premium".

Tutaj mam problem z rozumieniem podpunktu "b')". Jak podejrzewam, chodzi tutaj o dodanie na serwer punktów premium z ominięciem płatności za taką usługę, niemniej taki zapis może być również interpretowany tak, jakoby osoba prowadząca konkurencyjny serwer spełniała warunek do pozbawienia jej punktów premium.

 

Spoiler

§3.5.3
Przekazywanie nagród w wydarzeniu, w którym organizator wybiera osobę wygraną bez realnej rywalizacji, podlegają pod przekaz swobodny.

Rozumiem, że w tym punkcie chodzi o wszelkiego rodzaju loterie, losowania?

 

Spoiler

§4.5
Zezwala się na handel jedynie w przypadku gdy obie strony oferują części majątku równej bądź zbliżonej wartości.

Tutaj brakuje mi podpunktu na zasadzie: "Wyjątek stanowi sytuacja opisana w punkcie 5.".

 

Spoiler

§7.7
Zakazuje się pisania nazw konkurencyjnych serwerów, z wyjątkiem, gdy gracz piszący przejawia neutralny stosunek do wymienionego serwera, niezachęcający do gry, a wypowiedź dotyczy szerszego i realnego kontekstu.

Czy ten punkt dotyczy również serwerów powstających, już niedziałających (to znaczy takich, które działały w przeszłości) oraz prywatnych (w znaczeniu małych, zamkniętych)?

 

Spoiler

§9.5
Korzystając z pojazdów lotniczych, zakazuje się lądowania w miejscach do tego nie przeznaczonych, z wyjątkiem gdy:
a) Lądowanie wynika z uszkodzeń, braku paliwa bądź innego nieprzewidzianego problemu a gracz poinformował administrację o problemie poprzez zgłoszenie,
b') Pojazd lotniczy jest śmigłowcem, a lądowanie następuje w miejscu umożliwiającym bezpieczne lądowanie bez utrudniania innym gry.

Część tego punktu wydaje mi się absurdalna, dlatego wolę się upewnić, czy moja interpretacja jest słuszna. Czy w momencie powstania konieczności lądowania z powodu uszkodzenia silnika lub braku paliwa mam w locie pisać report: "hej, ląduję awaryjne na polu, koło Richman"? Treść oczywiście przykładowa.

 

Spoiler

§9.7
Na strefie deathmatch zakazuje się:
a) Używania pojazdów do atakowania innych graczy,
b') Oddawania strzałów poza strefę,
c) Atakowania graczy poza strefą,
d) Korzystania ze styli biegania innych niż podstawowe,

Pytanie dotyczy podpunktu "a)". Jak rozumiane jest "atakowanie", czy dotyczy to też przypadkowych i jednorazowych potrąceń lub umyślnych taranów w odpowiedzi na ostrzał (samoobronnych, bez intencji zabicia, a bardziej przewrócenia, umożliwienia ucieczki)?

 

Spoiler

§9.8
Zakazuje się omijania systemów wykrywających brak aktywności gracza.

Czy dotyczy to też sytuacji, kiedy gracz uczestniczy w rozgrywce, ale w samej grze nie wykazuje "skryptowych" aktywności i reaguje dopiero w przypadku alertu? Takie sytuacje są częste na spotkaniach frakcyjnych, szkoleniach, czy podczas oczekiwania na taksówkę, stąd to pytanie. 

 

Spoiler

§9.9
Gracz pełniący funkcje we frakcji na aktywnej służbie ma kategoryczny zakaz załatwiania w tym czasie spraw prywatnych.

Kwestia ta pewnie nurtuje sporą część graczy. Jak rozumiane jest załatwianie spraw prywatnych, czy tylko jako aktywności stricte w grze, np. uczestniczenie w wymianie, zakup nieruchomości, poruszanie się pojazdem prywatnym, czy również jako aktywności, które nie wpływają na aktywność frakcyjną, np. negocjacje w prywatnych wiadomościach, wykonanie przelewu komendą?

 

Wiem, że niektóre kwestie, o które zapytałem, mogą wydawać się oczywiste, niemniej chciałbym rozjaśnić wszystkie kwestie, które w mojej opinii mogą powodować niejasności. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator RCON
W dniu 14.10.2020 o 18:34, JakubixIsHere napisał:

§6.1
Gracz który zobowiązuje się do spłacenia pożyczki, musi posiadać co najmniej 100 godzin przegranych na serwerze, a kwota musi być mniejsza niż 25 000 PLN lub suma jego majątku musi wynosić przynajmniej 25% pożyczki.

§6.2
Wierzyciel ma prawo, po wcześniejszym ustaleniu z dłużnikiem do nali
czenia kosztu pożyczki, lecz kwota ta nie może być większa niż 40% pożyczki.

Jak rozumiem mogę maksymalnie wziąść 25k lub  25% mojego majątku?

Jeżeli kwota jest mniejsza niż 25k to nie ma znaczenia Twój aktualny majątek (należy pamiętać jedynie o 100 godzinach). Jeżeli jest wyższa niż 25 000 PLN to możesz maksymalnie pożyczyć czterokrotność majątku.

 

W dniu 14.10.2020 o 19:00, cosx000 napisał:

§7.6
Zakazuje się reklamowania stron www oraz serwerów na dowolnych platformach, gdy nie są one bezpośrednio związane z serwerem 4Life MTA.

 

"reklamowania" różne osoby mogą różnie odebrać, a więc - czy to oznacza że nie mogę napisać adresu jakiejkolwiek strony, która jest niezwiązana z 4life, np. jbzd.com.pl, wykop.pl?

Samo napisanie adresu strony nie jest reklamowaniem, zwłaszcza jeżeli jest to strona popularna (jak te napisane wcześniej).

 

W dniu 14.10.2020 o 19:06, JeHac60tki napisał:

3. Przekazywanie majątku

§3.2
W skład majątku objętego regulacjami wchodzą następujące dobra wirtualne:
a) gotówka oraz pozostałe środki pieniężne,
b') Pojazdy,
c) Nieruchomości.

~W przypadku gdy mój kolega zaczyna dopiero grę na serwerze jego majątek jest zerowy, czy mam możliwość podarować mu 950 pp na start?

Punkty premium są rzeczą nabytą za realne pieniądze, więc możesz je przekazywać, jeżeli sam je nabyłeś (a nie kupiłeś w grze od kogoś innego - wtedy jest to przeliczane na gotówkę).

 

W dniu 15.10.2020 o 20:10, Arturek* napisał:

§9.7

d) Korzystania ze styli biegania innych niż podstawowe,

 

czy styl numer 2  (/styl.pewnysiebie) jest uznawany jako styl podstawowy? jako iż w samym Gta Sa styl ten występuje co osiągnięciu pewnego progu muskulatury naszej postaci. Dodatkowo prędkość poruszania się jest identyczna jak w stylu domyślnym.

Tak, styl.1 oraz styl.2 są podstawowymi.

 

W dniu 17.10.2020 o 20:32, Torix napisał:

Prosiłbym o szersze zdefiniowanie "statystyki". Podejrzewam, że chodzi o dobra na serwerze, takie jak gotówka, czy ilość punktów premium. Niemniej prosiłbym o bardziej konkretną definicję.

 

§2.5
Zarząd serwera ma prawo do pozbawienia konta wszystkich statystyk i majątku, gdy gracz dopuści się złamania zasad wpływających na statystyki.

Jak wynika z punktu, majątek nie jest częścią statystyk, lecz również podlega zerowaniu, punkty premium tak samo. Statystyka postaci to na przykład ilość przegranych godzin, life-points'ów etc.

Co do punktów premium... sam cytujesz następny punkt.

§2.6
Zarząd serwera ma prawo podczas pozbawiania konta statystyk i majątku pozbawić również punktów premium oraz konta premium gdy:
a) Ów punkty premium zostały dodane metodą wymiany majątku na serwerze,
b') Działania gracza mogły zagrozić działaniu bądź sytuacji finansowej organizatora usługi "punkty premium".

 

W dniu 17.10.2020 o 20:32, Torix napisał:

m podpunktu "b')". Jak podejrzewam, chodzi tutaj o dodanie na serwer punktów premium z ominięciem płatności za taką usługę, niemniej taki zapis może być również interpretowany tak, jakoby osoba prowadząca konkurencyjny serwer spełniała warunek do pozbawienia jej punktów premium.

nadinterpretacja.

W dniu 17.10.2020 o 20:32, Torix napisał:

 Rozumiem, że w tym punkcie chodzi o wszelkiego rodzaju loterie, losowania?

 

ehe

W dniu 17.10.2020 o 20:32, Torix napisał:

Czy ten punkt dotyczy również serwerów powstających, już niedziałających (to znaczy takich, które działały w przeszłości) oraz prywatnych (w znaczeniu małych, zamkniętych)?

 

Projekt zamknięty nie oznacza, że on nie istnieje.

W dniu 17.10.2020 o 20:32, Torix napisał:

Część tego punktu wydaje mi się absurdalna, dlatego wolę się upewnić, czy moja interpretacja jest słuszna. Czy w momencie powstania konieczności lądowania z powodu uszkodzenia silnika lub braku paliwa mam w locie pisać report: "hej, ląduję awaryjne na polu, koło Richman"? Treść oczywiście przykładowa.

Jeżeli chcesz pisać w locie, możesz pisać także w locie, tego nikt Ci nie broni... jak napiszesz niezwłocznie po wylądowaniu też nic Ci się nie stanie.

W dniu 17.10.2020 o 20:32, Torix napisał:

Pytanie dotyczy podpunktu "a)". Jak rozumiane jest "atakowanie", czy dotyczy to też przypadkowych i jednorazowych potrąceń lub umyślnych taranów w odpowiedzi na ostrzał (samoobronnych, bez intencji zabicia, a bardziej przewrócenia, umożliwienia ucieczki)?

 

Przypadkowo - nie, to nie jest atakowanie.
Innych, wykonanych specjalnie - owszem.

 

W dniu 17.10.2020 o 20:32, Torix napisał:

Czy dotyczy to też sytuacji, kiedy gracz uczestniczy w rozgrywce, ale w samej grze nie wykazuje "skryptowych" aktywności i reaguje dopiero w przypadku alertu? Takie sytuacje są częste na spotkaniach frakcyjnych, szkoleniach, czy podczas oczekiwania na taksówkę, stąd to pytanie. 

Nie, w wymienionych przypadkach nie dotyczy.

W dniu 17.10.2020 o 20:32, Torix napisał:

 Kwestia ta pewnie nurtuje sporą część graczy. Jak rozumiane jest załatwianie spraw prywatnych, czy tylko jako aktywności stricte w grze, np. uczestniczenie w wymianie, zakup nieruchomości, poruszanie się pojazdem prywatnym, czy również jako aktywności, które nie wpływają na aktywność frakcyjną, np. negocjacje w prywatnych wiadomościach, wykonanie przelewu komendą?

 

To co dzieje się na chacie (czyt. komendy również) nie ma większego znaczenia - tutaj chodzi o samą rozgrywkę, czyli to co widziane w świecie.

 

W dniu 17.10.2020 o 20:32, Torix napisał:

Wiem, że niektóre kwestie, o które zapytałem, mogą wydawać się oczywiste, niemniej chciałbym rozjaśnić wszystkie kwestie, które w mojej opinii mogą powodować niejasności. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Racja. Nie ma za co, również pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy punkt 9.5 podpunkt "b" zezwala na lądowanie pojazdami powietrznymi typu śmigłowiec poza helipadami np. na wolnym polu/łące, jeżeli nie utrudniamy przy tym rozgrywki innym graczom?

Cytat

§9.5
Korzystając z pojazdów lotniczych, zakazuje się lądowania w miejscach do tego nie przeznaczonych, z wyjątkiem gdy:
b') Pojazd lotniczy jest śmigłowcem, a lądowanie następuje w miejscu umożliwiającym bezpieczne lądowanie bez utrudniania innym gry.

 

Edytowane przez Dudziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem zedytować odpowiedzi poprzedniej to napiszę drugą

 

§9.7

Na strefie deathmatch zakazuje się:

a) Używania pojazdów do atakowania innych graczy,

b') Oddawania strzałów poza strefę,

c) Atakowania graczy poza strefą,

d) Korzystania ze styli biegania innych niż podstawowe,

 

Moderator po moim raporcie miał dylemat czy karać za strzelanie poza dm. A więc tu pytanie - ktoś, kto oddaje strzały np. w stację, pojazdy itp. które są poza strefą, łamie regulamin i mogą być z tego wyciągane konsekwencje?

Edytowane przez cosx000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin