Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4life News- Oprowadzenie po JRG1


Blender.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

flvn7IF.png

Witam, z tej strony Redaktor @Blender. z Redakcji 4Life News i dzisiaj w tym artykule chciałbym wam przybliżyć Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą numer 1 Los Santos . Zapraszam serdecznie do przeczytania!

zELwXNJ.png

YndKwti.gif

JRG 1 Los Santos jest jedną z dwóch Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych, które chronią całe San Andreas przed skutkami wszelkich kataklizmów jak i katastrof tych z przyczyn naturalnych oraz tych, gdzie cała wina spoczywa na czynniku ludzkim. Całe JRG znajduje się w Los Santos, a dokładnie w dzielnicy Market. Jest obecnie największą Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą w Stanie San Andreas, w budynku jednostki jest również siedziba Komendy Głównej San Andreas Fire Department oraz Szkoła Podoficerska SAFD. Obecnie służbę na JRG1 pełni 25 funkcjonariuszy SAFD na różnych stopniach służbowych, od strażaka do nadbrygadiera.

zELwXNJ.png

XL31SKl.gif

zELwXNJ.png

W garażach jednostki możemy znaleźć nie tylko podstawowe wyposażenie JRG, ale również specjalistyczny sprzęt należący do grup specjalistycznych. W murach jednostki swoją bazę mają trzy grupy specjalistyczne: SGPChem-Ekol, SGRT oraz SGRMed. W chwili obecnej na JRG 1 są 24 wozy/samochody bojowe, oraz dwa helikoptery gotowe, aby w każdym momencie wyruszyć ratować komuś życie. Tutaj prezentuję ich pełny spis z podziałem na grupy specjalistyczne, Komendę Główną SAFD oraz SP SAFD:

  Ukryj zawartość

Podział bojowy JRG bez uwzględnienia Grup Specjalistycznych:

SAFD1 – GBA – 401[SA]21

SAFD2 – GBA – 401[SA]22

SAFD3 – GCBA – 401[SA]25

SAFD4 – GCBA – 401[SA]26

SAFD5 – SCDBA – 401[SA]52

SAFD7 - SRp – 401[SA]71

SAFD8 – Ponton- Ł1

SAFD10 – GCBM – 401[SA]39

SAFD11 – GCBAPr – 401[SA]27

SAFD13 – SLRr – 401[SA]93

SAFD14 – SLOp – 401[SA]90

Komenda Główna San Andreas Fire Department:

SAFD12 - SLOp -120[SA]94

Podział bojowy JRG z uwzględnienia Grup Specjalistycznych:

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczo-Ekologicznego:

SAFD15 - SLRRchem – 401[SA]64

SAFD16 - SCRchem – 401[SA]60

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego:

SAFD17 – SLRt – 401[SA]44

SAFD18 - SCRt  -401[SA]43

SAFD19 – SCRd -401[SA]49

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Medycznego:

SAFD6 - SLRMed -401[SA]59

SAFD9 - SLRMed -401[SA]74

Szkoła Podoficerska San Andreas Fire Department:

SAFD20 - GBA – 250[SA]21

SAFD21 - GBA – 250[SA]22

SAFD22 - GCBA – 250[SA]25

SAFD23 - SCD – 250[SA]51

SAFD24 - SLOp – 250[SA]93

 

SxTO5sV.gif

zELwXNJ.png

hLaGHnS.gif

zELwXNJ.png

Jednostka jest wyposażona we własne stanowisko kierowania, z którego wychodzą komunikaty wyjazdowe oraz ogłoszenia dla zmiany, która aktualnie pełni służbę na JRG1. Na Stanowsiku Zasiada dyspozytor, którego obowiązkiem jest: przyjmowanie i analizowanie zgłoszeń, kontakt z innymi służbami, utrzymanie w odpowiednim porządku przydziałów bojowych, oraz dysponowanie sił i środków na miejsce zdarzenia. W pomieszczeniu dyspozytorni jest umieszczona mapa z podziałem na rejony operacyjne Jednostek Ratowniczyczo-Gaśniczych w Stanie San Andreas, oraz nizbędny sprzęt do kierowania i łączności z zastępami JRG.

zELwXNJ.png

PPG0WVV.gif

zELwXNJ.png

W środku JRG znajduje się strefa socjalna dla strażaków, który w czasie między zdarzenia mogą odpocząć lub zjeść posiłek. W jednostce znajdują się również sale szkoleniowe, szatnia, pomieszczenia Komendy Głównej, sale konferencyjne oraz biura dla pracowników.

zELwXNJ.png

aAZUq0L.gif

zELwXNJ.png

Na dopełnienie całego opisu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, postanowiłem przeprowadzić wywiad z Dowódcą JRG1 Los Santos @KoNiK123.. Zapraszam do przeczytania!

B-Blender.

K-Konik123.

B: Witam, z tej strony Redaktor Blender. z Redakcji 4life News!

K: Witam.

B: Chciałbyś udzielić mi krótkiego wywiadu?

K: Jasne, z przyjemnością.

B: Więc może na początek, jakie obowiązki pełnisz jako dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Los Santos?

K: Moim obowiązkiem jako dowódca jednostki jest w głównej mierze utrzymanie ciągłości funkcjonowania jednostki. Jestem też osobą odpowiedzialną za kontrole podległych wydziałów, dział kwatermistrzowski, dyżurnych stanowisk kierowania. Do mojej osoby spływają wnioski o kurs oficerski bądź KDR (Kierujący Działaniem Ratowniczym).

B: Możesz określić ile wyjazdów macie tygodniowo i czy znacząco się do siebie różnią?

K: Na jednostce w Los Santos tygodniowo jest +/- 200-300 wyjazdów do różnych zdarzeń. W 75ciu% są to miejscowe zagrożenia typu wypadek, plama oleju, powalone drzewo. Zdarzenie jak zdarzenie, każde tak naprawdę .jest inne

B: Możesz nam zdradzić jakie są dalsze plany rozwoju jednostki, jeżeli jakieś istnieją?

K: Pewna mądra osoba powiedziała że zmiany świadczą o ciągłości dowodzenia, na ten moment muszę się najpierw oswoić z posiadaną funkcją, nie ma sensu robić czego na już, pierw 2 razy pomyśleć potem myśleć żeby wprowadzać.

B: Dziękuję Ci  za udzielenie mi tego wywiadu!

K:  Również dziękuję!

zELwXNJ.png

Dziękuje za przeczytanie mojego artykuły, wkrótce pojawi się kolejna część o JRG2!

zELwXNJ.png

Uw62njy.png

Autoryzował: @pawelik001

flvn7IF.png

 

Edytowane przez Blender.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin