Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4Life News - Wywiad z KacperDyszka


federer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sA1V9ix.png

Witam, z tej strony Młodszy Redaktor @mambaa z Redakcji 4Life News.
Chciałbym Was zaprosić do przeczytania mojego pierwszego wywiadu, który przeprowadziłem z @KacperDyszka.

Miłego czytania!

GFwEpnU.png
JIRr7BD.png
GFwEpnU.png

mambaa: Witam, z tej strony Młodszy Redaktor mambaa z Redakcji 4Life News. Czy masz ochotę na udzielenie mi wywiadu?
KacperDyszka: Witam, z tej strony KacperDyszka. Kłaniam się! Z chęcią udzielę Ci wywiadu, bardzo miło mi, że o mnie pomyślałeś.

mambaa: O, super! Zacznijmy od standardowego pytania, czy możesz opowiedzieć nam coś o sobie?
KacperDyszka: Pewnie. Mam na imię Kacper i w styczniu skończyłem 19 lat. Obecnie uczęszczam do 3 klasy liceum ogólnokształcącego w małym mieście, w województwie lubelskim. Uważam, że nie jestem zbyt ciekawą osobą. Nie mam zbyt wielu zainteresowań. Jestem fanatykiem sportu, a dokładniej piłki nożnej, którą trenuję już ponad 10 lat. Gram w młodzieżowej drużynie piłkarskiej na pozycji pomocnika, lecz wybitnym piłkarzem nie jestem, chyba ze względu na brak możliwości sprawdzenia się w poważnej piłce, bo myślę, że umiejętności nie są przeciętne. Oprócz piłki sporą rolę w moim życiu odgrywają gry, w które gram od lat, aczkolwiek nie jestem typem osoby, która gra w masę gier na przestrzeni dłuższego czasu. Jestem tym typem gracza, który pozna daną grę i z reguły trzyma się jej przez długi czas, pomijając małe przygody, gdzie chwilę pograłem i się znudziłem, albo gra się skończyła. W kwestii tych gier mogę zdradzić, że istotną też rolę odgrywa to, że mam możliwość prezentacji tego, jak sobie w nich radzę w internecie, co od lat daje mi dużo radochy. Myślę, że jestem miłym, skromnym i nieśmiałym chłopakiem.

mambaa: Rozumiem, ja również interesuje się piłką nożną i w 100% się z Tobą zgadzam w kwestii tego, że ciężko jest się wybić z niewielkiej miejscowości, bo chyba to masz na myśli, pisząc o braku możliwości sprawdzenia się w poważnej piłce. Znajdziemy Cię na YouTube, zgadza się?
KacperDyszka: Jeśli chodzi o piłkę, to dokładnie to miałem na myśli. Tak, prowadzę kanał na serwisie YouTube od 5 lat ze sporymi przerwami, więc myślę, że po odcięciu przerw mam za sobą 3 lata wrzucania filmów i zwykłego prowadzenia kanału.

mambaa: Co zainspirowało Cię do stworzenia swojego kanału?
KacperDyszka: Myślę, że inni twórcy. Gdybym nie zobaczył tego, jak gadają do mikrofonu podczas gry i tego, jak genialne reakcje ludzi są na filmy, to raczej bym nie zaczął. Przez długi czas chciałem zacząć, ale wiedziałem, jak dużo kombinowania z tym jest i mi się zwyczajnie nie chciało. Aczkolwiek nadszedł czas, kiedy zwykła gra stała się dla mnie monotonna i stwierdziłem, że spróbuję w tym swoich sił. Myślę, że się udało i jestem zadowolony z tego, co mam.

mambaa: Jasne, lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało... Przez 3 lata, nazwijmy to, że tak powiem "aktywnego" prowadzenia kanału zebrałeś na nim ponad 1300 subskrybentów, biorąc pod uwagę to, że nagrywasz filmy głównie z MTA, nie jest to chyba zły wynik?
KacperDyszka: Tak jak wspomniałem, jestem z tego zadowolony. Mam w głowie świadomość, że osoby tworzące kanały o podobnej tematyce z reguły osiągnęły większy wynik, a w zasadzie lepsze statystyki w krótszym czasie, ale wiem też, że masa czynników wpływa na to, ile jest wyświetleń, komentarzy, czy subskrypcji.

GFwEpnU.png
2iZL8Mg.gif
GFwEpnU.png

mambaa: Dobrze, prywatnie dowiedzieliśmy się o Tobie sporo, zatem przejdźmy teraz do życia serwerowego... Kiedy oraz w jaki sposób trafiłeś na 4Life'a?
KacperDyszka: Pierwszy raz na serwer wszedłem 17 lipca 2016 roku. Moja przygoda z MTA rozpoczęła się na innym serwerze, a 4Life był jego sporą konkurencją i w zasadzie wpisałem w wyszukiwarkę MTA Polski serwer RPG i 4Life zajmował 2 miejsce pod względem graczy, więc stwierdziłem, że wejdę i zobaczę. Kompletnie nie mogłem się na serwerze odnaleźć, mimo ciągłego korzystania z poradnika F1 jakoś mi nie szło. Przez półtora roku bodajże moja rozgrywka na serwerze opierała się na sporadycznym wejściu, aby nagrać odcinek i to w sumie tyle. Poza odcinkami z tego, co kojarzę, nie grałem wcale, albo grałem sporadycznie. Prawdziwa rozgrywka na serwerze rozpoczęła się dla mnie w 2018 roku, kiedy zacząłem grać więcej. Od tamtego czasu poza paroma kilkumiesięcznymi przerwami raczej nie rozstaje się z serwerem.

mambaa: Skąd wziął się pomysł na Twój nick?
KacperDyszka: Ten nick nie był moim pierwszym. Z początku na innym serwerze zaczynając grę, mój nick brzmiał Kapsel10. Nie wiem skąd kapsel, tak po prostu wpadło mi do głowy. A 10 to moja ulubiona liczba od małego. KacperDyszka to nick, który sobie ustaliłem po paru miesiącach gry. Myślę, że jest nieco oryginalny. Kacper to proste, bo Kacper mam na imię, a Dyszka od 10, mojej ulubionej liczby, z którą od lat gram na plecach podczas meczów. Natomiast skupiając się na samym 4Life'ie, to nick ten towarzyszy mi od początku.

mambaa: Tak właśnie myślałem, że Dyszka ma jakiś związek z piłką nożną :D. Na serwerze spędziłeś już ponad tysiąc godzin, nie żałujesz tego?
KacperDyszka: Nie. To spory czas i nie żałuje żadnej godziny. Bardzo przyjemnie mi się gra na serwerze i przede wszystkim cieszę się grą oraz relaksuje się podczas niej, a o to chyba w tym wszystkim chodzi.

mambaa: Jestem tego samego zdania. Czy jesteś w stanie oszacować swój majątek, którego dorobiłeś się na serwerze?
KacperDyszka: Mam skromną kolekcję pojazdów składającą się z Bulleta, który jest prawie FT i szacowana wartość to na pewno około 1kk, dodatkowo pięknego Waltona z wariantem oraz mojego pierwszego Perenniala na serwerze. Próbuję jeszcze sprzedać Premiera, a przy sobie mam jakoś ponad 500k, więc myślę, że mój majątek można oszacować na minimum 1.6kk.

mambaa: Jakiś czas temu wróciłeś do frakcji SARA, powiedz nam, jaką masz rangę i co należy do twoich obowiązków?
KacperDyszka: Zgodnie z zasadami miałem możliwość powrotu na najniższą rangę pełnoprawną, czyli Pracownik. Na takiej też randze się znajduję. Głównym obowiązkiem pracowników frakcji SARA jest odholowywanie pojazdów niepoprawnie zaparkowanych, nieopłaconych na parkingach płatnych, porzuconych, czy też po wypadkach. Jest jeszcze kilka innych powodów, które pozwalają nam odholowywać pojazdy, ale trochę ich jest, stąd też szczegółowe powody można poznać na forum w dziale frakcji, a dokładniej w taryfikatorze. Mówiąc w skrócie, dbamy o ulice San Andreas i zabiegów, jakich dokonujemy na drogach, jest masa. Przytoczę tylko kilka z nich: serwisowanie parkometrów, malowanie pasów na drogach, wymiana rogatek, odśnieżanie dróg w okresie zimowym, czy wymiana znaków drogowych.

mambaa: Należysz również do radia serwerowego - 4Music, a nawet jesteś w zarządzie z rangą Managera. Jak długo jesteś już w tym biznesie?
KacperDyszka: Od 3 marca 2019 roku. Szczerze to nigdy nie planowałem, aby dołączyć do jakiegokolwiek biznesu. Skupiałem się na frakcji, ewentualnie dorzucałem do tego organizacje, w której byłem. Pewnego dnia zobaczyłem, że rekrutacja do radia jest otwarta i pomyślałem, że spróbuję. Poniekąd jest to coś podobnego do tego, co robiłem na co dzień. W tworzonych przeze mnie materiałach gadam do mikrofonu, niosę przekaz odbiorcom, a w radiu prowadzę audycje poprzez puszczanie muzyki oraz mówienie do słuchaczy. Teraz oczywiście moja praca w radiu nie skupia się jedynie na prowadzeniu audycji, bo jednak będąc w zarządzie, te obowiązki są inne niż z poziomu zwykłego prezentera. Niedługo wybiją mi dwa lata w radiu i bardzo się z tego cieszę.

mambaa: Bardzo ładny staż, skoro już wspomniałeś o organizacji, to należysz do jakiejś?
KacperDyszka: Tak, niedawno dołączyłem do Family Drivers. Przez bardzo długi czas należałem do organizacji Dirty Angels, ale w zasadzie nikogo tam nie znałem, nie pisałem dużo, czasem jakimś autkiem się przejechałem, jak składki obowiązywały, to wpłacałem. Z tego, co pamiętam, to byłem tam na jednej z wyższych rang, nie wliczając zarządu. Z reguły wychodziłem i chyba dalej wychodzę z założenia, że organizacja jest dla mnie dodatkiem i nie jest mi jakoś bardzo potrzebna. No w tamtej nie mogłem jakoś się odnaleźć, nie robiłem nic tak naprawdę i właśnie, gdy odszedłem to z myślą, aby dołączyć do Family Drivers. Napisałem podanie i mi się udało. Skłoniło mnie do tego głównie to, że jest tam trochę osób z radia, dowiedziałem się, że ekipa jest naprawdę spoko i to się potwierdziło. Fajna atmosfera, można czasem pośmiać się na chacie, czy zwyczajnie popisać i to jakby przekonuje mnie, dobrze się tam czuję.

mambaa: Chciałbyś coś jeszcze osiągnąć na serwerze, czy może czujesz się już spełniony?
KacperDyszka: Żyje w świadomości, że mam wiele i sporo już osiągnąłem na serwerze. Jestem bardzo z tego wszystkiego zadowolony. Mam trochę żalu do siebie, że tak często rezygnowałem z frakcji, przez co nie piąłem się po szczeblach w górę, tylko zaczynałem za jakiś czas od zera i liczę, że teraz w końcu uda mi się lepiej rozwijać we frakcji. Poza tym jakichś większych błędów w swojej powiedzmy karierze serwerowej, nie widzę. Czuję się spełniony pod prawie wszystkimi względami, jednak nie pod każdym. Chciałbym stopniowo powiększać swój majątek, to może być jakiś mały cel do spełnienia, aby powiększyć swoją kolekcję i mieć większy dorobek. Poza tym do spełnienia brakuje mi rangi administracyjnej, o której marzę od bardzo dawna. Piszę podania na supporta od kilku lat i zaparcie dążę do realizacji tego celu, czyli ujrzenia w wynikach swojego nicku. Jeżeli kiedyś mi się uda, to będę spełniony, lecz tak jak wspomniałem, częściowo już jestem.

mambaa: Pozostaje mi tylko życzyć Ci wszystkiego najlepszego, nie tylko na serwerze, ale przede wszystkim w życiu prywatnym. Nasza rozmowa powoli dobiega końca, czy masz ochotę kogoś pozdrowić?
KacperDyszka: Pewnie. Chciałbym pozdrowić moich najbliższych współpracowników, z którymi mam kontakt na co dzień, czyli @SpeedPowerPL, @Pawi.@TheMistrzuu* oraz @BluntSoldier21. Dodatkowo chciałbym pozdrowić mojego najlepszego kumpla z serwera @fs_SEBIX, wszystkich prezenterów radia 4Music, całą frakcję SARA i organizację Family Drivers. Dziękuję jeszcze raz za wywiad, trzymaj się i powodzenia!

mambaa: Dziękuję bardzo!

GFwEpnU.png

Dziękuję bardzo za przeczytanie wywiadu i zachęcam do zostawiania opinii, ponieważ jest to mój debiut, jeśli można to tak nazwać :D

QMglMxQ.png

Autoryzował: @pawelik001

sA1V9ix.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin