Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Skarga na SAPD - Oskarżony przez W.Thunder


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Maciek. napisał:

@W.Thunder proszę o pełne nagranie związane z ostrzałem wykonanym przez @Helsinki. a nie tylko fragment. 

 

Nagranie zostało mi podesłane przez gracza @Salatka. - Prosiłem go wczoraj po całym zajściu o nieco dłuższą powtórkę, jednak stwierdził, że na miejsce dopiero co przyjechał. Nie mniej jednak @Salatka. - Jeżeli posiadasz dłuższy fragment nagrania (za przyzwoleniem @Maciek.) prosiłbym o jego udostępnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Starszy Administrator

Uszanowanie, Police Officer I Argen.

Z racji, iż zostałem oznaczony jako jeden z oskarżonych pracowników frakcji, wypowiem się.

19 minut temu, W.Thunder napisał:

- @Argen wprowadził do radiowozu pasażera pojazdu (wyżej wymienionego @MrFrost123), zaczął go legitymować (prosząc o dokumenty w chwili, kiedy był on zakuty), a po sprawdzeniu jego danych zwyczajnie go z pojazdu wypuścił. @Argen - Dlaczego wypuściłeś osobę, która brała współudział w rozboju, niszcząc przy tym dalszy przebieg akcji?

Zaczynając, Pana MrFrost123 nie wprowadzałem do pojazdu, jeden z funkcjonariuszy będących na pościgu zakuł go i wsadził mi do radiowozu. Owszem, na polecenie (prawdopodobnie Supervisora) zająłem się wylegitymowaniem oraz sprawdzeniem w bazie Pana MrFrost123 (dawniej chyba Mrozonka). Odegrałem z nim RP prosząc o dokument tożsamości, następnie sprawdziłem go w MDT. Nie rozumiem stwierdzenia, że był zakuty - skoro odegrał, że go podaje to chyba był w stanie to zrobić, prawda? W przypadku odegrania, że jest zakuty do tyłu, zapytałbym gdzie takowy dowód się znajduje i go sam wyciągnął (zachowując środki ostrożności). Pan MrFrost123 nie posiadał żadnych wpisów, więc nie miałem podstaw do dalszego trzymania go w radiowozie. Kończąc z nim RP, wyciągnąłem go z pojazdu oraz rozkułem informując o zakończeniu działań wobec niego.

Teraz odpowiem Ci na Twoje pytanie. Nie byłem jednostką zaczynając za Tobą pościg, dopiero w trakcie jego trwania dołączyłem się w celu ujęcia Was. Nie miałem pojęcia za co faktycznie jesteście ścigani, o ile dobrze pamiętam na kanale taktycznym nie padła informacja o "rozboju", który rzekomo wykonaliście (przynajmniej gdy ja dołączyłem to takiej informacji nie usłyszałem).

Także podsumowując odpowiedź na Twoje pytanie: wypuściłem Pana MrFrost123, ponieważ nie dostałem informacji o rzekomym rozboju, w którym brał udział oraz nie posiadał on żadnych wpisów, które powodowałyby skierowanie się z nim na ich odsiadkę. Wypraszam sobie zarzut "zniszczenia dalszego przebiegu akcji", wykonywałem jedynie polecenia od wyższego stopnia.

W razie jakichkolwiek nieścisłości, jestem w stanie ponownie się wypowiedzieć.

Z poważaniem, 

Police Officer I, Argen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Maciek. napisał:

@Salatka. jeśli masz całe nagranie to proszę o podesłanie.

Jest to 30 sekundowa powtórka gdzie akcje widać może maksymalnie 11 sekund. Nie chcę się jakoś mieszać w tą sprawę.  Zostałem poproszony o wysłanie nagrania, takie mam, takie wysłałem. Nie sądziłem że to nagranie zostanie użyte w skardze, bardziej myślalem że wyjaśni to sobie prywatnie. Nie chcę aby to nagranie było brane pod typowo "udupienie kogoś". Sam uważam że to nagranie nie jest wystarczające aby użyć go w takiej skardze.  Nie mam i nie miałem na celu nikogo "uwalić" we frakcji, zostałem poproszony o wysłanie tego wideo jako "dowód".

Edytowane przez Salatka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, W.Thunder napisał:

2. Zachowanie Assistant Chief Of Police
Po tym, jak wyżej opisane akcje zostały przedwcześnie przerwane, uznaliśmy, że dalsze odgrywanie takiego RP nie ma już sensu i pójdziemy bardziej w strone RPG. Pojechaliśmy pod komisariat w San Fierro, na miejscu okazało się, że stoi kilka radiowozów do okoła których biega kilku funkcjonariuszy. Zaparkowałem Sultana obok budynku, jednak nie przed wejściem, a na linii bocznej ściany, w taki sposób, w jaki stały przed budynkiem radiowozy. Jeden z nich, bez sygnalizacji świetlnej stał w poprzek chodnika, drugi natomiast również bez sygnalizacji stał tylnią osią na pasie jezdni. Pisałem Ci, że radiowozy mogą tu stać, pojazdy prywatne nie. Niezależnie od tego czy mają włączone oświetlenie.
Nie zwracając na początku na to uwagi, przeszliśmy na drugą stronę aby obejrzeć sygnalizację świetlną Huntleya, która swoją drogą Nam się bardzo spodobała. To nie była wystawa radiowozów byś mógł sobie ot tak je pooglądać. Tym samym parkując na miejscach wyznaczonych dla naszych radiowozów.
Na kanale komunikatora rozmawialiśmy właśnie o niej. Trwało to około 30 - 40 sekund. W między czase @c0veR stojąc po drugiej stronie ulicy wydał w dość specyficzny sposób polecenie przeparkowania pojazdu, którego zwyczajnie nie zauważyliśmy, nie mieliśmy jak tego zauważyć stojąc oddalonym od funkcjonariusza. To już nie jest mój problem, że nie widzisz co się wokół Ciebie dzieję.
Po kilku sekundach oglądania sygnalizacji świetlnej w radiowozach podbiegłem do auta, na którym była już blokada. Nie ukrywam, że wydało mi się to mega dziwne z uwagi na to, że stałem obok i wystarczyło podejść i wydać mi polecenie przeparkowania pojazdu, to też zaznaczyłem i napisałem ww. funkcjonariuszowi, który cytując stwierdził, że "nie będzie mnie ganiać" i że "30m to nie jest obok". A kim ja jestem by podbiegać do Ciebie i się pytać czy przeparkujesz, nakazałem Ci to zrobić, olałeś mnie, to inaczej załatwiłem sprawę.
Skoro 30 metrów to nie jest obok to dlaczego zostało w takiej odległości wydane polecenie, którego nie miałem możliwości zauważenia? Z 30 metrów spokojnie idzie usłyszeć głoś, ale czy jest się w tym samym czasie przy aucie? Nie sądzę. 
Następnie zwróciłem uwagę na sposób zaparkowania radiowozów - @c0veR stwierdził, że są one uprzywilejowane, nie mając zapalonej sygnalizacji świetlnej. Są uprzywilejowane do stania tam i to potwierdzi Ci sam Lider.
Po przepychankach słownych w pewnym momencie funkcjonariusz polecił mi sprawdzenie w internecie definicji pojazdu uprzywilejowanego (choć doskonale ją znam, on natomiast nie potrafił jej podać)  Nie należy to do moich obowiązków bym podawał CI definicje różnych słów. 
tak więc idąc za poradą poniżej ją podaje (skopiowane z internetu na prośbę @c0veR :) ):

  Pokaż ukrytą zawartość

Pojazd uprzywilejowany – pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi; określenie to obejmuje również pojazdy jadące w kolumnie, na której początku i na końcu znajdują się pojazdy uprzywilejowane wysyłające dodatkowo sygnały świetlne w postaci czerwonego światła błyskowego.

Pojazdy służb mają prawo stać w miejscach niedozwolonych z włączoną sygnalizacją świetlną - Takowej nie było, nie wmawiaj mi zatem, że te radiowozy były uprzywilejowane. Chcesz się rządzić, a nawet nie znasz zasad jakie panują we frakcji. Wróć skąd przyszedłeś i nie wcinaj się w robotę osób, które mają o tym pojęcie.
 Rozumiem, że funkcjonariusze SAPD mają nieoficjalne zezwolenie na parkowanie przed budynkiem komendy trzech radiowozów, jednak skąd ja jako gracz mogę to wiedzieć? Nie możesz wiedzieć, więc najpierw kazałem Ci odjechać.
Powinieneś mi to wyjaśnić w cywilizowany sposób, a sam fakt jak stały te dwa radiowozy pozostawia wiele do życzenia. Właśnie radiowozy, nie pojazdy prywatne.
 Świadkiem całego zajścia był pewien gracz, którego nie mogę oznaczyć ponieważ nie posiada on konta na forum, jednak całe zajście skwitował "xD" które moim zdaniem opisuje zachowanie funkcjonariusza doskonale.
W pewnym momencie przeczytałem taki o to tekst:
[2021-05-10 19:15:42] [Output] : c0veR [244]: cmoknij mnie - Czy w taki sposób do gracza powinien odnosić się Zastępca Dowodzącego frakcji przy swoich podopiecznych? Nie nie powinien, ale do upierdliwych osób, jak najbardziej.
Taki dajesz przykład graczom i pozostałym funkcjonariuszom? Gracze to gracze. Nasi funkcjonariusze są niezawodni i wiedzą, że jest to w celach humorystycznych.
Na brak argumentów i podania definicji pojazdu uprzywilejowanego piszesz "cmoknij mnie" będąc jednocześnie osobą, która w pewnym stopniu ma egzekwować łamanie serwerowych regulaminów. Tak, więc upomniałem się o to i myślę, że więcej się to nie powtórzy.
Po tekście "cmoknij mnie" użyłem określenia "łby" ponieważ całe to zajście po raz kolejny utrudniło mi rozgrywkę i miało to związek z tą frakcją.
Pan @c0veR najwidoczniej na serwerze posiada super moce, dzięki którym wydaje polecenia na odległość, ale także i wyłapuje pewne kwestie również na odległość, ponieważ tekst ten napisałem do świadka zdarzenia w chwili, kiedy @c0veR był już po drugiej stronie ulicy. Widzisz mam super moce, bo zauważyłem co napisałeś. Tak zwany "sokoli wzrok".
Po chwili, a jakże - Zostałem ostrzelany i obezwładniony, bez żadnego ostrzeżenia, bez żadnego powodu. Nie muszę dawać żadnych ostrzeżeń. W irl jakbyś tak powiedział do funkcjonariusza dostał byś pałą po łbie i by Cię skuli.
Zostałem zakuty, wprowadzony do radiowozu i dostałem wybór "mandat/więzienie. - Mandatu nie przyjąłem, więc miałem możliwość przez 10 minut pobyć sobie w 5-cio gwiazdkowym hotelu. Powodem mandatu miało być "znieważenie" - Gdzie doszło do znieważenia Twojej osoby? Do zniewagi wszystkich funkcjonariuszy tam będących. Bo słowo "łby" zostało napisane w liczbie mnogiej.
Znieważeniem jedynie można nazwać Twoje zachowanie, które od samego początku było w stosunku do nas bez żadnego powodu ofensywne, znieważeniem jest sposób w jaki reprezentujesz frakcje a także przykład jaki dajesz podopiecznym. Jakich "was" jak tylko z tobą gadałem. Mam za duży staż by pieścić się z takimi jak ty.
@c0veR - podsumowując, dlaczego odnosisz się do graczy z brakiem szacunku, dlaczego zarówno graczy jak i podopiecznych wprowadzasz w błąd z definicją pojazdu uprzywilejowanego twierdząc, że są nimi pojazdy bez sygnalizacji świetlnej, dlaczego pod komisariatem w Twojej obecności stały w taki sposób dwa rozwalone radiowozy których nikt nie uprzątnął, natomiast gracz stojący kilka sekund nieco dalej otrzymuje mandat i blokade bez żadnego powodu? I co z tego, że stały. Po kilku minutach zostałyby uprzątnięte, ale na chwilę obecną miałem co innego na głowie. Ostrzeżenie dostałeś.
Okej - Pojazd był w złym stanie technicznym, ale byłem obok - Wystarczyło w normalny sposób po prosić mnie o jego przeparkowanie. Świadkiem zdarzenia jest @MrFrost123
Poniżej umieszczam logi oraz nagranie z całej sytuacji:

  Pokaż ukrytą zawartość

[2021-05-10 19:11:42] [Output] : W.Thunder [232]: no siemanko
[2021-05-10 19:11:44] [Output] : W.Thunder [232]: tęskniliście?
[2021-05-10 19:11:55] [Output] : c0veR [244]: zaraz ty bedziesz tesknil
[2021-05-10 19:12:26] [Output] : c0veR [244]: Odjedz tym niebieskim czymś, to nie złomowisko.
[2021-05-10 19:13:06] [Output] : W.Thunder [232]: emmmm?
[2021-05-10 19:13:26] [Output] : W.Thunder [232]: to dlaczego to blokady nie ma?
[2021-05-10 19:14:06] [Output] : W.Thunder [232]: Wystarczyło podejść
[2021-05-10 19:14:11] [Output] : W.Thunder [232]: powiedzieć żebym przeparkował‚
[2021-05-10 19:14:14] [Output] : c0veR [244]: Nie bede cie ganial
[2021-05-10 19:14:15] [Output] : W.Thunder [232]: a nie blokada jak jestem obok
[2021-05-10 19:14:26] [Output] : c0veR [244]: 30 metrow to nie jest obok
[2021-05-10 19:14:28] [Output] : W.Thunder [232]: Pozatym dlaczego te dwa tak stoja?
[2021-05-10 19:14:30] [Output] : W.Thunder [232]: stoją*
[2021-05-10 19:14:34] [Output] : c0veR [244]: Bo moga
[2021-05-10 19:14:35] [Output] : W.Thunder [232]: nie są uprzywilejowane
[2021-05-10 19:14:44] [Output] : c0veR [244]: są
[2021-05-10 19:14:45] [Output] : W.Thunder [232]: du**ą na pół‚ pasa ?
[2021-05-10 19:14:50] [Output] : W.Thunder [232]: Nie nie sÄ…
[2021-05-10 19:14:56] [Output] : W.Thunder [232]: uprzywilejowane
[2021-05-10 19:14:59] [Output] : Mrozonka [248]: bez sygnałów świetlnych
[2021-05-10 19:15:02] [Output] : c0veR [244]: Znasz sie widze
[2021-05-10 19:15:07] [Output] : W.Thunder [232]: xDD
[2021-05-10 19:15:11] [Output] : W.Thunder [232]: Mają sygnalizacje włączoną?
[2021-05-10 19:15:24] [Output] : c0veR [244]: Ty wiesz co gadasz?
[2021-05-10 19:15:25] [Output] : W.Thunder [232]: Podaj mi definicje pojazdu uprzywilejowanego
[2021-05-10 19:15:28] [Output] : W.Thunder [232]: Dzieciak
[2021-05-10 19:15:32] [Output] : W.Thunder [232]: Podaj mi definicje tego pojazdu
[2021-05-10 19:15:32] [Output] : c0veR [244]: Znajdz sobie w necie
[2021-05-10 19:15:35] [Output] : c0veR [244]: Panie dorosły
[2021-05-10 19:15:39] [Output] : W.Thunder [232]: xD
[2021-05-10 19:15:40] [Output] : Szpin [57]: xD
[2021-05-10 19:15:42] [Output] : c0veR [244]: cmoknij mnie
[2021-05-10 19:15:43] [Output] : W.Thunder [232]: xDDD
[2021-05-10 19:15:45] [Output] : W.Thunder [232]: Jakie to są łby
[2021-05-10 19:15:45] [Output] : Szpin [57]: lol
[2021-05-10 19:15:48] [Output] : W.Thunder [232]: to ja nie mam pytań
[2021-05-10 19:15:57] [Output] : W.Thunder [232]: Dobra
[2021-05-10 19:15:58] [Output] : Zostałeś złapany przez funkcjonariusza c0veR.
[2021-05-10 19:15:58] [Output] : Szpin [57]: co jest
[2021-05-10 19:16:00] [Output] : W.Thunder [232]: Skarga leci
[2021-05-10 19:16:02] [Output] : W.Thunder [232]: ziombel
[2021-05-10 19:16:05] [Output] : Zostałeś wsadzony do pojazdu przez funkcjonariusza c0veR.
[2021-05-10 19:16:12] [Output] : Mrozonka [248]: cyk powtórka
[2021-05-10 19:16:16] [Output] : c0veR [244]: Mandat/wiezienie
[2021-05-10 19:16:18] [Output] : W.Thunder [232]: Wszystko się nagrywa
[2021-05-10 19:16:22] [Output] : W.Thunder [232]: Za co mandat? xD
[2021-05-10 19:16:23] [Output] : SzarY* [301]: Uszanowanie, Cadet SzarY*, S.A. Police Academy.
[2021-05-10 19:16:25] [Output] : W.Thunder [232]: Za co mandat 
[2021-05-10 19:16:31] [Output] : << Szpin [57]: dalem mu raporta
[2021-05-10 19:16:34] [Output] : c0veR [244]: Za zniewage
[2021-05-10 19:16:39] [Output] : W.Thunder [232]: Jaką zniewage? xD
[2021-05-10 19:16:41] [Output] : W.Thunder [232]: hahaha

https://www.youtube.com/watch?v=h4dXlsMAQPk
Proszę osoby rozpatrujące tą skargę wtórne zweryfikowanie całego zajścia na podstawie logów oraz nagrania. - W moim mniemaniu doszło do nadużycia ŚPB.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie, Police Officer I piuro, San Andreas Police Department.
Zacznijmy od tego:

32 minuty temu, W.Thunder napisał:

Dlaczego zadajesz mi takie pytanie na OCC w chwili, kiedy ta kwestia jest oczywista, a nawet jeżeli nie jest, to powinieneś do takiej informacji dojść odgrywając podstawowe przesłuchanie?

Nie zadałem Panu pytania na OCC, ponieważ takiego czegoś w RP (Roleplay'u) nie ma. Chodziło raczej Panu o OOC (Out Of Character - czat nie związany z grą.). Naprawdę nie rozumiem tego pytania. Chciałem się upewnić, raczej nie ma w tym nic złego.

Pościg został za Panem rozpoczęty przeze mnie, ponieważ najzwyczajniej w świecie chciałem Pana zatrzymać, nie zatrzymał się Pan więc zostały rozpoczęte normalne działania pościgowe.

Był to pościg RP, zgadzam się, dlatego mandat powinien być niższy, czyli nie powinno być doliczone "Łamanie zasad RP". Jest to rzecz w tej skardze z którą się zgodzę i może Pan się domagać zwrotu gotówki. Dalsza część mandatu jest regulaminowo nadana. Kolejną sprawą z którą się zgodzę i mogę ponieść za to konsekwencje, jest fakt, że zostało odegrane, że jest Pan zakuty do przodu, a leżał Pan twarzą do ziemi. Następną sprawą jest fakt, że nie zostało podane nic o rozboju - nie zostało ponieważ takowego nie było. Zgłoszenie dotyczyło osób podejrzanie się zachowujących przy bankomacie. Dlatego został zadysponowany patrol San Andreas Police Department. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy pojazd, który odjechał od razu. 

"Rozbój – kradzież połączona z użyciem przemocy wobec osoby lub groźbą natychmiastowego jej użycia albo dokonana poprzez doprowadzenie człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności. Na równi z tym należy traktować sytuację, w której pokrzywdzony pod wpływem takiej groźby natychmiast wydaje przedmiot sprawcy." Czy takie coś miało miejsce? 
 

Godzinę temu, W.Thunder napisał:

Stawiają siebie nad graczami i muszą za wszelką cenę być na wygranej pozycji, muszą być najlepsi.

?


Z poważaniem piuro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie, Police Officer I Helsinki. z San Anderas Police Department. 

Analizując całą wypowiedź. 

Spoiler

Podjechałem do barierki, na przeciwnym pasie do bramy i przyglądałem się całej akcji czekając na otworzenie terenu.

Oskarżyciel stał przed zabezpieczeniem, czekając na otwarcie przejazdu, mimo iż miał wyraźnie wyznaczone, że jest możliwość objechania zdarzenia. Cała akcja była dosyć długa, więc nie widzę sensu w tym oczekiwaniu. Widniał tam znak F-9d, do którego należało się zastosować. Stojąc tam, na środku drogi, tamował Pan tylko ruch. 

Spoiler

W pewnym momencie na kilka centymetrów linię zabezpieczenia przekroczył gracz, który praktycznie od razu został obezwładniony bodajże paralizatorem. Rozbawiło mnie to, nie ukrywam, ponieważ wystarczyło zwrócić mu uwagę, poza tym na zamkniętym terenie był może teksturą małego palca u skina.

Osoba była już wcześniej proszona o opuszczenie terenu, nie stosując się do tego ją powaliłem, zakułem i usadziłem w radiowozie. Po jakimś czasie została wypuszczona z informacją, iż jest to jej ostatnia szansa. Po chwili ponownie gracz postanowił wbiec na teren, dlatego ponownie został powalony i zakuty, tym razem bez żadnych próśb. Jeśli chodzi o skalę wkroczenia na teren, to nie była to "tekstura małego palca u skina", ale cała postać. Trochę wyolbrzymiony fakt. 

Przejdźmy do sedna sprawy... 

Spoiler

Jakże inaczej. Bez ŻADNEGO POWODU z zamkniętego terenu wyskoczył funkcjonariusz @Helsinki.

Wokół terenu działo się zamieszanie, wielu graczy jak sam oskarżony stało na środku drogi, tamując ruch, na postoju TSA itp. Wyszedłem za zabezpieczenie, w celu poproszenia Pana o odjechanie, lub ustawienie się na poboczu. 

Spoiler

który od razu puścił serie w moją przednią szybę, oponę, następnie ubijając mnie tak o. Jak mniemam chodziło o nazwanie frakcji SAPD "Must winami" bo tak ową nazywam i na końcu wyjaśnię dlaczego, samo sformułowanie nie jest w żaden sposób obraźliwe i osoba mająca podstawowe pojęcie na temat RP doskonale wie co oznacza, powodem zabicia mnie jednak nie była "obraza" a VDM.

Nawiązując do poprzedniej odpowiedzi - opuściłem zabezpieczenie, w celu poproszenia oskarżyciela o odjechanie, lub zjechanie na parking. Kiedy udałem się w jego stronę, ten zaczął cofać, a następnie ruszył w moją stronę, chcąc staranować Officera. Oczywiście wszystko widnieje na nagraniu dowodowym podesłanym przez świadka @Salatka.. Zgodnie z tym faktem miałem całkowite prawo do użycia broni palnej, w stronę celu. Taranując mnie pojazdem stał się on śmiertelnym zagrożeniem, które należało zneutralizować. 

Wszystkiego zostałem nauczony podczas akademii przez profesjonalistów, niczego nie zrobiłem, co by wykraczało po za moje prawa i mogło zostać nazwane nadużyciem. 

Spoiler

Dlaczego w stosunku do mnie bezpodstawnie użyłeś ŚPB, przebiłeś mi opony w pojeździe w momencie kiedy nie uciekałem zastanawiając się o co chodzi, zabiłeś mnie i powodem który podałeś to VDM?

Podany powód jest prawidłowy, zgodnie ze zdarzeniem i dowodem. Jeśli chodzi o strzał w opony był on zastosowany, w celu zapobiegnięciu ucieczce. 

Spoiler

Byłem świadkiem ostrzelania przez ww. funkcjonariusza bez żadnego powodu dwóch graczy, jednym z nich jest @TheShadov. który został potraktowany dosłownie w taki sam sposób jak ja, z wyjątkiem takim, że nie został bezpodstawnie zabity.

Oznaczona osoba również dopuściła się tego samego aktu, co ty. Nie został on zabity, ponieważ na linii ognia stały inne osoby, które nie były winne, więc wolałem odpuścić, niż stanowić zagrożenie dla życia osób trzecich. Zgodnie z zasadą BLOS nie mogłem użyć ognia bezpośrednio w kierunku celu, dlatego skończyło się na oponach. 

Spoiler

Kiedy wróciłem na miejsce po pojazd, funkcjonariusz @Helsinki. generalnie zrobił sobie ze spawnu LS The Dust 2 strzelając do wszystkich, którzy choć zbliżyli się do barierki.

Nie rozumiem stwierdzenia "LS The Dust 2". Nie miałem prawa do strzelania osób, które zbliżyły się do barierki, nie wchodząc na teren zabezpieczenia. Dlatego tego nie robiłem. Jeśli chodzi oskarżycielowi o używanie ŚPB wobec cywili wchodzących na teren akcji było to stosowane tylko i wyłącznie za pomocą tzw. Tasera. 

Oczekuję na odpowiedź KSF. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie, Police Officer I Kszysiek.

Zaczynając od tego:

11 godzin temu, W.Thunder napisał:

Drugi funkcjonariusz podjął próbę wylegitymowania mnie w chwili, kiedy byłem zakuty. Podkreśliłem to, więc funkcjonariusz postanowił zrobić mi zdjęcie i sprawdzić moje dane za pomocą bazy.

Zgadza się, podkreślił to Pan pisząc do mnie:

 

11 godzin temu, W.Thunder napisał:

[2021-05-10 18:44:04] [Output] : W.Thunder [232]: Jak mam je podać, jestem zakuty
[2021-05-10 18:44:54] [Output] : W.Thunder [232]: Dokumenty mam w prawej tylniej kieszeni, ale nie jestem w stanie ich wyciągnąć będąc zakutym

Z tego co jest napisane powyżej, był Pan zakuty za przód. Wnioskuje to po tym że jakby był Pan zakuty na tył, to z wyciągnięciem dokumentów z tylnej kieszeni nie miałby większego problemu.
 

11 godzin temu, W.Thunder napisał:

funkcjonariusz @Kszysiek postanawia wystawić na mnie mandaty, prosząc ponownie o ich podpisanie w chwili kiedy jestem zakuty, zmieniając "rzeczywistość" pod siebie twierdząc, że nagle w magiczny sposób jestem zakuty jednak od przodu i uniemożliwiając mi tym dalsze odegranie RP.

O mandacie wypowiem się niżej. Co do "zmieniania rzeczywistości pode mnie" muszę się nie zgodzić, sam Pan zadecydował w jaki sposób jest zakuty pisząc to o czym wspomniałem wyżej. Również nie zgadzam się z uniemożliwianiem Panu dalszego grania RP, ponieważ to Pan się pogubił w tym co napisał a nie ja.
 

11 godzin temu, W.Thunder napisał:

poniesienie kosztów wysokości 5,200pln oraz punktów karnych za odegranie akcji RP

Moim zdaniem, pościg nie był do końca RP, ponieważ uciekając przed nami zniszczył Pan po drodze dwie lampy, lekko wyskoczył jadąc po drodze i zahaczył o ścianę. Nic z wymienionych rzeczy Pan nie odegrał. Dlatego otrzymał Pan ode mnie mandat o takiej a nie innej kwocie.
 

11 godzin temu, W.Thunder napisał:

Odgrywanie RP z SAPD jest dla gracza zwyczajnie nieopłacalne

O tym każdy gracz decyduje samodzielnie. 
 

11 godzin temu, W.Thunder napisał:

Dlaczego zatem za przygotowaną akcje rozboju zostałem obarczony mandatami o takiej kwocie i dlaczego całą akcje rozwaliliście?

Co do "rozboju" to już na ten temat wypowiedział się Police Officer I piuro (oczywiście się z nim zgadzam), mandaty wyjaśniłem powyżej, a co do "rozwalenia całej akcji" to ponownie się z Panem nie zgodzę, ponieważ to że cała "akcja" nie przeszła po Pana myśli nie znaczy że została ona zniszczona.

Z poważaniem, Kszysiek.

Edytowane przez Kszysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, w takim razie...

@Argen - "Wypraszam sobie zarzut "zniszczenia dalszego przebiegu akcji", wykonywałem jedynie polecenia od wyższego stopnia." - Oczywiście, że Twoje działania uniemożliwiły dalsze ciągnięcie akcji w sensowny sposób, jednak z Twojej wypowiedzi wynika, że wina leży nie po Twojej stronie, a po stronie osoby, która dowodziła Waszymi działaniami podczas tej akcji. Kompletnie nie rozumiem dlaczego informacja o rozboju oraz o rodzaju pościgu do Ciebie nie dotarła tylko zostałeś wezwany do realizacji działań pościgowych tak o... Kwestie kajdanek wyjaśnił Twój kolega, cytując "Kolejną sprawą z którą się zgodzę i mogę ponieść za to konsekwencje, jest fakt, że zostało odegrane, że jest Pan zakuty do przodu, a leżał Pan twarzą do ziemi."
 


@piuro - "nie zadałem Panu pytania na OCC, ponieważ takiego czegoś w RP (Roleplay'u) nie ma. Chodziło raczej Panu o OOC" - Literówka, dzięki za poprawienie.
"Następną sprawą jest fakt, że nie zostało podane nic o rozboju - nie zostało ponieważ takowego nie było. Zgłoszenie dotyczyło osób podejrzanie się zachowujących przy bankomacie. Dlatego został zadysponowany patrol San Andreas Police Department. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy pojazd, który odjechał od razu." - Zgadza się. Majstrowaliśmy przy bankomacie, plan dotyczył zarówno wyrwania bankomatu ze ściany przy użyciu łańcuchów, a także z uwagi na to, że robiliśmy to pod szpitalem (potrzebowaliśmy świadków, którzy Was wezwą) powoli podejmowaliśmy próby zaatakowania ratowników SAMD, podobnie jak przy pierwszej akcji która została przerwana przedwcześnie przez zadysponowanie jednostki bez uprawnień do realizacji pościgów kiedy to ostrzelaliśmy szpital. Wszystkie te kwestie były by przez Nas i przez świadków zdarzenia sprecyzowane gdyby akcja toczyła się dalej i gdy by doszło do ewentualnego przesłuchania. Niestety, po tym jak Nas zatrzymaliście rzuconą w biegu kolczatką podeszliście do Nas nie jak do osób odgrywających akcje RP tylko jak do odwalaczy, którzy nie zatrzymali się Wam do rutynówki. Co do samej definicji rozboju, nie odgrywali byśmy takowej akcji nie wiedząc czym rozbój jest.
"Był to pościg RP, zgadzam się, dlatego mandat powinien być niższy, czyli nie powinno być doliczone "Łamanie zasad RP". Jest to rzecz w tej skardze z którą się zgodzę i może Pan się domagać zwrotu gotówki. Dalsza część mandatu jest regulaminowo nadana. Kolejną sprawą z którą się zgodzę i mogę ponieść za to konsekwencje, jest fakt, że zostało odegrane, że jest Pan zakuty do przodu, a leżał Pan twarzą do ziemi." - Kwestia kajdanek i sposobu zakucia jest tutaj kluczowa, ponieważ było Nam to potrzebne do dalszego odgrywania całej akcji. Całkowicie się to zgadza, położyłem się twarzą do ziemi, a funkcjonariusz, który mnie zakuwał, zakuł mnie od tyłu, w taki sposób również zostałem wprowadzony do radiowozu i w taki sposób też działają Wasze kajdanki.
 


@Kszysiek
"Z tego co jest napisane powyżej, był Pan zakuty za przód. Wnioskuje to po tym że jakby był Pan zakuty na tył, to z wyciągnięciem dokumentów z tylnej kieszeni nie miałby większego problemu."
"Co do "zmieniania rzeczywistości pode mnie" muszę się nie zgodzić, sam Pan zadecydował w jaki sposób jest zakuty pisząc to o czym wspomniałem wyżej. Również nie zgadzam się z uniemożliwianiem Panu dalszego grania RP, ponieważ to Pan się pogubił w tym co napisał a nie ja."
Rozumiem, że chodzi o te dwie moje kwestie:
[2021-05-10 18:44:04] [Output] : W.Thunder [232]: Jak mam je podać, jestem zakuty
[2021-05-10 18:44:54] [Output] : W.Thunder [232]: Dokumenty mam w prawej tylniej kieszeni, ale nie jestem w stanie ich wyciągnąć będąc zakutym
Po pierwsze, "był Pan zakuty za przód. Wnioskuję to po tym, że jakby był Pan zakuty na tył to z wyciągnięciem dokumentów z tylnej kieszeni nie miałby większego problemu" - Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego jak działają kajdanki. W chwili kiedy masz na rękach bransolety, każdy Twój ruch rękoma sprawia, że powoli coraz bardziej się one zaciskąją. Jeżeli uważasz, że będąc zakutym od tyłu byłbyś w stanie wyciągnąć cokolwiek z tylnej kieszeni, siedząc dodatkowo to weź sobie ręce do tyłu i spróbuj. Jest to cholernie ciężkie, a wręcz awykonalne jeżeli dodatkowo weźmiemy pod uwagę fakt, że siedziałem w tylnej klatce, gdzie przestrzeni jest tyle co nic. W żaden sposób przez to co napisałem nie dałem Wam sygnału, że możecie uznać iż jestem zakuty od przodu. Skoro położyłem się twarzą do ziemi, skuliście mnie gdy w taki sposób leżałem, wprowadziliście do radiowozu prowadząc w tradycyjny sposób po skuciu na tył to było to raczej klarowne i oczywiste. Kwestie zakucia wyjaśnili już Twoi przedmówcy, więc nie rozumiem czemu w dalszym ciągu macie jakieś dwie osobne wersje wydarzeń. 
Moim zdaniem, pościg nie był do końca RP, ponieważ uciekając przed nami zniszczył Pan po drodze dwie lampy, lekko wyskoczył jadąc po drodze i zahaczył o ścianę. Nic z wymienionych rzeczy Pan nie odegrał. Dlatego otrzymał Pan ode mnie mandat o takiej a nie innej kwocie. - No tutaj to tak troszku koloryzujesz i kręcisz majster. Cały pościg był RP ponieważ doskonale wiem jakie zasady podczas takich pościgów panują i co mi wolno, a czego nie. Lamp żadnych nie rozwaliłem, wyskoczyć również nie wyskoczyłem bo nawet nie miałem gdzie jeżdżąc po prostych, płaskich drogach LS, a co do zahaczenia o ścianę to chodzi Ci chyba o murek, o który przy 15km/h faktycznie zahaczyłem niszcząc sobie zderzak, ale jeżeli uważasz, że odjechanie po czymś takim nie jest "RP" to kolejna kwestia którą możesz sobie sprawdzić. Masz nieco inną wersje wydarzeń niż ja oraz Twoi koledzy biorący udział w akcji, którzy sami stwierdzili, że pościg był jak najbardziej RP. Moim zdaniem w tym momencie po prostu zwyczajnie próbujesz się wybronić przed zarzutem o bezpodstawnie wystawionych mandatach zmieniając cały przebieg akcji pod siebie - Jest to właśnie jeden z powodów napisania tej skargi, zmienianie przez Was informacji i "rzeczywistości"
"ponieważ to że cała "akcja" nie przeszła po Pana myśli nie znaczy że została ona zniszczona." - Jak akcja mogła potoczyć się po mojej myśli albo i nie skoro Wy tą akcje przerwaliście? Może przypomnę Ci co napisałem od razu po tym, jak Nas złapaliście kolczatką:
 W.Thunder [232]: (( ta kolczatka byłą kozacka ))
[2021-05-10 18:43:15] [Output] : W.Thunder [232]: (( i się jej za nic nie spodziewałem xd ))

Czy świadczy to o bólu mojej tylnej części ciała bo mnie złapaliście? Nie. Wręcz przeciwnie - Skoro udało się Was Nas złapać (co prawda no w dość dziwny sposób) to akcja powinna toczyć się dalej i na dalsze odgrywanie RP byliśmy przygotowani. W przeciwieństwie co do niektórych osób z Waszej frakcji planując akcje RP zakładam odgórnie, że mogę ją "przegrać" bo na tym właśnie RP polega. Wy natomiast zawsze musicie wszystkie Wasze działania zakończyć wygraną, a jeśli to po Waszej myśli coś nie idzie, zaczynacie zmieniać wszystko pod siebie. Przykładem jest Twoja zmiana zakucia w trakcie gdy siedziałem w radiowozie, albo chociażby to, że starasz mi się teraz wmówić coś, czego nie było podczas pościgu.


Nie mniej jednak - Dziękuję Wam za kulturalną odpowiedź na poziomie i za wyjaśnienie kilku kwestii z Waszego punktu widzenia i pozycji. Co do kultury, to generalnie pewna osoba powinna być dla Was przykładem, ale biorąc pod uwagę Wasze wypowiedzi, a wypowiedź tejże osoby stwierdzam, że to Wy powinniście być przykładem dla Waszego przełożonego :). 

@c0veR zaczynając od początku:
"Pisałem Ci, że radiowozy mogą tu stać, pojazdy prywatne nie. Niezależnie od tego czy mają włączone oświetlenie." Tak? Patrz, a mi się jednak wydaje, że logi, które wstawiłem, które zresztą są od początku sytuacji jasno pokazują, że mi tego nie napisałeś, jedyne co mi napisałeś gdy zadałem Ci pytanie to to:
[2021-05-10 19:14:28] [Output] : W.Thunder [232]: Pozatym dlaczego te dwa tak stoja?
[2021-05-10 19:14:30] [Output] : W.Thunder [232]: stoją*
[2021-05-10 19:14:34] [Output] : c0veR [244]: Bo moga 

Faktycznie, odpowiedź na poziomie która precyzuje wszystko :).
To nie była wystawa radiowozów byś mógł sobie ot tak je pooglądać. Tym samym parkując na miejscach wyznaczonych dla naszych radiowozów.
Wasze radiowozy stały na otwartym terenie mapy, w mieście. Z jakiej racji stwierdzasz, że nie mogę ich sobie pooglądać? Utrudniałem Ci jakieś czynności oglądając je w chwili, kiedy staliście po drugiej stronie jezdni? Prosze Cię chłopie... "parkując na miejscach wyznaczonych dla Naszych radiowozów" - Na filmie wyraźnie widać, że zaparkowałem pojazd na linii ściany Waszej komendy, a nie przed wejściem. Z tego co się dowiedziałem macie nieoficjalnie zarezerwowane miejsca na trzy radiowozy przed drzwiami - Spoko, dlaczego zatem w normalny sposób mi tego nie wyjaśniłeś? Poza tym jak wspomniałem, stałem nie przed drzwiami, a obok ściany.
"To już nie jest mój problem, że nie widzisz co się wokół Ciebie dzieję." - To jest Twój problem, bo powinieneś wydać mi polecenie tak, bym miał możliwość go przeczytania. Skoro Tobie nie chciało się do mnie podejść, to mi gdybym nawet takowe polecenie zauważył, nie chciało by się do niego stosować ponieważ równie dobrze mogłeś pisać do innych osób, które stały obok Ciebie.
"A kim ja jestem by podbiegać do Ciebie i się pytać czy przeparkujesz, nakazałem Ci to zrobić, olałeś mnie, to inaczej załatwiłem sprawę." - Hmm, pomyślmy przez chwile... Może funkcjonariuszem na służbie? Członkiem serwerowej frakcji? Graczem takim samym jak ja? Jeżeli podczas służby podejmujesz się jakichkolwiek czynności związanych z graczami to Twoim obowiązkiem jest to robić wykazując szeroko pojętą kulturę osobistą, a nie zachowywać się tak, jak by wszyscy do okoła mieli Ci usługiwać i lecieć za każdym razem wąchać ilekroć PAN pierdnie. Wydanie mi polecenia w normalny sposób jest TWOIM OBOWIĄZKIEM a nie gestem miłosierdzia wielkiego Pana.
"Są uprzywilejowane do stania tam i to potwierdzi Ci sam Lider." - Mogą być uprawnione do stania w tym miejscu, w dalszym ciągu nie będąc pojazdami uprzywilejowanymi. Definicje takiego pojazdu masz wyżej, jak już zresztą wyżej napisałem, poszedłem za Twoją poradą i sprawdziłem sobie ją "w necie" tak na wszelki wypadek :). Skoro potrafisz mi to wyjaśnić teraz, to powinieneś mi to wyjaśnić na samym początku w grze.
"Nie muszę dawać żadnych ostrzeżeń. W irl jakbyś tak powiedział do funkcjonariusza dostał byś pałą po łbie i by Cię skuli." - Na temat działania policji w IRL mógłbym się rozpisać, ponieważ takową wiedze posiadam, nie ma to jednak raczej sensu. Zapewniam Cię jednak, że żaden z funkcjonariuszy za takie określenie nie użył by ŚPB bo zwyczajnie nie może tego zrobić. Istnieje coś takiego jak "stopniowanie" użycia środków do czynu i zachowania osoby w stosunku do której podejmowane są czynności. Chcesz odgrywać serwerowego Policjanta w realny sposób - To odgrywaj go w realny sposób.
"Mam za duży staż by pieścić się z takimi jak ty." - Czy ktoś kwestionuje Twój staż? Chłopie, gratuluje i życzę wielu sukcesów, ale z całą pewnością Twój staż we wirtualnej frakcji nie jest biletem przetargowym do wywyższania się nad innymi. Jak już podkreśliłem, dla mnie jesteś zwykłym graczem takim samym jak ja czy kilka set innych graczy na serwerze. Jesteś we frakcji, masz swoje obowiązki i przywileje - Ale w zakresie przywilejów nie ma wzmianki o tym, że swoje wygórowane ego masz przelewać na graczy i sobie traktować ich jak element istniejący pod Ciebie, w zakresie obowiązków jednak masz zapewne wzmiankę o tym, by do gracza spoza frakcji podchodzić w kulturalny sposób i być dla niego przykładem.

"Nie nie powinien, ale do upierdliwych osób, jak najbardziej."
"Gracze to gracze. Nasi funkcjonariusze są niezawodni i wiedzą, że jest to w celach humorystycznych." - Chłopie jaja sobie robisz? Upierdliwy zacząłem być w momencie kiedy od samego początku podszedłeś do mnie z kijem w tylniej części ciała i zacząłeś "pluć" we mnie swoim zawyżonym ego. "Gracze to gracze" - Co to znaczy gracze to gracze? Sam nim jesteś, a co, osoby spoza frakcji są jakieś gorsze? Kolejny raz osoba z SAPD podkreśla jaki do reszty graczy ma stosunek. Traktujecie ich jako coś, dzięki czemu macie co robić podczas służby, jak coś co istnieje dla Was.
"Nasi funkcjonariusze są niezawodni" - Tak, a najlepszym dowodem na to jest to, że nawet funkcjonariusze w tej skardze do błędów się przyznali, najlepszym dowodem jest to, że otrzymujecie najwięcej skarg spośród wszystkich frakcji w dość krótkim odstępie czasu. No chyba jednak nie do końca są "niezawodni" ale ego o którym wspomniałem wyżej nie pozwala Ci tego dostrzec, bo przecież jesteś Zastępcą dowodzącego SAPD - Więc Twoja frakcja jest najlepsza :').. Gdybyś był w SARA dla przykładu - Wtedy to SARA była by najbardziej prestiżową frakcją goszcząc w swoich szeregach Ciebie.
"Po kilku minutach zostałyby uprzątnięte"  - Otóż ziomuś no nie do końca. Na miejsce wracaliśmy co jakiś czas przejeżdżając obok i jeden z radiowozów tyłkiem na pasie stał sobie długi czas. Screeny mam, w razie potrzeby mogę je podesłać, na naszą niekorzyść nie zawierają one jednak daty i godziny.


@Helsinki.
"
Oskarżyciel stał przed zabezpieczeniem, czekając na otwarcie przejazdu, mimo iż miał wyraźnie wyznaczone, że jest możliwość objechania zdarzenia. Cała akcja była dosyć długa, więc nie widzę sensu w tym oczekiwaniu. Widniał tam znak F-9d, do którego należało się zastosować. Stojąc tam, na środku drogi, tamował Pan tylko ruch. " - Na jakim środku drogi? Stałem na prawym pasie zgodnie z kierunkiem jazdy, bramę w prawidłowy sposób mieliście ustawioną pasie przeciwnym, jedyna osoba, jaka była obok siedziała w zaparkowanym na chodniku pojeździe, o jakim zatem tamowaniu ruchu mowa? Jaki ruch miałem tamować skoro droga była zamknięta? Faktycznie, do znaku mogłem się zastosować, nie mniej jednak cała akcja trwała nie dłużej niż dwie minuty.
"Wokół terenu działo się zamieszanie, wielu graczy jak sam oskarżony stało na środku drogi, tamując ruch, na postoju TSA itp. Wyszedłem za zabezpieczenie, w celu poproszenia Pana o odjechanie, lub ustawienie się na poboczu."  - Nie kręć majster, dobrze? Po pierwsze postój TSA mieliście wyłączony chyba z użytku, po drugie nikt ruchu nie tamował, po trzecie - Wyskoczyłeś do mnie po tym, jak nazwałem Was "must winami" zamiast SAPD. Przed tym nie przeszkadzało Ci to, że tam stoję. Wyskoczyłeś co zresztą widać było na filmie, odjechałem - To fakt, ale nie po to, by Cię "zdmować" tylko po prostu, bo nie wiedziałem co wyczyniasz i wtedy automatycznie zacząłeś mnie okładać ołowiem. Opony przebiłeś po złości, ponieważ nie dałem Ci żadnego powodu do tego byś sądził, że chce uciec, stałem w miejscu co zresztą CI napisałem na serwerze. 

Z uwagi na to, że skontaktował się ze mną @Salatka. i po prosił o wycofanie dowodu w postaci jego filmu, a także jego jako świadka zdarzenia nie wiem czy tą sprawą KSF się zajmie. Dowody faktycznie w tej sytuacji mogą być niewystarczające, a sam @Helsinki. podciągnął to co było widać na krótkiej powtórce pod siebie i wykorzystał to do tego aby jego wersja z VDM się potwierdziła.
Nie chcę w żaden sposób mieszać w tą skargę pobocznych osób, które sobie tego nie życzą. Jeżeli chodzi o @Salatka. po całej akcji sam napisał mi, że ma to nagrane, a to ja po prosiłem go o to aby mi to wysłał i w żaden sposób do napisania tej skargi się nie przyczynił,  dlatego uważam, że jako autor nagrania ma prawo je z tej skargi "wycofać". 

@Maciek. - ponieważ jestem sam, a Panów jest kilka ich kwestie mają zdecydowanie większą siłę przebicia. Prosiłbym zatem o pozwolenie na wypowiedź świadkom zdarzenia czyli @MrFrost123 oraz @TheShadov.

Edytowane przez W.Thunder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Na jakim środku drogi? Stałem na prawym pasie zgodnie z kierunkiem jazdy, bramę w prawidłowy sposób mieliście ustawioną pasie przeciwnym, jedyna osoba, jaka była obok siedziała w zaparkowanym na chodniku pojeździe, o jakim zatem tamowaniu ruchu mowa? Jaki ruch miałem tamować skoro droga była zamknięta? Faktycznie, do znaku mogłem się zastosować, nie mniej jednak cała akcja trwała nie dłużej niż dwie minuty.

Akcją, która się tam odbywała było bodajże podejrzenie bomby, lub skoczek. Takie akcje nie trwają dwie minuty, więc weź sytuację obiektywnie, a nie egoistycznie, licząc od momentu Twojego zjawienia się tam. Owszem poprosiłem Cię o opuszczenie areny zdarzenia, lub zjechania na bok. Stanie na pasie ruchu bezpośrednio przed zabezpieczeniem nie ma sensu, równie dobrze mogłem zastosować znak B-35, ale tego nie zrobiłem. Czy zjechanie z pasa ruchu na parking, który był na moje oko jakiś 1m od Ciebie jest tak trudną czynnością? Pomijając już fakt, że jak to napisałeś "przyglądałem się całej akcji" - a przecież z parkingu było lepiej widać. W moim mniemaniu stanie na środku pasa bez celu było zwykłą ludzką złośliwością. 

Spoiler

Nie kręć majster, dobrze? Po pierwsze postój TSA mieliście wyłączony chyba z użytku

Mamy zakaz wyłączania postojów TSA z użytku, doinformuj się. 

Spoiler

Wyskoczyłeś do mnie po tym, jak nazwałem Was "must winami" zamiast SAPD. 

Wiadomość przeczytałem dopiero po wyjściu za barierkę, ale ani ja, ani Ty tego nie mamy jak udowodnić. Po za tym nie był to dla mnie żaden rodzaj prowokacji i nie widziałem sensu w karaniu Ciebie za to. Nawet gdybym miał zamiar to zrobić, to oczywiście nie w postaci ostrzału. 

Spoiler

 Przed tym nie przeszkadzało Ci to, że tam stoję.

Podczas akcji na przedstawionym tzw. Spawnie LS jest zawsze spore zamieszanie. Może dlatego, że jest tam dużo nowych graczy, którzy nie wiedzą o zakazie wkraczania na teren akcji. Byłem zajęty upominaniem ich. Zwyczajnie nie mam oczu dookoła głowy i nie musiałem Cię zauważyć od razu po Twoim zjawieniu się tam.

Spoiler

Wyskoczyłeś co zresztą widać było na filmie, odjechałem - To fakt, ale nie po to, by Cię "zdmować" tylko po prostu, bo nie wiedziałem co wyczyniasz i wtedy automatycznie zacząłeś mnie okładać ołowiem.

'Wyskoczyłem", w celu upomnienia Cię o nakazie opuszczenia areny zdarzenia, lub zjechaniu z drogi. Wnet Ty zacząłeś uciekać, więc pobiegłem dalej za pojazdem. Oczywiście podczas tej czynności zmieniłeś kierunek jazdy na ten zwany "w przód" i staranowałeś mnie - Officera pojazdem. Zgodnie z zasadami, których mnie nauczono - stanowiłeś śmiertelne zagrożenie dla życia osób, więc miałem prawo Cię unieszkodliwić za pomocą broni palnej. 

Spoiler

Opony przebiłeś po złości, ponieważ nie dałem Ci żadnego powodu do tego byś sądził, że chce uciec, stałem w miejscu co zresztą CI napisałem na serwerze. 

Co do opon to zazwyczaj jest to normą przy akcie próby zabicia Officera, niczym się tam nie wyróżniłeś. Jeśli aż tak bardzo Cię boli ten fakt, to przeleję pieniądze na PID za oponę. Nie miałem zamiaru Cię sądzić, że uciekasz. Po prostu miałem na celu poinformowanie o  nakazie odblokowania pasa ruchu. Jeśli chodzi o wiadomości na serwerze, to ich nie czytałem bo zwyczajnie jest ich czasem za dużo. 

 

Jeśli chodzi o podesłany materiał dowodowy przez świadka, który się wycofał również uważam, że jest on niezbyt wystarczający do obiektywnego werdyktu, wydanego przez KSF. Kamera powinna być skierowana bardziej w lewo, niż była. 

Spoiler

Dowody faktycznie w tej sytuacji mogą być niewystarczające, a sam @Helsinki. podciągnął to co było widać na krótkiej powtórce pod siebie i wykorzystał to do tego aby jego wersja z VDM się potwierdziła.
 

Działam obiektywnie, mówię jak było... W jakim celu miałbym obracać celowo materiał dowodowy przeciwko sobie? Na nagraniu wyraźnie widać, jak cofasz pojazdem, a następnie zmieniasz kierunek jazdy, w celu staranowania Officera nim. Niekoniecznie musiałem się "przewrócić", żeby uznać to za próbę zabójstwa. 

Jeśli chodzi o wszczynanie świadków do postępowania - również uważam, że bez twardych materiałów dowodowych nie ma to sensu. Ja również mógłbym powiedzieć, coś wymyślonego, bez pokrycia z rzeczywistością. Niestety mój obowiązek patrzenia obiektywnie na sprawę mi na to nie pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że czas na mój punkt widzenia całej akcji.

A więc odnosząc się do wypowiedzi @Argen

W dniu 12.05.2021 o 13:52, Argen napisał:

Nie rozumiem stwierdzenia, że był zakuty - skoro odegrał, że go podaje to chyba był w stanie to zrobić, prawda? W przypadku odegrania, że jest zakuty do tyłu, zapytałbym gdzie takowy dowód się znajduje i go sam wyciągnął (zachowując środki ostrożności). Pan MrFrost123 nie posiadał żadnych wpisów, więc nie miałem podstaw do dalszego trzymania go w radiowozie. Kończąc z nim RP, wyciągnąłem go z pojazdu oraz rozkułem informując o zakończeniu działań wobec niego.

Generalnie po waszym zatrzymaniu naszego pojazdu, razem z @W.Thunder na komunikatorze głosowym cały czas prowadziliśmy konwersację między sobą co i jak robimy. To że podałem ci w postaci "/me" dowód osobisty po prostu z ręki, miało związek z tym że akcja nie miała sensu przy samym wyrzuceniem kolczatki w biegu, to że go podałem było tylko "dopełnieniem" RP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin