Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Skarga na FullaN - oskarżony przez Chopin*


Chopin*
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nick funkcjonariusza:  Fullan
Data i godzina zdarzenia:  21:10, 20,05.2021
Pełen opis sytuacji:  Miał miejsce pościg, w którym uczestniczył funkcjonariusz FullaN. Uciekałem motocyklem marki FCR po SF. Pościgi robiłem tak jak zazwyczaj czyli bez stuntów, odwalania itp. Wjeżdżałem motocyklem w takie miejsca w których radiowóz SAPD się nie przeciśnie. W pewnym momencie wyjechaliśmy poza SF w kierunku Fallen Tree. Tam pojechałem po drodze gruntowej i zmierzałem w kierunku LS. Na moje nieszczęście stała tam kolczatka i przebiłem sobie opony. Tak zakończył się pościg - niby bez zarzutów. Funkcjonariusz FullaN wypisywał mi mandat, który wyszedł w moim przekonaniu o wiele za duży, ponieważ pościg nie trwał zbyt długo. Poprosiłem o artykuły jakie rzekomo naruszyłem. Po chwili dowiedziałem się że dostaje m.in mandat za stunty z którym oczywiście się nie zgadzam. Nie wydaje mi się żeby z pomówienia bez żadnych dowodów można kogoś ukarać. Proszę funkcjonariusza FullaN o przedstawienie dowodu, na którym w jego ocenie stuntowałem. 

Dowód, który to potwierdza całe zajście: Nie da się wybronić z sytuacji w której ktoś zostaje pomówiony. Na słowo honoru nawet administracja nie karze graczy w przypadku jak ktoś oskarża załóżmy o taran drugą osobę, dlatego liczę na mocny dowód ze strony funkcjonariusza.

[2021-05-20 21:10:43] [Output] : FullaN [440]: Dobra mandat wynosi 13770 PLN. Przyjmujesz?

[2021-05-20 21:11:55] [Output] : FullaN [440]: Stunty pojazdem, Stwarzanie zagroĹĽenia w ruchu drogowym, ucieczka.

[2021-05-20 21:21:04] [Output] : Ⓘ Zostałeś rozkuty przez funkcjonariusza FullaN.
[2021-05-20 21:21:04] [Output] : â’ľ PowĂłd: ODmowa przyjecia + Wpis 
[2021-05-20 21:21:04] [Output] : Ⓘ Czas, który musisz odsiedzieć to 157 minut/y.

Ja, Chopin* zapoznałem się z regulaminem odnośnie składania skargi, rozumiem go i w pełni akceptuje. 

 

Edytowane przez Chopin*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie, z tej stronny Police Officer I FullaN. Dobrze przejdźmy do sedna skargi, Skakałeś na hopkach w San Fierro chodzi o hopki przy SF2 jak dobrze pamiętam i jeździłeś po schodach z których wyskakiwałeś, chodzi mi o hopki Financial i schody przy Financial. Wjechałeś też na schody na bazie na doherty przy dolnym mechaniku. Dowodów niestety nie posiadam, ponieważ rzadko nagrywam swoją rozgrywkę. Po prostu zjada mi to FPS i nie mam takiego obowiązku. Próbujesz się wyprzeć. Jeżeli posiadasz  nagranie całego pościgu prześlij niżej.

Pozdrawiam, przepraszam że

dopiero się wypowiedziałem

FullaN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej będę utrzymywał swoje zdanie, że podczas pościgu nie wykonywałem żadnych wyskoków. Zdaje się, że policjant udzielający kary grzywny jest zobowiązany przedstawić rzetelne dowody, by udowodnić popełnione przestępstwo. Jeżeli takowych nie posiadasz to nawołuje do zwrotu gotówki za dany artykuł w ramach rekompensaty za czas spędzony w więzieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie prawda, że nie uwierzysz nam obu. Przypuszczam, że nie uwierzyłeś tylko mi, bo w przeciwnym wypadku nie prosiłbyś o dowód mojej niewinności, a o dowód popełnionej winy, który byłby tu dowodem rozstrzygającym. Żądając dowodu niewinności się mijasz z celem, ponieważ istnieje coś takiego jak domniemanie niewinności.


Policjant wystawił ten dodatkowy mandat nie posiadając dowodu stwierdzającego prawdziwość zarzucanego mi czynu, opierając się wyłącznie na swojej subiektywnej ocenie, co w mojej ocenie łamie przytoczoną przeze mnie zasadę, nadużywając swoich uprawnień. Funkcjonariusz zasłaniając się, że nie posiada takiego dowodu, bo jak sam stwierdził nie ma obowiązku nagrywania takowych, że mógł taki mandat nałożyć to tylko sam sobie zaszkodził, a mandat przez niego wystawiony (za stunty) jest niezasadny. 


Mam również na uwadze, że nie jest to tylko i wyłącznie wina FullaNa. Podejrzewam, że, gdyby to był inny policjant to sytuacja byłaby bardzo podobna, bo żaden policjant nie byłby w stanie udowodnić prawdziwości zarzucanych mi czynów, gdyż nikt lub mało kto dokumentuje swoje akcje, za które miałby potencjalnie odpowiadać.


Dzieje się tak, dlatego, że zdecydowana większość graczy nie mając ochoty na przepychanki z policją odpuszczają sobie i przyjmują takie mandaty mimowolnie, bo istnieje niepisana pseudozasada polegająca na posiadaniu dowodu swojej niewinności, co jest absurdalne, gdyż generalnie w dyskusji, sporach czy rozprawach ciężar spoczywa na osobie powołującej się na fakty, które musi udowodnić.


Policja tylko dostosowała się do tego braku większych sprzeciwów ostatecznie odpuszczając sporządzanie dowodów, co ostatecznie może doprowadzać lub doprowadza do potencjalnych patologii mandatowych wśród funkcjonariuszy.
 

Edytowane przez Chopin*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin