Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4Life News - Wywiad z Aspirantem patrykfh.


MateuszXQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

G7RTa5l.png

Witam, z tej strony Reporter @MateuszXQz Redakcji 4Life News.
Chciałbym Was zaprosić na wywiad, który udzielił mi aspirant @patrykfh.

Miłego czytania!

hPvCmOi.png

wMN7ARz.jpeg

hPvCmOi.png

Legenda:

M - MateuszXQ
P - patrykfh

hPvCmOi.png

M: Witam, z tej strony Reporter MateuszXQ z Redakcji 4Life News.
P: Uszanowanie, z tej strony Aspirant patrykfh z San Andreas Fire Department.

M: Byłbyś chętny na odpowiedzenie mi na kilka pytań?
P: Jasne!

M: Miło, dziękuję! Myślę, że możemy zacząć. Na sam początek opowiedz coś o sobie.
P: Nazywam się Patryk, mam obecnie 17 lat. Pochodzę z miejscowości w województwie śląskim, konkretniej z Żor. Jestem obecnie w 2 klasie Szkoły Branżowej I stopnia na kierunku Drukarza offsetowego, lecz również w tym zawodzie pracuje. Któż to jest? Przykładów daleko nie trzeba szukać. Wystarczy, że drodzy czytelnicy weźmiecie do ręki choćby znienawidzoną przez wielu książkę do nauki matematyki, ulubioną lekturę czy gazetę jakiegoś czasopisma z krzyżówkami do rozwiązywania, to ujrzycie obraz mojej pracy. Rzecz jasna inny specjalista musi to zaprojektować. Ja przemieniam to w rzeczywistość. No dobrze, a czym się interesuje? Interesuje się głównie podróżami, motoryzacją, ale także kolejnictwem, pożarnictwem, lotnictwem oraz elektroniką. Jestem osobą o przyjaznym nastawieniu do innych ludzi. Chętnie działam w różnych grupach. Jestem osobą spokojną pomocną, ale również miłą.

M: Wiążesz jakąś przyszłość z podanymi wyżej zainteresowaniami w życiu realnym?
P: Tak, jeśli chodzi o motoryzację, to planuję zostać kierowcą zawodowym z nastawieniem głównie na międzynarodówkę, czyli wożenie towarów po całej Europie i nie tylko. Oczywiście wszystko pod warunkiem, że zdrowie na to pozwoli. Jednakże z racji bycia osobą przedsiębiorczą oraz dość obrotną rozważam również otwarcie własnej firmy spedycyjno-transportowej lub też pozostanie w branży poligraficznej i otworzenie własnej drukarni. Czas pokaże, trzeba być elastycznym oraz mieć pewnego rodzaju ,,asa w rękawie" w postaci planów na rozwój w przyszłości. Nie wykluczam podwyższenia kwalifikacji bądź też wykształcenia. Tak jak wspomniałem, wszystko okaże się w czasie.

M: Ambitne plany! Przejdźmy teraz na Twoje życie wirtualne. Pogrywasz jeszcze w jakieś gry w wolnej chwili, poza MTA?
P: Oczywiście, wachlarz tytułów, w które pogrywam, jest spory. Zacznijmy od symulatorów, Euro Truck Simulator 2, Train Driver 2, MaSzyna, X-Plane 11. Następnie tytuły bardziej znane jak Wiedźmin 3, Call of Duty Modern Warfare, czasem zdarzy mi się pograć w Counter Strike'a, kończąc na Robloxie, którego traktuję jako odskocznię od wszystkich gier, w które gram. Jak nie trudno zauważyć, w liście tej są zawarte gry powiązane z moimi zainteresowaniami, ale również gry bardziej znane szerzej wśród społeczności, a nie tylko dla określonej grupy.

M: Rozumiem. Przejdźmy teraz na Multi San Andreas. Pogrywasz jeszcze na jakiś serwerach?
P: Nie, obecnie nie gram na żadnym innym serwerze.

M: Teraz czas na serwer 4Life, na którym obecnie gramy. Opowiesz nam, jak rozpoczęła się Twoja rozgrywka na tym serwerze?
P: Z przyjemnością. Moja gra na 4Life zaczęła się 29 grudnia 2020 roku. Od tamtego czasu mam przegrane 560 godzin, z czego 90% tego czasu były spędzone na służbie we frakcji San Andreas Fire Department. A co mnie tutaj sprowadziło? Myślę, że było to spowodowane obecnością wielu moich znajomych ze sceny MTA na tym serwerze, ale również dalszy rozwój w dziedzinie, jaką jest służba w szeregach serwerowej Straży Pożarnej. A co robiłem przed dołączeniem do szeregów frakcji San Andreas Fire Department? Jak spory odsetek graczy serwera, wbijałem LifePoints'y jeżdżąc głównie na kurierze. Kilka dni od rozpoczęcia mojej gry tutaj ujrzałem temat rekrutacji do frakcji San Andreas Fire Department. Bez chwili namysłu napisałem podanie. Nie ukrywam, gdy w powiadomieniach wyskoczyło mi "kartovelek. Wspomniał o Tobie w temacie Wyniki do Służby Przygotowawczej" poczułem euforię, jak myślę, że większa część czytelników czytających właśnie ten wywiad.

M: Ile wynosi Twój obecny majątek na serwerze oraz czy nie żałujesz swoich przegranych godzin na serwerze?
P: Ciężko mi go oszacować, w gotówce posiadam 40 tysięcy, ale mam również Sultana 1.8 z kilkoma modyfikacjami. Nie jestem niestety w stanie wycenić jego wartości. Przechodząc do drugiej części pytania, nie żałuję ani jednej godziny spędzonej na serwerze. Poznałem tutaj wielu nietuzinkowych ludzi, również przyswoiłem sporo dodatkowej wiedzy, prawdę mówiąc nie potrafię dać jednoznacznej odpowiedzi, dlaczego nie żałuję godzin spędzonych na grze tutaj, wiąże się z tym wiele wspomnień, wspólnych wyjazdów, ale również rozmów na mumble czy na discordzie. Nawet nie wiem, kiedy ten czas tak szybko zleciał.

M: Gdy rozpoczynałeś rozgrywkę na serwerze, miałeś jakieś wielkie trudności w grze, czy sobie poradziłeś bezproblemowo?
P: Nie napotkałem się z żadnymi trudnościami czy też problemami. Myślę, że to zasługa tego, że nie jest mój to pierwszy serwer MTA, na którym grałem. Wszystko jest dość intuicyjne, łatwo idzie wszystko znaleźć, aczkolwiek, w momentach, gdy czegoś nie bylem pewny bądź nie wiedziałem, gracze serwera 4Life zawsze służyli z pomocą.

M: Świetnie! Znajdujesz się na ten moment w jakiejś organizacji?
P: Nie jestem w żadnej organizacji. Byłem co prawda w dwóch, były to Szachy oraz Empire, ale z racji, iż nie uczestniczyłem zbytnio w życiu tych organizacji, uznałem, że moja dalsza egzystencja w nich jest zbędna, w związku z tym opuściłem je.

M: Rozumiem. Opowiesz nam, co Cię najbardziej wtedy zachęciło do tego, aby dołączyć do wyżej wymienionych organizacji?
P: Do Szachów dołączyłem za namową kolegów z frakcji, natomiast do Empire dołączyłem przez wgląd na dobrą reputacji tej organizacji na serwerze.

M: Znajdujesz się obecnie w jakimś biznesie lub chciałbyś do jakiegoś dołączyć?
P: Na ten moment nie znajduje się w żadnym biznesie. W przyszłości, gdy będę miał więcej czasu wolnego, planuję powrót do Redakcji 4Life News.

M: Zostańmy na moment przy biznesie Redakcja 4Life News. Opowiesz nam, kiedy dołączyłeś do tego biznesu oraz jaką funkcję w niej pełniłeś?
P: Do redakcji dołączyłem jakoś w marcu tego roku. Nie pamiętam niestety, którego dokładnie. 12 marca związku, z tym że ukończyłem akademię w redakcji z wynikiem pozytywnym, zostałem awansowany do rangi Redaktora. Taką funkcję też pełniłem aż do momentu mojego odejścia.

M: Na czym polegała Twoja praca podczas pobytu w tym biznesie? Mógłbyś opowiedzieć o tym naszym czytelnikom?
P: Moim głównym zajęciem było opracowywanie nowych artykułów, przeprowadzanie wywiadów, oraz relacjonowanie istotnych wydarzeń na terenie San Andreas. Przyznaję, praca nie należy do najłatwiejszych, aczkolwiek jest ona bardzo przyjemna i daje spore poczucie satysfakcji. Jeżeli ktoś lubi pisać różnego rodzaju teksty, czy też być w centrum wydarzeń to w mojej opinii biznes idealny dla niego.

ZQU8fxg.png

rAmKdTo.jpeg

ZQU8fxg.png

M: Świetnie! Obecnie znajdujesz się we frakcji San Andreas Fire Department. Byłbyś w stanie nam opowiedzieć, od kiedy w niej jesteś, jaką masz rangę oraz czy pełnisz jakieś dodatkowe funkcje?
P: Tak. We frakcji jestem od 11 stycznia tego roku, obecnie znajduje się na stopniu Aspiranta. Z dodatkowych funkcji, które pełnię jest to stanowisko Kierującego Działaniami Ratowniczymi, zwanego w skrócie KDR bądź też KARAT. Z racji tej funkcji bardzo często podczas wyjazdów na różne akcje wyjeżdżam jako dowódca zastępu pierwszo-wyjazdowego. Co przez to należy rozumieć? Zastęp ten jest najczęściej dysponowany jako pierwszy, stąd jego nazwa pierwszo-wyjazdowy. Po dojeździe na miejsce zdarzenia dokonuję rozpoznania miejsca zdarzenia, ustalając w pierwszej kolejności, co się stało, czy nie ma żadnego niebezpieczeństwa dla podległych mi ratowników. Pamiętajmy, że muszę to przeprowadzić to możliwie jak najszybciej, w celu ustalenia najlepszej strategi działań dla moich ratowników, a co za tym idzie przystąpienie do działań ratowniczo-gaśniczych, pozostając w stałym kontakcie radiowym z dyspozytorem oraz ratownikami.

M: Mógłbyś nam opowiedzieć nieco, na czym polega praca w tej frakcji?
P: Podczas służby znajdujemy się na koszarach, w zależności od zmiany służbowej. Znajdujemy się na JRG-1 w Los Santos bądź na JRG-2 w San Fierro, lecz jak wspomniałem wyżej, to zależy głównie od zmiany służbowej. Niezależnie od zmiany służbowej nasza praca polega głównie na prowadzeniu działań ratowniczo-gaśniczych. Zajmujemy się gaszeniem pożarów, ratujemy ludzi z wypadków samochodowych, usuwamy klęski żywiołowe, wyjeżdżamy w celu neutralizacji gniazd owadów błonkoskrzydłych, do usuwania plam oleju przykładowo lub substancji ropopochodnych, kończąc na wyjazdach do skażeń chemicznych oraz chemiczno-ekologicznych, skażeń zbiorników wodnych w ramach Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego. Mało tego wyjeżdżamy również do poszukiwań osób zaginionych w terenach górzystych bądź zalesionych w ramach Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, wspomagając medyków, przyjeżdżając Specjalistyczną Grupą Ratownictwa Medycznego. Teraz opowiem o Specjalistycznej Grupie Ratownictwa Technicznego, która wyjeżdża na zdarzenia związane z pojazdami ciężkimi, czyli z takimi, jak ciężarówkami, autokarami i wiele więcej. Żeby wyjeżdżać na takie akcje, trzeba ukończyć odpowiednie szkolenia, które będą na to pozwalały oraz należy ukończyć egzamin wewnętrzny z wynikiem pozytywnym. Co do ilości wyjazdów każdej z grup, jest ona zróżnicowana. Nie da się określić, która wyjeżdża najczęściej, a która na mniej. Reasumując, prócz szkolenia podstawowego, jakie przechodzi każdy funkcjonariusz Szkoły Podoficerskiej San Andreas Fire Departament, mamy możliwość dalszego podnoszenia swoich kwalifikacji oraz wiedzy. Służba wbrew pozorom do nudnych oraz monotonnych nie należy, zawsze coś się dzieje.

M: Co Cię najbardziej zachęciło do tego, aby spróbować sił właśnie w tej frakcji?
P: Dla wielu może być to nie oczywiste, ale moja przygoda ze środowiskiem około pożarniczym, w tym na platformie MTA rozpoczęła się w roku 2019, od tamtej pory obracam się w tym środowisku. Przejdźmy teraz stricte do serwera 4Life. Myślę, że czynnikiem decydującym było tutaj moje doświadczenie, oraz zdobyta przez te dwa lata wiedza. Z racji faktu, że był otwarty nabór do tej frakcji, patrząc na wymagania stawiane kandydatom do służby przygotowawczej, bez chwili zastanowienia zdecydowałem się spróbować. Decyzja ta była strzałem w dziesiątkę, błyskawicznie za klimatyzowałem się wśród funkcjonariuszy oraz zostałem przez nich ciepło przyjęty. Zdecydowanie atmosfera panująca we frakcji zasługuje na wielkiego plusa. Panuję również dyscyplina, co moim zdaniem jest ogromnym plusem.

M: Rozumiem. Jak dogadujesz się z pozostałymi pracownikami tej frakcji?
P: Dogaduję się bez żadnych problemów. Z wieloma pracownikami frakcji mam także kontakt poza służbą, gramy w różnego rodzaju gry, ale również rozmawiamy na kanałach without duty na mumble, aczkolwiek, wszyscy funkcjonariusze są ze sobą zgrani, nie występują między nami żadne tarcia. Każdy z nas po prostu robi dobrze swoją robotę.

M: Chciałbyś coś jeszcze osiągnąć na serwerze?
P: Tak, chciałbym na pewno zakupić Bulleta 2.2 oraz dojść do stopnia Starszy Kapitan we frakcji San Andreas Fire Department. Myślę, że oba cele przeze mnie postawione są do zrealizowania.

M: Świetnie! Zbliżamy się niestety do końca. Chciałbyś kogoś pozdrowić z tego miejsca?
P: Oczywiście, że tak! W szczególności chciałbym pozdrowić @Szmitus, @SG*, @Kukion, @Gregi, @HalfAbuszPl3, @VintageSalmon, @Zreti*, @Kameleon., @MasnaChmura oraz @juri*. Chciałbym także pozdrowić całą frakcję San Andreas Fire Department oraz San Andreas Medical Department.

M: Dołączam się do pozdrowień! Dziękuję za możliwość udzielenia wywiadu. Realizuj swoje marzenia na serwerze, najlepiej jak potrafisz. Do zobaczenia na serwerze!

ZQU8fxg.png

Dziękuję za przeczytanie wywiadu! Zachęcam do pozostawienia reakcji pod nim oraz do swojej opinii w komentarzu. Do zobaczenia!

mateuysz.png

Autoryzował: @japkooo.

g1OTf2c.png

Edytowane przez MateuszXQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin