Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Przedświąteczny konkurs o 50.000 PLN!


DarkQueen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierogi z kapustą i grzybami

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Pierogi z kapustą i grzybami

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Czas przygotowania: 2 godziny
Czas gotowania pierogów: 6 minut
Liczba porcji: 84 pierogi

 

Kaloryczność kcal: 50 w 1 pierogu
Dieta: wegetariańska

Składniki na ciasto pierogowe

  • 4 szklanki mąki pszennej poznańskiej typ 500 - około 640 g
  • 1,5 szklanki gorącej wody - około 375 ml
  • 2 łyżki masła
  • łyżeczka soli

Składniki na farsz z kapusty i grzybów

  • 800 g kapusty kiszonej
  • 60 g suszonych grzybów
  • 2 średnie cebule - 300 g
  • 7 łyżek oleju
  • przyprawy i zioła: łyżeczka cukru, 3 małe liście laurowe, 4 ziarna ziela angielskiego, płaska łyżeczka pieprzu
  • Pierogi z kapustą i grzybami

    Szklanka ma u mnie pojemność 250 ml.
    Dodatkowy czas: 12 godzin na moczenie grzybów suszonych.

    Potrzebujesz również: stolnicę, wałek, okrągłą wykrawaczkę do pierogów lub szklankę średnica około 7 cm, bawełnianą ściereczkę, szeroki garnek i cedzak do łowienia pierogów.
    Kalorie policzone zostały na podstawie użytych przeze mnie składników. Jest to więc orientacyjna liczba kalorii, ponieważ Twoje składniki mogą mieć inną liczbę kalorii niż te, których użyłam ja.

@Risk.. @tobia$z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin