Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4Life News - Historia kopalni Hunter Quarry.


M4rcinek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OByJbBv.png

Witajcie, tutaj Redaktor Specjalista @M4rcinek z Redakcji 4Life News.
Dzisiaj przyjrzymy się kopalni platyny znajdującej się niedaleko Las Venturas. Zapraszam do czytania!

C6bs8la.png

Pewnie wielu z was się zastanawia albo i nie, dlaczego kopalnia w Hunter Quarry przestała funkcjonować. Odpowiedź nie jest prosta i na pewno nie jest znana wielu osobom z San Andreas, lecz jest bardzo zrozumiała. Dokładniej, chodzi o przeróżne skandale w firmie pracującej na tym terenie.

Był to rok 1982. Firma „GoMine Industry” była na skraju bankructwa, a do tego była zmuszona wypłacić zaległe wynagrodzenia swoim pracownikom. Przyszedł czas, gdzie platyna w tym stanie nie była tak wartościowa, jak w innych częściach świata, dlatego nie sprzedawała się zbyt dobrze. Jak można się domyślić, przedsiębiorstwo nieprzynoszące żadnych zysków nie jest w stanie poprawnie funkcjonować, co odbijało się na wypłatach tamtejszych pracowników. Robotnicy z tego względu rozpoczynali różnego rodzaju strajki. W miejscu pracy dochodziło nawet do kradzieży wydobywanego surowca. Właściciele — Marcus Frankowski oraz Andrew Przybyszewski zdecydowali się na pobranie kredytu, aby załagodzić trwające bunty, jednak nie pomogło to na długo.

Nie dość, że firma prosperowała najgorzej w swoim całym istnieniu, to jeszcze do spłacenia został kredyt w wysokości 2mln PLN. Niestety oboje nigdy nie doczekali się lepszych czasów. Przybyszewski postanowił popełnić samobójstwo we własnym domu. Natomiast Frankowski kilka lat później został schwytany. Usłyszał zarzuty nielegalnego rozprowadzania broni po kraju, jak i handel środkami psychoaktywnymi. Do dziś odsiaduje swój wyrok…

Od tego czasu kopalnia została zamknięta do odwołania.

C6bs8la.png

kSimYUS.gif

C6bs8la.png

Udało mi się odnaleźć jednego ze starszych pracowników „GoMine Industry” oraz zapytać go o parę kwestii w tej sprawie.

M – @M4rcinek

P – Pablo Krawczyk (Były pracownik GoMine Industry)

 

M: Witaj, z tej strony Redaktor Specjalista M4rcinek. Jakie były twoje początki w tej firmie?
P: Na początku nie było wcale tak źle. Normalna płaca, nie najgorsza atmosfera, jednak z czasem zaczęło się wszystko pogarszać. Spędziłem tam 10 lat, ale najgorsze były ostatnie dwa.

M: Dałbyś radę opowiedzieć coś więcej o sytuacji tam, gdzie pracowałeś?
P: Pracodawcy cały czas odkładali przelewy naszego wynagrodzenia na kolejny dzień bądź tydzień. Stopniowo zaczęło to iść w coraz gorszym kierunku, aż do wydłużania godzin pracy. Nikomu to zachowanie się nie spodobało, więc niektórzy postanowili zabierać sztabki platyny i sprzedawać je na własną rękę. Szefowie już nawet nie pojawiali się w pracy, jakby było im wszystko obojętne. A resztę już znasz…

M: I tak długi czas tam pracowałeś. Jak zakończyłeś karierę w tej kopalni?
P: Szczerze? Gdy to wszystko się zaczęło, myślałem nad zwykłym zwolnieniem się, jednak końcowo postanowiłem walczyć o nasze zarobki i dobro moich współpracowników. Nie znaliśmy prawdziwego powodu takiego obrotu spraw, jakim było zmniejszenie naszej wypłaty oraz zmiany panujących zasad.

M: Było to dość dawno temu. Jak teraz sobie radzisz?
P: Aktualnie jestem na emeryturze. Większość czasu spędzam z wnukami. Czuję się nie najlepiej, ponieważ choruję na miażdżycę, ale jeszcze jakoś daję radę.

M: Rozumiem. W takim razie to by było na tyle. Dziękuję za poświęcony czas.

C6bs8la.png

1Iyeigr.png

Autoryzował: @Blender.

OByJbBv.png

Edytowane przez Blender.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta informcja zmienila moje spostrzeganie tego miejsca, zawsze jak przejezdzalem obok to nie wiedziałem co to jest, teraz za każdym przejazdem będe podziwiał pozostałości po GoMine industry i spoglądał na nie z dumą. Jak już dorosne i będe miał wnuki to będe im opowiadał tą historie z łzami w oczach. Dziękuje redaktorowi M4rcinek ze opisał to tak świetnie i wyjaśnił światu istnienie tego miejsca.

Edytowane przez minecraftmaciek2010PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.12.2022 o 16:59, M4rcinek napisał:

Spędziłem tam 10 lat, ale najgorsze były ostatnie dwa.

Niesamowite, że aż 2 lata męczył się w tej firmie, kopalnia ma ogromy potencjał, może w przyszłości dostanie swoje drugi życie, w końcu surowce poszły do góry. Fajny artykuł :4l:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin