Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4Life News - Wywiad z Moderatorem Pavi!


Davvv_13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5wNnuaX.png

Witam, z tej strony Redaktor @Davvv_13 z Redakcji 4Life News. Zapraszam do przeczytania wywiadu z Moderatorem @Pavi.

5D4B3bb.png

Gtq8mFV.gif

5D4B3bb.png

D - Davvv_13
P - Pavi

5D4B3bb.png

D: Witam, z tej strony Redaktor Davvv_13 z redakcji 4Life News. Mam do Ciebie kilka pytań. Czy zechciałbyś udzielić odpowiedzi?
P: Oczywiście, chętnie udzielę odpowiedzi na pytania zadane przez Ciebie.

D: Super! Na początku rozmowy chciałbym poprosić Cię, abyś powiedział coś o sobie oraz o swoich zainteresowaniach.
P: Pewnie! Mam na imię Paweł, mam 20 lat i aktualnie odpoczywam na wakacjach po ukończeniu pięcioletniej nauki w technikum na kierunku technika mechatronika. Planuję kontynuować naukę na studiach w tym samym kierunku. Moje główne zainteresowania to motoryzacja oraz sport, co łączy się w moje największe hobby, czyli Motorsport, a w szczególności formuła 1 oraz żużel.

D: Przechodząc do sceny MTA, jak, kiedy i dlaczego trafiłeś na serwer MTA 4Life?
P: Moja przygoda z MTA rozpoczęła się około 2017 roku, kiedy to pewnego razu, podczas wakacji, z kolegą postanowiliśmy zacząć grać na nieistniejącym już serwerze na platformie MTA. Bardzo dobrze spędzaliśmy czas, i co roku, w wakacje, wracaliśmy na ten serwer, aby wspólnie zagrać, co stało się pewnego rodzaju tradycją. Niestety, serwer z czasem upadł, a my byliśmy zmuszeni znaleźć alternatywę. Wtedy właśnie, po raz pierwszy, na poważnie zagrałem na 4Life. Początkowo nie podobało mi się, że muszę zaczynać grę od nowa, ale jak widać, gram do tej pory i na razie nie zamierzam przestawać.

D: Jak wyglądały Twoje początki na serwerze i jak je wspominasz?
P: Początki, jak to początki, są ciężkie. Nowy serwer to nowe prace i wiele innych nowych aktywności. Gdy jednak zaczynałem moją aktywną grę na serwerze w grudniu roku 2022, dołączyłem do swojej pierwszej organizacji - Zwykli Wędkarze, której członkowie pomagali mi wchodzić w społeczność serwera i zawsze służyli pomocą, za co bardzo chciałbym im podziękować.

D: Należysz do frakcji San Andreas Police Department. Kiedy dołączyłeś do owej frakcji i dlaczego wybrałeś akurat ją?
P: Do San Andreas Police Department dołączyłem w kwietniu tego roku. Dlaczego SAPD? Dobre pytanie. Najprawdopodobniej dlatego, że czułem, iż jako frakcja są w stanie zaoferować mi coś nowego, czego brakowało mi w mojej poprzedniej frakcji, czyli różnorodność wykonywanych akcji. San Andreas Police Department daje również motywację do rozwoju, gdzie z kolejnymi stopniami zyskujemy uprawnienia do coraz większej ilości aktywności oraz akcji. Dlatego właśnie mój wybór padł na tę frakcję.

D: Jakie posiadasz stanowisko we frakcji i na czym głównie opierają się w niej Twoje obowiązki?
P: Ze względu na mój krótki staż, aktualnie posiadam stopień Police Officer II, a moje obowiązki zamykają się do patrolowania okolicy, reagowania na zgłoszenia alarmowe oraz uczestnictwa w pościgach. Można powiedzieć, że nadal się uczę, pomimo ukończenia akademii, jednak nauka ta to przyjemność z pomocą kolegów z frakcji.

D: Miałeś myśli nad zmianą frakcji, czy jednak na razie SAPD to ta jedyna?
P: Aktualnie nie planuję zmieniać frakcji, ponieważ bardzo zależało mi, aby dostać się do SAPD. Planuję w pełni skupić się na rozwoju właśnie w tej frakcji, nie odrzucając oczywiście możliwości zmiany w przyszłości. W mojej karierze serwerowej dużą rolę odegrała frakcja SARA, do której co chwila wracam wspomnieniami i myślę nad powrotem w jej struktury. Mógłbym porównać to do kierowania się sercem oraz umysłem, gdzie rolę serca pełni SARA, a umysłu SAPD. Aktualnie wybieram jednak drogę umysłu.

D: Przechodząc dalej, kiedy dołączyłeś do ekipy serwera?
P: Do ekipy serwerowej dołączyłem 17 grudnia 2023 roku.

D: Jakie towarzyszyły Ci emocje, gdy dowiedziałeś się, że dostałeś się do administracji?
P: Gdy zobaczyłem powiadomienie o tym, że zostałem wspomniany w wynikach rekrutacji, byłem lekko w szoku. Później jednak przerodziło się to w radość, którą potęgowały liczne oznaczenia na forum oraz wiadomości na Discordzie z gratulacjami od wielu osób.

D: Jak wyglądały Twoje początki w administracji?
P: Na początku byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem do końca, co w danych sytuacjach robić. Dlatego pierwsze tygodnie poświęciłem na naukę i pytanie innych, bardziej doświadczonych członków ekipy, jak wykonywać poszczególne zgłoszenia. Dodatkowo masa komend oraz upewnianie się, czy wszystko zostało dobrze wpisane, bardzo mnie ograniczała. Z czasem wszystkiego się nauczyłem i teraz to ja służę pomocą, gdy ktoś nowy potrzebuje wsparcia.

D: Jak byłeś traktowany przez kolegów z ekipy na wyższych rangach jako początkujący support?
P: Większość osób była bardzo pomocna i wyrozumiała. Nie pamiętam, abym miał jakieś zgrzyty w ekipie, każdy doradzał tyle, ile mógł, a po paru dniach poczułem się jak w rodzinie. Oczywiście, często ktoś zwracał mi uwagę, gdy popełniłem jakiś błąd, ale nie gniewałem się, a wręcz dziękowałem za zwrócenie uwagi.

D: Jak wyglądała i ile trwała Twoja droga na stanowisko Moderatora? Jak ją wspominasz?
P: Nie wiem, co sądzić o długości swojej ścieżki do stanowiska Moderatora. Supportem byłem bez przerwy przez 7 miesięcy, a jak widać, u niektórych droga ta była o wiele krótsza, u niektórych dłuższa. Ja jednak uważam, że zostałem awansowany w dobrym momencie. Droga ta była pełna przygód i emocji, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych, podziękowań za pomoc oraz skarg na forum. Każda sytuacja dawała mi jednak lekcję na przyszłość. Starania poskutkowały upragnionym awansem, na którym nie zamierzam poprzestać.

D: Na czym głównie opierają się Twoje obowiązki w roli moderatora serwera?
P: Rola Moderatora na serwerze nie różni się jakoś bardzo od roli Supporta. Główna robota to nadal wykonywanie reportów i nakładanie kar. Nowe obowiązki, które zyskuje się podczas awansu na Moderatora, to głównie ogarnianie zgłoszeń na forum serwera, ogólna kontrola tematów, wątków oraz wypowiadających się w nich użytkowników.

D: Na chwilę obecną na serwerze posiadasz przegranych ponad 3100 godzin. Jak wspominasz ten czas? Nie żałujesz, że spędziłeś go aż tyle w grze?
P: Żałuję? Nie ma takiej opcji. Podczas tych 3100 godzin poznałem wiele wspaniałych ludzi oraz zyskałem wiele przydatnej wiedzy na różne tematy. Już dawno przestałem grać na serwerze pod zarobek i spędzam tu czas głównie dla ludzi, z którymi rozmawiam na Mumble. Bez nich te 3100 godzin z pewnością nie minęłoby tak szybko i przyjemnie.

D: Jak spory majątek udało Ci się zgromadzić przez ten czas? Czy uważasz, że na ponad 3100 godzin jest on wystarczający, czy chciałbyś go zwiększyć? Co posiadasz w swojej kolekcji?
P: Uważam, że mój majątek, jak na tyle godzin spędzonych na serwerze, jest bardzo niski. W mojej kolekcji głównymi perełkami są Rancher Long, Sultan RS oraz Deluxo. Reszta pojazdów to albo doniczki, albo niedokończone jeszcze projekty. Moim głównym celem serwerowym było zdobycie właśnie Ranchera Longa, a po zrealizowaniu tego celu przestałem interesować się majątkiem. Stąd wynosi on jedynie +/- 5 milionów i nie planuję jakoś znacznie go powiększać.

D: Czy obecnie masz jakieś marzenia związane z serwerem? Jeśli tak, chciałbyś się nimi podzielić?
P:  Hmm... marzenia. Moim głównym celem jest osiągnięcie rangi Administratora, ale myślę, że wszystko przyjdzie z czasem. Poza tym nic innego nie przychodzi mi do głowy. Ogólnie rzecz biorąc, jeżeli chodzi o serwer, to jestem szczęśliwy z tym, co mam. Może w przyszłości pojawi się jakiś nowy cel, do którego będę dążył.

D: Aktualnie posiadasz ponad 62 tysiące Life Pointsów. Gdzie głównie były one wbijane?
P: Jeżeli chodzi o Life Pointsy, to głównie zostały wbite podczas pracy we frakcji, kopania w kopalni oraz z otrzymywania premii godzinowych.

D: Na serwerze jesteś znany pod nickiem Pavi. Skąd pomysł na ten nick? Ma on jakieś ukryte bądź widoczne nawiązanie do Ciebie? Jeśli tak, jakie?
P: Nic tajemniczego, ksywka jest po prostu wzięta od mojego imienia.

D: Pod koniec tradycyjnie chciałbym Ci zadać kilka luźniejszych pytanek. W jakim miejscu na mapie przebywasz najczęściej i dlaczego?
P: Jasne. Najczęściej przebywam na willi administracji, pisząc z innymi członkami ekipy. Poruszane są tam wszelkie tematy, a rozmowa z nimi w trakcie robienia reportów umila czas na serwerze. Często jednak wybieram się na bujanki Sultanem lub Schafterem, przy okazji zarabiając na E-Transporterze.

D: Jakim samochodem ze swojej kolekcji przemieszczasz się najczęściej i dlaczego?
P: Tak jak wspomniałem, najczęściej poruszam się pojazdami, zarabiając na taksówce. Najchętniej wybieram Sultana ze względu na jego przyjemny handling. Od kiedy zyskałem możliwość teleportacji oraz jetpacka, rzadko korzystam z pojazdów, aby dostać się w konkretny punkt na mapie. Dlatego fury często stoją lub jeżdżą nimi moi znajomi, którzy mają do nich klucze.

D: Znasz jakichś graczy z serwera w prawdziwym życiu?
P: Jeden raz miałem spotkanie z graczem z serwera. Był to chłopak o imieniu Wojtek. Nasze spotkanie nie trwało długo i było lekko niezręczne, ale umówiliśmy się na kolejny termin, aby znów się spotkać. Mieszkamy niedaleko siebie, co ułatwia planowanie. Bardzo lubię Wojtka, często rozmawiamy ze sobą na Mumble. Można powiedzieć, że jesteśmy tak samo walnięci.

D: Jaki był najdziwniejszy report, który przyjąłeś na serwerze?
P: Tyle reportów przewinęło mi się podczas rozgrywki, że ciężko jest sobie przypomnieć jakiś konkretny. Zawsze bawiły mnie zgłoszenia, w których ludzie wrzucali logi wiadomości z wulgarną, ale też śmieszną zawartością, przez którą z łzami w oczach musiałem karać zgłoszonego.

D: Czy na koniec chciałbyś kogoś pozdrowić?
P: Jasne chciałbym pozdrowić każdego, kto spędził ze mną choć trochę czasu podczas mojej przygody na serwerze, całą frakcję SAPD, a najbardziej - Moich ulubieńców z SARA: @MisiekplTeam@Kumi, @SMARK@lil_kasztan@Vin_TDI@MIKO23@ZgReD_eK@Lajt.. Chłopaków z Olimpu: @ZbyK.gg, @bilu., @.franek@xDanielowsky.ogf, @AngelOfDeath, @erorek., @LuKi16, @Kubula, @kzedo, @Fepher@japkooo.. @Artizo. Misiaki z KSG: @Giendek@spokomichas@RIPSO@Halloween@|NT|TrondoZPL@vickyxo, @Virlaen.@PolakoVskY*@WarninG.@kondziolek@hjpr@ItsTobiasz oraz ekipę gitów: @MoE@grubyyo@THELepik.ogf i każdego, którego zapomniałem wymienić z nicku. Szarałt leci również dla Ciebie oraz osób czytających ten artykuł.

D: Z mojej strony to wszystko. Serdecznie dziękuję Ci za udzielenie wywiadu oraz poświęcenie na niego czasu.
P: Również dziękuję.

5D4B3bb.png

NjYWic7.gif

5D4B3bb.png

Bardzo dziękuję za przeczytanie wywiadu. Jeśli Ci się spodobał, zachęcam do pozostawienia reakcji i komentarza pod tym postem.

62F1eaz.png

Autoryzował: @Kr3dka

5wNnuaX.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin