Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Propozycja frakcji/biznesu.


MajsterPan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio pan BarteckY organizował konwój z ładunkami ponad gabarytowymi. Jako że interesuje mnie temat transportu to nie mogło mnie przy tym nie być. Transportowaliśmy samoloty i helikoptery no i uważam, że ładnie tam to wyszło. Jak tak jechaliśmy to pomyślałem, czemu na 4life nie założyć firmy transportowej i spedycyjnej? Myślałem nad tym i uważam, że to dobry pomysł, ale nie jestem pewny czy spodoba się to innym. Gdy ostatnio wspomniałem Hyakowi o tym ze woziliśmy śmigłowce itp. na lawecie uznał on ze jest to nie realne. Może objaśnię, czym zajmowałaby się frakcja/biznes. W frakcji była by ranga Spedytor, który zajmowałby się organizowaniem konwojów. Miałby on za zadanie zorganizować służby SAPD i SAFD, które jeżeli by chciały mogłyby pomagać w zabezpieczaniu drogi. Drugim zadaniem spedytora było by ustalenie z jakimś administratorem, co moglibyśmy transportować podczas danego konwoju, aby administrator mógł to zrespić. No i trzecie zadanie spedycji to ustalenie przebiegu trasy. Około pół godziny przed konwojem można by odegrać RP, podczas którego ładunek byłby przygotowywany do transportu, załadowany oraz spięty pasami i łańcuchami. Oczywiście tak jak w życiu realnym kierowca nie poradziłby sobie z transportem bez pilotów. Wśród pilotów wyróżniłoby się "lidera”, który robił zdjęcia z akcji oraz na bramkach odgrywałby RP, a mianowicie załatwiał z celnikiem albo kimś takim dokumenty np. aut pilotów, ciężarówek wiozących ponad gabaryt no i sam ładunek. Oprócz tego kierowałby pilotami np. kazał jakiemuś pilotowi z tyłu wyprzedzić konwój i chwilę jechać z przodu i tak dalej. Oprócz tego byłby on jak każdy pilot. Obowiązkiem pilota było by blokowanie ruchu na skrzyżowaniach (obowiązek pilotów z przodu konwoju) oraz zabezpieczanie tyłów, aby nikt nie wyprzedzał w wąskich miejscach (obowiązek pilotów z tyłu konwoju). Piloci kontrolowaliby również czy ładunek przejdzie pod niższymi mostami lub w wąskich miejscach na szerokość (to "kontrolowanie" to tak dla RP żeby np. pisać, że lewa strona na żyletki prawa luźno przejdzie i tak dalej). Powyżej opisałem bardziej akcje z ponad gabarytami. No a czym frakcja/biznes mógłby się zajmować oprócz transportu ładunków ponadwymiarowych? Nie jestem pewien na ile by to wyszło, ale gdyby podczas zmiany asortymentu w salonach transportować takie pojazdy z np. "fabryki" do salonu i tak dalej. Myślę, że można by coś jeszcze wymyśleć, co moglibyśmy wozić.
Może teraz napiszę, jakie pojazdy przydałyby się do transportu. Na pewno ciągniki siodłowe, no niestety w gta nie ma takich "koni" typowo do ładunków ponad wymiarowych (mowa tu o ciągnikach z np. czterema osiami w tym trzema pędnymi), no, ale wydaje mi się, że można na to przymrużyć oko ;) Oczywiście zestaw składa się nie tylko z ciągnika, ponieważ przyda się również naczepa. Tu trochę idzie pod górkę, ponieważ taką naczepę (platformę) trzeba by wyposażyć w skrypt, jaki mamy na lawetach w SDSA. Nie wiem czy to trudne, ponieważ nie znam się na tym :) Piloci podróżowaliby busami (Buritto) lub osobówkami (np. Premier). We frakcji/biznesie można by zrobić takie rangi jak:
-żółtodziób
-początkujący kierowca
-kierowca
-doświadczony kierowca
-elitarny kierowca
-pilot
-doświadczony pilot
-młodszy spedytor
-spedytor
-szef
Jeżeli jakieś rangi są takie same jak w TSA to można trochę zmienić ;)
Dla dodatkowego RP można by dodać nam skrzynkę z narzędziami, dzięki której można by rozkręcać zawadzające znaki.
Na razie to tyle, co zdołałem wymyśleć, ale myślę, że będzie można to jeszcze ulepszyć.
Pozdrawiam MajsterPan

PS. Proszę nie pisać komentarzy typu idź sobie pograć w ETS2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin