Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4Life News – Dzień z życia kierowcy TSA. Poznaj Transport of San Andreas od kulis!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5wNnuaX.png

Witam, z tej strony Reporter Specjalista @davoolsky* oraz Młodszy Reporter @Patryk99 Redakcji 4Life News.
W dzisiejszym materiale przedstawimy Państwu dzień z życia pracownika frakcji Transport of San Andreas.

5D4B3bb.png

Transport of San Andreas to jedna z najważniejszych frakcji na serwerze 4Life, znana graczom przede wszystkim jako „taxi”.
Jej członkowie zajmują się przewozem graczy po całym San Andreas, dbając o to, by każdy kurs był szybki, bezpieczny i zgodny z zasadami ruchu drogowego.
Choć może się wydawać, że to prosta praca, kierowcy TSA często stają przed wyzwaniami wymagającymi refleksu, znajomości mapy i umiejętności radzenia sobie w dynamicznych sytuacjach na ulicach miasta.

5D4B3bb.png

xAKtQua.gif

5D4B3bb.png

LsqtRPd.gif

5D4B3bb.png

Rozpoczęcie pracy

Po zalogowaniu się na S1, kierowca TSA zaczyna swoją zmianę od wizyty w szatni, gdzie wybiera skin przypisany do swojej rangi.
Po przebraniu skina, kierowca kieruje się do garażu, aby wybrać pojazd, którym będzie pełnił służbę. Flota TSA obejmuje różne modele taxi, od klasycznych taksówek po szybsze samochody, które pozwalają sprawnie poruszać się po ulicach San Andreas. Gdy taksówkarz wybierze pojazd odpowiadający jego randze, kolejnym krokiem jest przygotowanie się do jazdy. Zanim wyjedzie na miasto, kierowca musi zgłosić wszystkie niezbędne kody na czacie frakcyjnym zgodnie z wymaganiami frakcji. Gdy wszystko jest gotowe, kierowca wyrusza na miasto, by przewozić graczy. Każdy kurs wymaga od niego pełnej koncentracji. Od szybkiego reagowania na zmieniającą się sytuację na drogach, po utrzymywanie komunikacji z innymi członkami TSA.

5D4B3bb.png

Wyjazd na miasto

Po wyjechaniu na miasto, kierowca udaje się na postój taksówek. Prowadzący taksówkę zajmuje swoje miejsce i oczekuje na pierwsze kurs, gotowy do natychmiastowej reakcji, gdy pojawi się zgłoszenie od gracza.

5D4B3bb.png

 YYdSD8y.gif

5D4B3bb.png

Obsługa Klienta

Większość graczy zna ten proces, jednak warto przedstawić go jeszcze raz - krok po kroku.
Gdy kierowca TSA podjeżdża pod adres wskazany w zgłoszeniu, w pierwszej kolejności nawiązuje kontakt z klientem i pyta o miejsce docelowe kursu. Po ustaleniu trasy sprawdza, czy liczba life-pointsów pasażera kwalifikuje się do naliczania opłat. Zgodnie z zasadami frakcji opłaty mogą być pobierane od graczy posiadających co najmniej 21 life-pointsów. Następnie, jeśli klient kwalifikuje się do naliczenia opłat, kierowca informuje pasażera o obowiązującej opłacie początkowej i prosi o jej uiszczenie. Po otrzymaniu zapłaty uruchamia taksometr, który nalicza koszt przejazdu proporcjonalnie do pokonanej trasy. W przeciwnym razie kurs odbywa się za darmo. Podczas kursu kierowca zobowiązany jest do przestrzegania zasad ruchu drogowego, zachowania kultury osobistej oraz zapewnienia pasażerowi bezpiecznego i komfortowego transportu. Po dotarciu do miejsca docelowego kurs zostaje zakończony, a należność rozliczona zgodnie ze wskazaniem taksometru.

5D4B3bb.png

Wywiad

Udało nam się również przeprowadzić krótki wywiad z jednym z kierowców frakcji - przedstawiam Doświadczonego Kierowcę @xkvxp.

5D4B3bb.png

d: davoolsky*
x: xkvxp

d: Witam, z tej strony Reporter Specjalista davoolsky* z redakcji 4Life News. Mam dla Ciebie kilka pytań.
x: Siemka! Jasne, dawaj śmiało.

d: Jak zaczęła się Twoja przygoda z TSA? Dlaczego wybrałeś właśnie frakcję taksówkarską?
x: Do TSA dołączyłem po dłuższym zastanowieniu nad wyborem frakcji. Myślałem o SAPD, ale stwierdziłem, że prawdopodobnie by mnie nie przyjęli. Zdecydowałem się spróbować swoich sił w TSA i okazało się, że to był najlepszy wybór.

d: Czy są jakieś momenty w trakcie służby, które są dla Ciebie najbardziej stresujące?
x: Ciężko jednoznacznie powiedzieć… chyba najbardziej stresujące są sytuacje, gdy jadę z kimś z zarządu TSA albo KSF – wtedy człowiek stara się jechać perfekcyjnie!

d: Co jest najtrudniejsze w pracy kierowcy TSA?
x: Najtrudniejsze są kursy z niezbyt miłymi klientami. Poza tym reszta pracy nie jest trudna, wymaga jedynie koncentracji i cierpliwości.

d: Który postój taksówek jest według Ciebie najbardziej ruchliwy? Na którym najczęściej przebywasz?
x: Najbardziej ruchliwy jest w San Fierro na Ocean Flats. To też postój, na którym spędzam najwięcej czasu.

d: Ile kursów robisz średnio w godzinę? O jakiej porze dnia jest najwięcej zgłoszeń?
x: Średnio robię około 10–15 kursów na godzinę, ale pod wieczór jest zdecydowanie więcej zgłoszeń. Oczywiście wszystko też zależy od dnia tygodnia. Przykładowo w weekendy jest zdecydowanie więcej kursów niż w ciągu tygodnia.

d: Jaką jedną, najważniejszą cechę według Ciebie powinien mieć dobry kierowca TSA?
x: Najważniejsza jest komunikatywność i kultura osobista. Przydaje się też cierpliwość i dobra znajomość mapy, żeby kursy przebiegały sprawnie.

d: Co najbardziej lubisz w pracy w TSA? Dlaczego poleciłbyś tę frakcję innym?
x: Najbardziej lubię atmosferę i klimat w TSA. Członkowie frakcji są bardzo mili i pomocni. Dlatego każdemu, kto chce dołączyć, polecam tę frakcję. 

d: Jaką jedną radę dałbyś osobom, które chcą dołączyć do TSA?
x: Nie stresować się i traktować pracę w TSA jako dobrą zabawę i przygodę.

d: To wszystko z mojej strony. Serdecznie dziękuję za udzielenie odpowiedzi oraz poświęcony czas.
x: Dzięki również! Przesyłam pozdrowienia dla @Hub3rt-_-, @davoolsky*, @Bulis i całego TSA!

5D4B3bb.png

ARALspv.gif

5D4B3bb.png

9tenUyu.gif

5D4B3bb.png

Powrót na bazę

Po zakończeniu ciężkiej służby kierowca wraca na bazę, gdzie rozpoczyna standardową procedurę zakończenia dnia. Pierwszą czynnością jest zadbanie o stan pojazdu - taksówka musi zostać pozostawiona w pełni sprawna i naładowana dla następnego kierowcy. Kierowca podłącza pojazd do ładowania, sprawdza stan techniczny, a jeśli jest taka potrzeba, udaje się do mechanika w celu drobnych napraw. W międzyczasie zgłasza wszystkie wymagane kody frakcyjne, potwierdzając zakończenie kursów i swoje wyjście ze służby. Po wykonaniu tych czynności pojazd zostaje oddany do garażu, a taksówkarz może bezpiecznie zejść ze służby. Choć dzień pełen kursów bywa wyczerpujący, dokładność i odpowiedzialność przy zakończeniu zmiany gwarantują, że flota TSA pozostaje gotowa do kolejnego dnia pracy.

5D4B3bb.png

Dziękujemy za przeczytanie. Jeśli materiał Ci się spodobał, podziel się swoją opinią w odpowiedzi pod postem i zostaw reakcję.
Podziękowania dla @Pawi. za wsparcie przy przygotowaniu dokumentacji fotograficznej ze wszystkich lokalizacji postojów TSA.

7quzoXu.png

czzQXFU.png

Autoryzował: @bartoszek. 

5wNnuaX.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin