Skocz do zawartości

Pauli*

Gracz
  • Postów

    389
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Typ konta

    Premium +

Treść opublikowana przez Pauli*

  1. A może by tak odpocząć od MTA na stałe? ;]

    1. Pokaż poprzednie komentarze  8 więcej
    2. Pauli*
    3. KilleR.

      KilleR.

      Atencjo, przybywaj

    4. Pauli*

      Pauli*

      skoro ci nie pasuje moja atencja to sio z mojego profilu ;* 

    5. KilleR.

      KilleR.

      pośmieje sie jeszcze  troche i ide

    6. Pauli*

      Pauli*

      idź idź, lepiej dla nas :) 

  2. Wesołych Świąt <3  

    1. Minotaur
    2. Macio717

      Macio717

      No wesołych ty moja Paulinko <3

       

    3. szczurixo
    4. Tomeczek.

      Tomeczek.

      Nawzajem wszystkiego najlepszego Paulina i czego sobie tam życzysz;)

  3. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  4. 10 days 

    1. Pokaż poprzednie komentarze  1 więcej
    2. CiasteK*

      CiasteK*

      żebyś na dd nie pisał nic po odwieszeniu bo znowu polecisz ale tym razem na 60 dni

    3. Pauli*

      Pauli*

      Spoko, póki co to nie dobije twoich 4 czy tam 5 zawieszeń ;) 

    4. CiasteK*
    5. Lisa_

      Lisa_

      No właśnie 

    6. H4ZE.

      H4ZE.

      Szybko zleci :D 

  5. Krótkie, na prawdę osoba taka jak @Bolek. zasługuje na coś więcej, postarajcie się z tym, nie chcę wam robić na złość ale....
  6. https://mta4life.pl/forums/topic/165983-artykuł-o-strasznych-miejscach-w-polsce/

    Zachęcam przeglądnąć, ktoś rzuca mi wyzwanie - odpowiadam :) 

    1. CiasteK*

      CiasteK*

      Gdyby tamten artykuł nie podchodził pod plagiat to pewnie on by wygrał jednak zostanę przy tobie xD

    2. Pauli*

      Pauli*

      @CiasteK* podobno jego artykuł był robiony 2 czy tam 4 dni, mój 30 minut ;) 

    3. CiasteK*

      CiasteK*

      Jego artykuł jest za*****y brzydko mówiąc 

    4. Pauli*

      Pauli*

      też mogę wejść na forum jednego z serwerów i zrobić coś takiego samego, na prawdę to kwestia 5 minut, jak będę mieć czas to od jutra zacznę prace nad jednym z większych artykułów o seriach GTA, jednak mi to trochę zajmie - nie mam przecież odpowiedniego tematu gdzie bym mógł mieć zapisany post, mniejsza o to, jedni wybiorą go drudzy mnie, plagiat to plagiat ;) 

  7. Witam was wszystkich bardzo serdecznie, z tej strony @Pauli* Poprzedni twór przyjął się na ogół pozytywnie, jestem bardzo zadowolony z takiego odzewu i liczę, że będzie tutaj podobnie! Tematem dzisiejszego artykułu będą miejsca Nawiedzone w Polsce. Myślę, że wam się spodoba. Zabierzcie ze sobą kocyk, ciepłą herbatę i stalowe nerwy, bo może być... groźnie Numer 1, Kaplica Czaszek Jest to klasyk baroku, miejsce, które nie jednemu podróżnikowi da dosłownie w kość, po wejściu możemy poczuć przewiewający chłód. Jedyne tego typu miejsce w Polsce i jedno z trzech w Europie jest ważną atrakcją polsko-czeskiego pogranicza. Kaplica została finalnie ukończona w roku 1804, czyli w dość nieodległych czasach, czaszki, kości wyłożone po bokach należały do ofiar wojny trzydziestoletniej, epidemii cholery oraz wojny siedmioletniej, ponadto - pod kaplicą znajduje się krypta w której wyłożono kolejne ~30 tysięcy kości, przerażające? To jeszcze nie koniec. Krucyfiks na środku kaplicy dodaje uroku, przeprowadzono tam parę egzorcyzmów, inicjatorem całej budowy był czeski proboszcz. Ponadto, krucyfiks zdobią łacińskie sentencje „Powstańcie z martwych” oraz „Pójdźcie pod sąd”. Co ciekawe, inicjatorzy budowy tak przejęli się przemijaniem, że polecili, żeby ich szczątki także spoczęły w kaplicy. Jest to jedna z atrakcji turystycznych, która przyciąga nie małe liczby osób, krypta/kaplica była wzorowana na Paryskich Katakumbach, ewidentnie miejsce dla osób, które oglądają nałogowo horrory - zabierzcie ze sobą spore ilości pewności siebie, to miejsce wystraszyło nie jedną osobę. W tym miejscu można znaleźć różnego rodzaju czaszki ludzkie + obmyślać jaki los ich spotkał, można się pomodlić oraz gdy włoży się monetę do miski - liczyć na szczęście i długowieczność. Numer 2, Nawiedzony Zamek w Ogrodzieńcu Pewnie nie jeden z nas w latach naszego 'dzieciństwa' słyszał różnorakie legendy o Smoku Wawelskim, o duchach na zamkach lub usłyszał o wycieczce do Ogrodzieńca - miasta białej damy oraz czarnego psa, tego zamku nie muszę przedstawiać, jest to jeden z najbardziej nawiedzonych zamków, który przyciąga masę turystów, odważni przychodzą tam przed północą i wyszukują w oknach zjawy białej damy. Twierdza, wzniesiona między XIV a XV wiekiem przez ród Włodków Sulimczyków, swoją reputację zawdzięcza mrocznym legendom, są to legendy o czarnym psie, dwóch braciach, pięknej Olimpii, zamkowej studni i żelaznych drzwi. Atrybutem czarnego psa jest ponad trzymetrowy łańcuch, którego brzęczenie przecina mroki nocy. Ta istota pojawia się po zachodzie słońca na dziedzińcu - podobno gdy zauważy się czarnego psa należy odwrócić wzrok, inaczej zostanie się zjedzonym żywcem bądź uduszonym łańcuchem, najchętniej poluje na dzieci. Dwaj bracia przed śmiercią chcieli się wzbogacić również po śmierci, dlatego nakazali bronić ich grobów, włożyć tam wszelkie bogactwa (byli właścicielami owego zamku), ze względu na to - wszelkie zbłąkane dusze, szukające zemsty na skąpstwie braci zbierały się wokół ich grobów, rycerze, którzy musieli doskonale władać mieczem - bronili grobu, dlatego do dziś duchy rycerzy odpychają niechcianych przybyszów. Historię Olimpii radzę wam przestudiować solo by nie odbierać wam nutki grozy, uwierzcie - gdy tylko byłem na 3 dniowej wycieczce jako 8 latek, nie mogłem spać bojąc się jej widoku za oknem, przerażające? To jeszcze nie koniec, zapraszam do dalszej części artykułu. Numer 3, Las w Witkowicach Las w Witkowicach jest znany z zaginięcia grupki studentów, którzy prawdopodobnie wybrali się tam by zrobić sobie, klasycznie jak to studenci, imprezkę. Ów las znajduje się na obrzeżach Krakowa. Wiele osób i starszy mężczyzna ostrzegali ich by nie wchodzili w głąb lasu - gęste rozłożenie drzew, mgły, dzika zwierzyna tam zamieszkująca może spowodować odebranie życia lub uszczerbek na zdrowiu I tak też się stało, grupa studentów zaginęła, policja oraz wydział detektywistyczny nie mogli natrafić na ich trop, czy to polskie Blair Witch? Tego się nigdy nie dowiemy, do lasu coraz częściej przybywają grupy podróżnych, urbexowiczów m.in Mystery Hunters, którzy nie czuli się zbyt pewnie na terenie gęstych drzew, mgły i szelestów dzikiej zwierzyny, w czasach średniowiecza podobno odbywały się tam pogańskie rytuały a od niedawna - satanistyczne czarne msze, czy to las chce zemścić się na osobach, które zakłócają spokój? Tego niestety nigdy się nie dowiemy, zwierzęta domowe z którymi wybierzemy się do lasu zachowują się dziwnie, zaczynają piszczeć, szczekać i biegać wokół drzew, ewidentnie ktoś mógłby nagrać o tym serial o polskim Blair Witch, które również jest warte obejrzenia. Numer 4, Nawiedzony Szpital Psychiatryczny ,,Zofiówka'' Jak mogę być z wami szczery - samo spoglądanie na zdjęcie wywołuje u mnie dreszcze na ciele, jest to miejsce, które swoimi miejskimi legendami może przyprawić o zawał - pomyśleć, że znaleźli się śmiałkowie, którzy tam nocowali, masakra. Szpital powstał dla osób z problemami psychicznymi, osobami, które były wykluczone ze społeczeństwa - schizofrenia, nerwica, ADHD, wszystko to ufundowała Zofia Edelman. Miejsce to od samego początku budziło grozę, osoby, które tam trafiły były niezrównoważone, opętane, Zofia kupiła ziemię pod budowę obiektu sprzedając swoje kosztowności, czy zrobiła dobrze? Szczerze - nie wydaje mi się. Tereny, na których znajdował się budynek, należały do getta. Podczas likwidacji, która odbyła się 19 sierpnia 1942 roku, zamordowano tu 110 osób - a to dopiero początek, czasy okupacji nazistowskiej nie należały do najłatwiejszych i dobrze o tym wiemy z lekcji historii Prawdopodobnie wśród ofiar, które zostały zamordowane była matka Juliana Tuwima - Adelajda, reszta osób została wywieziona do obozu w Treblince, jednym z najgorszych, które utworzono w Europie. Przerażające opowieści na temat tego miejsca spowodowała, że powstało na prawdę wiele historii, opowieści, LEGEND o tym miejscu, podobno po zmroku na korytarzach można zauważyć przechadzające się cienie osób zamordowanych, nawet zjawy, które atakują człowieka a osoby, które stamtąd wyjdą są podatne na koszmary, depresję, choroby psychiczne lub nawet kończą na samobójstwie, zdecydowanie nie jest to jedno z najlepszych wyborów naszego wyjazdu na wakacje, lepiej pojechać w Bieszczady, chociaż tam też znajduje się wiele na prawdę przerażających miejsc. Numer 5, Łysa Góra Miejsce to możemy znać z różnych słowiańskich rytuałów jak i celtyckich, miejsce w którym odbywały się dziady, odprawiano modły satanistyczne, składano ludzi, noworodki w ofiarach. Również odbywały się tu Zebrania Czarownic, zwane sabatem na których robiono posiłki z truciznami dla miejscowych ludzi, palono ich w kotłach - przypomina wam to coś, tak, dokładnie takie same sceny były w kultowej grze Wiedźmin O północy piał kogut, czarownice siadały na miotłach i pędząc z wiatrem, zlatywały z góry. Legenda jest związana ze słowiańskim obrzędem palenia czerwcowych ogni. Zwyczaj był gorliwie tępiony przez Kościół Katolicki, a na Babiej Górze utrzymywał się najdłużej. Niestety nie znalazłem żadnych zapisów o innych legendach - jedynie o czarownicach, podobno co termin w którym miał się odbyć sabat - odpada część kaplicy oraz niejednokrotnie został strącony krzyż, miejsce to również odwiedza spora ilość turystów. Numer 6, Pałac Satanistów Budynek, który niegdyś był ikoną budownictwa, pięknym pałacem na którego polował niejeden osobnik, przez lata był niszczony przez wandali, wielu właścicieli opuszczało ten budynek ze względu na dziwne paranormalne aktywności, zbudowany został w roku 1904, czyli przed czasami dwóch wojen. Podczas II wojny światowej funkcjonował w tym miejscu internat dla niemieckich dzieci. Po zakończeniu działań wojennych swoją działalność znów rozpoczęła szkoła - taki stan rzeczy utrzymywał się do połowy lat 70. Mroczny przydomek przylgnął do tego miejsca stosunkowo niedawno. Osoby, które są na tyle odważne, by odwiedzić pałac satanistów, natykają się na wiele łacińskich napisów na ścianach głoszących satanistyczne rytuały, lepiej wybrać się tam z różańcem i krzyżem przy sercu Nie zachęcam by wybrać się do któregoś z obiektów - robicie to na własną odpowiedzialność, informacje zdobyłem z internetu oraz książek i własnych doświadczeń w Urbexie, zdjęcia są z internetu gdyż nie dałbym rady ich zrobić sam. Ze względu na wyzwanie @Deilo, że nie da rady ktoś po za biznesu zrobić artykułu - wstawiam ten, który nie pokazuje 100% moich możliwości, mam nadzieję, że wam się spodoba, oczekujcie na więcej materiałów z mojej strony, to dopiero początek. We Will See. Pozdrawiam cieplutko - @wujek_Pauli*
  8. Skoro mowa, ze czekacie na artykuły od kogoś, jestem chętny, zobaczymy czy później będziecie coś pisać, artykuł o ciekawej tematyce lecz strasznie krótki, krytyka jest często spotykana w aspekcie redakcji, postarajcie się bardziej bo wydaje mi się ze typowy nowy gracz zrobiłby coś lepszego.
  9. Krótki wywiad, niezbyt ciekawe pytania.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin