-
Postów
74 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Typ konta
Zwykłe
Osiągnięcia Wiertara*
Użytkownik (2/4)
325
Reputacja
Aktualizacja statusu
Zobacz wszystkie aktualizacje Wiertara*
-
|News| (13/365) Donald Trump przekazał, że jeszcze w tym roku chciałby spotkać się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. Od czerwca 2018 roku Trump i Kim spotkali się już trzykrotnie. Ostatni raz do spotkania obu przywódców doszło 30 czerwca w strefie zdemilitaryzowanej między Koreami. Trump i Kim uzgodnili wówczas, że Stany Zjednoczone i Korea Północna w ciągu tygodni wznowią robocze negocjacje nuklearne. Negocjacje załamały się po fiasku lutowego szczytu z ich udziałem w stolicy Wietnamu, Hanoi. Waszyngton domagał się "całkowitej, możliwej do zweryfikowania i nieodwracalnej denuklearyzacji" komunistycznej Korei Północnej, a Pjongjang naciskał na zniesienie nałożonych na niego przez Radę Bezpieczeństwa ONZ sankcji gospodarczych.

