Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

pawelik001

4Life News- Służba frakcji SAPD

Rekomendowane odpowiedzi

N5T0C1I.png

Witam wszystkich, z tej strony Reporter @pawelik001 z Redakcji 4Life News. Ten artykuł będzie przedstawiał typowy dzień ze służby pracownika SAPD. Chciałbym podziękować całej frakcji SAPD, (w szczególności @deluXe oraz @pluuum) i graczom za pomoc przy zdjęciach! Zapraszam serdecznie do przeczytania!

lEWl926.png
jMmgwVo.jpg
 
Na sam początek, policjanci udają się do siedzib głównych SAPD, znajdujących się w mieście San Fierro, a dokładniej w dzielnicy Downtown. Po wejściu do głównego budynku podchodzą do biurka, gdzie znajduje się punkt skanowania karty- bo punktualność u stróża prawa to podstawa! Po przeskanowaniu kart przechodzą przez parę drzwi, gdzie dostają się do szatni.
lEWl926.png
FJBmOHJ.jpg
 
Następną czynnością pracownika tej frakcji jest zmiana stroju- zamiast ubioru cywilnego, zakładają kamizelkę kuloodporną i resztę odpowiedniego dla nich stroju.
lEWl926.png
yxzTwn5.jpg
 
Kolejną z czynności jest uzbrojenie się, do wyboru mają pokaźny arsenał - M4, karabiny snajperskie, shotgun'y czy też pistolety. Nie możemy również zapomnieć o broni białej - pałkach, kijach czy najprostszych w świecie nożach.
lEWl926.png
GoyvROp.jpg
 
Po uzbrojeniu się udają się na parking, w którym jest pokaźna flota pojazdów, od klasy premium, po auta SWAT, aż do "czołgów" z wodną wieżyczką strzelniczą na samej górze.lEWl926.pngUSjpYll.jpg
 
Gdy auto zostało już wybrane, nie pozostaje nic innego, jak wsiąść do niego, uruchomić wszystkie niezbędne przełączniki i mechanizmy i wyjechać na patrol.
lEWl926.png7ooLcDH.jpg
t9bRnj3.jpg

Najczęściej podczas patrolu zdarza się rutynowe zatrzymanie pojazdu do kontroli- sprawdzenie stanu ogumienia, świateł, zdolności do dalszej jazdy i tym podobne. Rzadziej zdarza się, że auto jest poszukiwane w celu wykrycia narkotyków. Akurat podczas mojej "wizyty" szybko znalazło się idealne zgłoszenie, które mogłem wam opisać. Mianowicie - było to starcie dwóch grup kiboli przy pizzerii The Well Stacked Pizza Co. w Idlewood, Los Santos. Gdy przyjechaliśmy na miejsce, kibole byli podzieleni na dwie grupki, które atakowały siebie nawzajem. Większość miała kije bejsbolowe, na szczęście nikt z nich nie był w posiadaniu broni palnej, dzięki czemu nie było mowy o postrzeleniu kogoś.
lEWl926.png
xOaF2Ti.jpg
 
W trybie natychmiastowym przybyła jednostka policji. Po zaparkowaniu wysiedli z auta i wiedzieli, że trzeba działać szybko, aby poszkodowanych było jak najmniej. Szybko skontaktowali się z centralą w celu wezwania posiłków. Niestety, była duża przewaga liczebna pomiędzy kibolami a stróżami prawa, więc został wezwany specjalny oddział SWAT.
lEWl926.png
udViqom.jpg
7nNspKF.jpg
6I1qJUq.gif
 
Po pojawieniu się na miejscu przystąpili do bezpiecznego neutralizowania zagrożenia, jakim byli kibice. Powoli podchodzili do sprawców zamieszek w szyku bojowym - chronili oni przód pojazdu przed uderzeniami kiboli. Gdy już się zbliżyli na odpowiednią odległość, zaczęli ich poskramiać. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, ponieważ jednostka SWAT starała się zminimalizować obrażenia. Po 10 minutach wszyscy już byli zakuci i czekali na przybycie posiłków, aby zabrać sprawców zamieszek do aresztu.
lEWl926.png
Ed9DLgJ.jpg
 
Wszyscy są w areszcie? Są. Akcje skończona? Skończona. Można w końcu wrócić na patrol, lub oczekiwać zgłoszenie od centrali. Jest też trzecie wyjście - powrót na bazę i zakończenie dzisiejszej służby. Najważniejszą czynnością jest naprawa auta i jego zatankowanie, aby był gotowy do kolejnych akcji. Dlatego też przed zdaniem pojazdu, trzeba oddać go do mechanika, który naprawi lub wymieni - jeżeli zajdzie taka potrzeba - wszystkie części.
lEWl926.png
8vHbYHV.jpg
 
Po zakończonej naprawie wypadałoby zatankować, na szczęście blisko siedziby znajduje się stacja benzynowa, gdzie policjanci mogą zatankować swoje radiowozy.
lEWl926.png
WOa09Ai.jpg

Auto na samym końcu parkują w parkingu podziemnym, gaszą światła, silnik, zaciągają ręczny i wyłączają wszystkie inne mechanizmy auta. Następnie udają się do biura, gdzie kończą swoją służbę.lEWl926.png
 
W tym artykule to na tyle. Dziękuję za przeczytanie i jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do pomocy przy tym artykule. Jak widać, służba policjanta nie jest aż taka prosta, muszą oni być w stałej gotowości i czasem poświęcać życie, aby ratować innego obywatela.

lEWl926.png
DKie82u.pngN5T0C1I.png
Edytowane przez pawelik001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności