Witajcie, drodzy czytelnicy! Z tej strony Redaktor Naczelny @Mefju4 z Redakcji 4Life News. Serdecznie zapraszam Was do przeczytania wywiadu z FTO @Chrzano_o
M - Mefju4
C - Chrzano_o
M: Uszanowanie, Redaktor Naczelny Mefju4 z Redakcji 4Life News. Czy byłbyś chętny na udzielenie mi wywiadu?
C: Cześć. Jasne, mogę odpowiedzieć na kilka pytań.
M: Świetnie! Więc może na początek, opowiesz coś o sobie?
C: Oj bardzo ogólne pytanie. Więc może trochę szablonowo, mam na imię Sebastian, w tym roku skończę 25 lat. Pochodzę z północnego mazowsza. Rok temu skończyłem studia, a aktualnie chodzę na staż w administracji skarbowej.
M: Okey, a skąd dowiedziałeś się o serwerze 4Life?
C: O 4Life dowiedziałem się w tym samym momencie co w ogóle o MTA. Wiedziałem, że istnieją jakieś wersje GTA SA z trybami multiplayer, jednakże nie byłem świadom, że jest to tak popularne. Wracając, o 4Life dowiedziałem się od @Ksiadz_Natan oraz @DAWCIX47.
M: Jak wyglądały twoje początki na serwerze?
C: W sumie zwyczajnie. Jak każdy gracz skupiłem się na uzbieraniu odpowiedniej liczby LP, żeby móc normalnie zarabiać. Więc głównie przesiadywałem na magazynie i kosiarkach. Czasem latałem na dodo i na tej pracy dostałem moją jedyną do tej pory karę serwerową, bo wylądowałem na bazie SARA, żeby zapytać, jak tutaj pracować haha. No, ale pomagali mi się zaklimatyzować wyżej już wymienieni Ksiadz_Natan oraz DAWCIX47.
M: Aktualnie na swoim koncie posiadasz ponad 3309 godzin rozegranych na serwerze, czy żałujesz tego czasu spędzonego w grze?
C: Mam poczucie, że mogłoby tego czasu poświęconego na serwer być mniej. Jest tam kilkaset godzin, w trakcie których nie robiłem właściwie nic. Czekałem na reporty czy jeździłem po mapie bez celu. Takich zmarnowanych godzin żałuję. Natomiast tych, których nie żałuję, jest ogromnie więcej. Spędziłem mnóstwo czasu z wartościowymi osobami, czy w inny sposób dobrze się bawiąc. Tego czasu nie mogę nazwać zmarnowanym.
M: Widzę, że aktualnie znajdujesz się we frakcji San Andreas Police Department na stopniu Captain II, kiedy dołączyłeś do niej oraz jak wyglądają twoje codzienne obowiązki we frakcji?
C: Do frakcji dołączyłem już dosyć dawno temu. Było to na początku maja 2021 roku na stopień Cadeta. Już w trakcie akademii wiedziałem, że w przyszłości chcę pełnić rolę szkoleniowca i tak też się ostatecznie stało. Szansę w Training Staff otrzymałem na przełomie lutego i marca 2022. Na co dzień nie pełnię ważniejszej funkcji niż każdy inny pracownik frakcji. Do moich zadań należy patrolowanie stanu San Andreas oraz branie udziału w akcjach RP czy pościgach. Natomiast są okresy akademii, kiedy głównie zajmuję się prowadzeniem szkoleń dla cadetów. Od czasu do czasu prowadzę również szkolenia z KRD w innych frakcjach, które są ciekawą odskocznią od codziennej służby i jej miłym urozmaiceniem.
M: Tak jak już wspomniałeś, jesteś Szkoleniowcem we frakcji San Andreas Police Department, jak się czujesz w tej roli, która jest odpowiedzialna za następne pokolenia stróżów prawa?
C: No cóż, jest to duża odpowiedzialność, ze względu na to, że nasza frakcja kładzie duży nacisk na to, jak ją reprezentujemy. Cadet kończący akademię musi mieć odpowiednią wiedzę nie tylko o tym, jak odgrywać różnego rodzaju akcje RP, ale również, w jaki sposób zachowywać się wobec graczy. Musi on zachowywać się profesjonalnie i godnie reprezentować mundur. Tutaj często spotykamy się z niezrozumieniem ze strony graczy. Bywają sytuacje, że gracze uważają nas za "sztywniaków", którzy nie potrafią się bawić i biorą gierkę za bardzo na poważnie. To nie do końca tak wygląda. Nasze postępowanie na serwerze podyktowane jest przede wszystkim naszymi wewnętrznymi zasadami dotyczącymi savoir-vivre, których ja jako szkoleniowiec muszę nauczyć adeptów akademii policyjnej. Jest to praca wielce satysfakcjonująca, szczególnie gdy po jakimś czasie widzę, co osiągają we frakcji osoby, które uczyłem podstaw pracy jako serwerowy policjant.
M: Ciekawie, a dlaczego akurat nick Chrzano_o?
C: W sumie nie ma tutaj większej opowieści. W liceum mówili na mnie Chrzano, nawet mój wychowawca hah, a ja dodałem do tego ''_o'' żeby powstała emotka. Ot cała historia.
M: Czy chciałbyś nam powiedzieć, jak wygląda twój aktualny majątek?
C: W sumie trochę ciężko to określić. Nie jest jakiś ogromny, ale myślę, że około 7-7,5kk.
M: Jak prezentuje się twoja kolekcja pojazdów?
C: Posiadam między innymi Schafter'a DSD, którym sobie dorabiam na e-transporterze. Natomiast obecnie moim ulubionym autem w kolekcji jest Buffalo DSD, które niedawno zakupiłem. Mam także Club'a 2.2 z silnikiem elektrycznym, Stallion'a DSD, Vincent'a DSD, Admiral'a DSD, Huntley'a, Freeway'a, Dinghy oraz jakieś inne tanie mało ciekawe już auta.
M: Obecnie znajdujesz się w biznesie 4Life Cinema Center na stanowisku Doświadczony Pracownik, planujesz w najbliższym czasie jakieś seanse?
C: W kinie podobnie jak we frakcji pełnię funkcję szkoleniowca, ale oczywiście do moich obowiązków należy również prowadzenie seansów. Mam pewien pomysł na cykliczne seanse, ale na razie nie chcę zdradzać szczegółów. Powiem tylko, że zauważyłem, iż całkiem dobrze przyjmowane są stare animacje.
M: Kiedyś na serwerze byłeś w ekipie serwera oraz posiadałeś rangę Support. Czy planujesz kiedyś powrót na rangę?
C: Na razie nie planuję powrotu. Mam za mało czasu, by łączyć rangę z grą na frakcji, szczególnie w okresie akademii, gdzie czasem spędza się po 3 godziny na jednym szkoleniu. Dodatkowo od niedawna jestem posiadaczem jednego z serwerowych warsztatów tuningowych i na nim również spędzam sporą ilość czasu. Oczywiście, nie mówię nie jeśli chodzi o powrót do ekipy, ale póki co nie myślę jeszcze o powrocie.
M: Czy posiadasz jakieś pomysły na zmiany na serwerze, które chciałbyś wprowadzić?
C: Hmm, w sumie ciężko powiedzieć. Aktualnie nic ciekawego nie przychodzi mi do głowy.
M: Odejdźmy może od tematu MTA, porozmawiajmy o życiu realnym, masz jakieś hobby?
C: Tak, bardzo lubię piłkę nożną, szczególnie jej katalońską odmianą. Chociaż ostatnimi czasy moja ukochana drużyna daje więcej powodów do smutku, czy wstydu, przez co nie angażuję się w to aż tak bardzo. Od czasu do czasu gram sobie w piłkę z kolegami. Interesuję się również polityką, ale sądzę, że ten temat raczej nikogo z czytających nie zainteresuje
M: Czy masz jakieś największe marzenie bądź cel w życiu, którym chciałbyś się z nami podzielić?
C: Tak, ale będzie ciężko je zrealizować. Chciałbym w przyszłości zrobić sobie wycieczkę po wszystkich stadionach Premier League, LaLiga oraz Bundesligi i obejrzeć na każdym z nich mecz.
M: Grasz w jakieś inne gry poza MTA? Jaka jest twoją ulubioną?
C: Tak, chociaż głównie siedzę na MTA. Kiedyś regularnie grałem w Fifę, obecnie od czasu do czasu sobie włączę jakiś mecz. Najwięcej poza MTA poświęcam ostatnio czasu na Fortnite, ale moją ulubioną grą jest Wiedźmin 3.
M: Posiadasz jakiś ulubiony serial lub film, który poleciłbyś innym obejrzeć?
C: Tak. Jeśli chodzi o seriale, to moim faworytem jest serial, który powstał na podstawie gry ''The Last of Us'', na drugim miejscu jest "Rick and Morty". Jeśli chodzi o filmy, to nie posiadam swojego ulubionego.
M: Jaki jest twój ulubiony typ muzyki? Masz jakiegoś ulubionego wykonawcę?
C: Nie mam sprecyzowanego gustu muzycznego. Słucham tego, co mi wpadnie w ucho. Czasem są to jakieś energiczne piosenki, a czasem wręcz przeciwnie.
M: Skończyły mi się pytania, więc na koniec, czy chciałbyś kogoś pozdrowić?
C: Chciałbym pozdrowić Ciebie, @DAWCIX47, @Ksiadz_Natan, @konrad1014, @Kingsayz, @Envil*, @j00lcia, @juzek., @_Valentino, @I_Was_There, @Evo47, @HeBe, @Artizo, @Matias2525, @Hezaks, @Robson002, @Sancte_Padre, @Princessa*, @Halloween, @zloty113, @Linshi, @Sledzik47, @Spider., @Reksio*, @PerkuleZ. @MFifa oraz pozostałych członków frakcji SAPD, ekipy serwera i serwerowych znajomych. Dziękuję za zaproszenie
M: Dziękuję za możliwość udzielenia wywiadu, również pozdrawiam