Skocz do zawartości

grubyyo

Gracz
  • Postów

    441
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    12
  • Typ konta

    Premium +

Treść opublikowana przez grubyyo

  1. Serdecznie witam wszystkich czytelników Redakcji 4Life News, z tej strony Redaktor @grubyyo. Dziś zapraszam Was do przeczytania wywiadu z modelerem serwerowym @Erorekkw G - @grubyyo E - @Erorekkw G: Uszanowanie, Redaktor grubyyo z Redakcji 4Life News z tej strony. Zechciałbyś udzielić mi wywiadu? E: Witam serdecznie, oczywiście udzielę wywiadu. G: Znakomicie, może na początek przedstawisz się nam? E: No to witam wszystkich, mam na imię Eryk, znany na serwerze jako Erorekkw. Mieszkam w niewielkim mieście w województwie wielkopolskim. Uczęszczam do pierwszej klasy technikum na kierunek Technik Robotyk. G: Jakie posiadasz zainteresowania lub pasje? E: Interesuję się elektroniką oraz grafiką 3D. Pasję do elektroniki wzięła się od profilu, na który uczęszczam do szkoły, a moje zamiłowanie do grafiki 3D zaczęło się właśnie dzięki MTA. G: Przejdźmy do serwera, jesteś modelerem serwerowym, czym się zajmujesz? Jakie posiadasz obowiązki? E: Moim obowiązkiem jest przede wszystkim tworzenie modeli na serwer, tworzę na niego modele budynków oraz różnorakich obiektów. G: Planujecie jakieś zmiany dla Biznesów obecnych na serwerze? E: Myślę, że w planach pod względem modeli jest kilka rzeczy, lecz to się okaże na przestrzeni czasu. G: Kiedy i jak dołączyłeś do dev teamu serwera? E: Do grona developerów serwera dołączyłem w grudniu 2022 roku. Wcześniej tworząc, różne prace chwaliłem się nimi na discordzie Projects Company, stąd wynikło zainteresowanie się administracji RCON moją osobą i tak jakoś wyszło. G: Jak oceniasz atmosferę wewnątrz dev teamu? E: Atmosfera jest naprawdę dobra, każdy jest w stanie sobie pomóc, wyrazić opinię na temat danej rzeczy czy też dodać jakąś propozycję od siebie. G: Są jakieś projekty, które zostały porzucone? E: Co prawda jest ich niewiele, lecz są. Część z nich zostaje odłożona na dalszy termin, a część po prostu nie pojawia się na serwerze. G: Skąd wziął się pomysł na twój nick? E: W sumie sam nie wiem, skąd się wziął ten nick, kiedyś miałem nick Eror, później jakoś się przekształciło w Erorek. Za to historia końcówki mojego nicku jest dosyć zabawna, dokładniej w 2020 roku na mumble odkryliśmy, że „tekst na mowę” czyta ją jako Komenda Wojewódzka, mając dłuższy czas ten nick właśnie na mumble, postanowiłem ustawić go również na serwerze i tak zostało do dzisiaj. G: Jesteś w organizacji Ogniomistrze, jaką funkcję pełnisz w niej? E: W organizacji Ogniomistrze posiadam stopień Zastępcy Naczelnika, jest to rola zarządowa, którą od dłuższego czasu posiadam. G: Jak oceniasz aktualny stan optymalizacji serwera? E: Szczerze mówiąc trudno to określić, niestety na temat optymalizacji skryptów nie mogę się wypowiedzieć, bo zwyczajnie się na tym nie znam. Natomiast jeśli chodzi o modele, staramy się je jak najlepiej optymalizować, tworzymy modele, których kolizja waży do kilku kilobajtów, przez co nie występują przez nie lagi. G: Na serwerze grasz od 2019 roku, jak oceniasz zmiany, które zostały wprowadzone na serwer? E: Myślę, że te wszystkie zmiany wychodzą na dobre, serwer przez kilka lat bez zmian nie jest w stanie przetrwać. Cieszy mnie to, że dużo prac dorywczych przez ten okres otrzymała różnego rodzaju odnowienia i ulepszenia. G: Posiadasz prawie tysiąc godzin, nie żałujesz spędzonego czasu na serwerze? E: Nie żałuję ani jednej godziny spędzonej na tym serwerze. Dzięki rozgrywce tutaj poznałem wiele wspaniałych osób, z którymi do dzisiaj mam kontakt. Spędziłem mnóstwo wspaniałych chwil oraz bardzo dużo się nauczyłem. G: Gdyby nie gry, na co byś przeznaczył ten czas? E: Myślę, że starałbym się rozwinąć pod względem grafiki 3D poza środowiskiem MTA. Może zająłbym się tworzeniem obiektów do jakiś nowych gier? Kto wie. G: W jakich frakcjach byłeś? Jakie stopnie obejmowałeś w nich? E: W swojej karierze serwerowej byłem trzykrotnie we frakcji SAFD. Była to jedyna frakcja, w której byłem i bardzo dobrze ją wspominam. Najwyższym stopniem, jaki udało mi się osiągnąć w tej frakcji, był stopień starszego aspiranta. Swojego czasu pełniłem również rolę dowódcy rzecznictwa prasowego. G: Posiadasz jakieś śmieszne wspomnienia ze służby? E: Oczywiście, że tak. Służba momentami bywała bardzo śmieszna, przez różnego typu akcje, które odgrywaliśmy z chłopakami. G: Ile aktualnie posiadasz majątku na serwerze? E: Obecnie na serwerze posiadam dwa główne auta, którymi zazwyczaj się poruszam. Jest to Sultan 2.0 oraz Schafter 1.6. Dodatkowo posiadam trochę pieniędzy na koncie. Niestety, pół roku temu mój majątek uległ znaczącemu skróceniu się, a dokładniej z mojego konta skradziono pojazd marki Bullet, którego niestety nie udało się odzyskać. G: Odejdźmy od serwera, masz jakieś cele lub marzenia w życiu? E: Ostatnio moim jednym z marzeń jest zdać z fizyki. Oprócz tego chciałbym, rozwinąć się w branży elektronicznej oraz stworzyć jakiś swój autorski, większy projekt. G: Jakiego gatunku muzycznego słuchasz na co dzień? E: Na co dzień słucham bardzo dużo muzyki. Lubię słuchać większości gatunków muzycznych, lecz ostatnio najbardziej gustuje w zagranicznym rapie. G: Masz jakieś swoje ulubione utwory muzyczne? E: Raczej nie mam żadnego ulubionego utworu, lubię korzystać z playlist, które na bieżąco się aktualizują, przez co, co chwilę słucham czegoś nowego. G: Ciekawie, niestety nasz wywiad dobiegł końca, chciałbyś kogoś pozdrowić? E: Oczywiście! Chciałbym od siebie pozdrowić całą organizację Ogniomistrze oraz frakcje San Andreas Fire Department. Pragnę również pozdrowić cały skład deweloperów oraz administrację serwera! Autoryzował: @Polixon
  2. Serdecznie witam wszystkich czytelników Redakcji 4Life News, z tej strony Młodszy Redaktor @grubyyo. Dziś zapraszam Was do przeczytania wywiadu z aspirantem sztabowym @Rotator* G:@grubyyo R:@Rotator* G: Uszanowanie, Młodszy Redaktor grubyyo z Redakcji 4Life News z tej strony. Zechciałbyś udzielić mi wywiadu? R: Uszanowanie, aspirant sztabowy Rotator* San Andreas Fire Department. Pewnie, odpowiem na twoje pytania. G: Wspaniale! A więc na początek przedstaw nam się ładnie i opowiedz coś o sobie. R: Na serwerze znany jestem jako Rotator, lecz realnie mam na imię Adam, w tym roku kończę 15 lat, pochodzę z małego miasta z województwa dolnośląskiego. Uczę się w zawodzie technik mechatronik w technikum. G: Posiadasz jakieś zainteresowania, pasję bądź marzenia, do których dążysz? R: Interesuje się służbami mundurowymi oraz poniekąd motoryzacją. W ostatnim czasie zacząłem się zagłębiać w temat muzyki. W wolnych chwilach gram w gry komputerowe głównie w MTA, lecz sporadycznie zdarzają się inne gierki i uczę się grać na instrumencie dętym. G: Ciekawie. Możesz zdradzić nam, skąd wziął się pomysł na twój nick? R: Szczerze? Mój nick wziął się nie z przypadku, dość śmieszna sytuacja, ponieważ zacząłem na YT oglądać przejazdy grupy technicznej, i tak nazwa Rotator weszła mi w głowę, A też grając na serwerze 4life wtedy wchodził nowy samochód dla SGRT dla frakcji FD - właśnie Rotator. I tak stąd jestem znany. G: Obejmujesz stanowisko Aspiranta Sztabowego we frakcji SAFD, jakie wiążą się z tym obowiązki? R: Owszem, obejmuje. Dokładniej pełnie stopień aspiranta sztabowego, w korpusie aspirantów. Obowiązki są spore, bo już sporo w tej frakcji przesłużyłem. Należę do dwóch wydziałów, które mają dość ważne obowiązki w strukturach frakcyjnych, więc mam dość ważne obowiązki. Wiążę to się z tym, jak planistyka ćwiczeń i manewrów dla pracowników, przeróżne kontrole, inspekcje i wiele innych. G: Co byś najchętniej zmienił w funkcjonowaniu frakcji SAFD? R: Myślę, że nic. Frakcja funkcjonuje idealnie, zarząd sprawuje swoją robotę jak najlepiej, co daje pracownikom sporo frajdy w gierce i dużo wyzwań, z którymi musimy się mierzyć na co dzień. Oraz trzyma dyscyplinę, przez co zapobiega to jakiegokolwiek odwalania czy samowolki we frakcji. Zarząd jest dobrze zgrany i szybko reaguje na każde problemy, które borykają się we frakcji, starając się jak najszybciej je wyeliminować. G: Czy uważasz, że frakcja San Andreas Fire Department jest odpowiednia dla każdego? R: Powiem tak, frakcja nie jest odpowiednia dla każdego, kto nie chce z tą frakcją się zbytnio wiązać. Dlaczego? Otóż frakcja oparta jest na realnych materiałach i wiedzy, która obejmuje zawodowych strażaków w życiu realnym, i nie każdy daje sobie radę z udźwignięciem wiedzy, jaką mierzy owa frakcja. Uważam, że jeśli ktoś by chciał to dałby radę pracować w SAFD, ale jeśli ktoś twierdzi, że zwerbuje się do frakcji po pieniądze czy inne, to może się zdziwić. Bo pomimo rozrywki, zabaw i rodzinnej atmosfery również wymagane jest spora odpowiedzialność i kultura, jak i zachowanie powagi i wychowania, by godnie reprezentować frakcję i współpracować z innymi na przeróżnych frakcjach. A dołączenie do akademii i przejście szkoleń weryfikuje profesjonalnie stworzony egzamin, który zadecyduje czy strażak-elew ma pozostać we frakcji, czy też się pożegnać. G: Na serwerze zacząłeś grać w 2018 roku. Od tamtego czasu minęło sporo czasu. Jak oceniasz serwer i jego społeczność poprzez zdobyte doświadczenie? R: Tak, zacząłem grywać od 2018 roku, w 2019 roku dostałem się po raz pierwszy do frakcji SAFD, udało mi się przeżyć całą akademię, lecz przez moje niegodne zachowanie jako młodziak zostałem zwolniony tuż przed egzaminami praktycznymi w owej frakcji. Wtedy stwierdziłem, że moja kariera na serwerze się zakończyła i nie będę grał, lecz po 2 latach przerwy w 2021 dokładnie w kwietniu ponownie zacząłem pogrywać i pracować we frakcji SAFD, lecz przez natłok spraw prywatnych i wielu innych czynników moja służba we frakcji zakończyła się w maju tuż po zdanych egzaminach. Po ogarnięciu wszystkiego, co miałem, po roku ponownie zacząłem grać na serwerze w wakacje, gdzie miałem sporo wolnego i tuż przed sierpniem w 2022 roku dołączyłem do frakcji SAMD w akademii, ale mierząc się z materiałami, które miałem pojąć stwierdziłem, że to nie dla mnie, więc po czasie dołączyłem kolejny raz do frakcji SAFD, z którą karierę wiąże dotąd. Serwer oceniam na bardzo dobrze dopracowany i grywalny, ponieważ administracja RCON działa prężnie i próbuje zapewnić nam jak najlepsze wrażenia z grania na serwerze, a społeczność na owym serwerze jest wychowania i dojrzała, przynajmniej większość, poznałem tu bardzo dużo osób, z którymi wiąże super kontakt i mogę na nich polegać zarówno we frakcji, jak i poza nią. A na serwerze można mnie gdzieś minąć na akcji, czy to gdybym gdzieś pędził na pomoc na sygnale. Chciałbym się tu zwrócić do społeczności i podziękować ludziom, którzy nadal to czytają, że gdy słyszycie sygnały, czy na czacie widzicie komunikaty z megafonu, że jakaś służba jedzie na sygnale-zjedźcie i zatrzymajcie się na poboczu. Bo to my jedziemy komuś pomóc, a wy tylko blokujecie ten czas i powodujecie, że ktoś może poważnie ucierpieć i nie mówię tylko o serwerze jako członek frakcji SAFD, ale też jak ochotnik OSP w życiu realnym. G: Taka liczba godzin, bo aż ponad 1500 godzin przegranych na serwerze to wielka liczba. Nie żałujesz czasu spędzonego na serwerze? R: Myślę, że nie, przez cały czas grania na tym serwerze, z przerwami nie żałuję. Większość tego czasu spędziłem we frakcji, jak i poza nią zarabiając na przeróżnych pracach na tuning do fur czy zakupienia nowego wozu. G: Oczywiście dużo czasu przeznaczasz na serwer 4Life, ale oprócz tego pewnie grasz jeszcze w jakieś gry . Możesz powiedzieć nam jakie tytuły pojawiają się u ciebie na co dzień? R: Tak, przegrało się w różne gierki, czy to z aktualnym liderem frakcji @kartovelek. i członkami SAFD w Farminga 19, tak też z pracownikami jak i samym zarządem SAFD i pracownikami innych służb jak również z Administratorką RCON @Greyna.gg ( serdecznie pozdrawiam ) - w Team Fortress 2, Enlisted czy nawet Phasmophobia i Among Us. G: Gdyby nie gry, na co przeznaczyłbyś ten czas? R: Dobre pytanie, czas przeznaczyłbym na doszkalanie się z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy jak i samymi służbami mundurowymi w priorytecie właśnie Straż Pożarna. Tak też w świeżo otwartej orkiestrze dętej w mojej jednostce OSP na doszkolenie się na graniu na instrumencie dętym na nijakiej trąbce. G: Super, co osiągnąłeś na serwerze przez cały ten okres? R: Sporo, osiągnąłem swój pierwszy milion, jak i sporo samochodów przewinęło mi się przez oczy, a także też duży majątek. Były to nawet dość sportowe auta, i całkiem gruba forsa. G: Ile aktualnie wynosi twój majątek? R: Mój majątek na serwerze wynosi, tyle że na stanie mam samochód, mazdę RX7 a tak na serwerowy język to ZR-350 w silniku 2.2 zrobioną na FT wraz z nitrem. Oraz kilkaset tysięcy w bankomacie. G: W ilu frakcjach byłeś? W jakiej - twoim zdaniem panuje najlepsza atmosfera oraz w jakiej pracowało ci się najprzyjemniej. R: Wspomniałem o tym wyżej, pracowałem tylko w 2 frakcjach, SAMD i SAFD, z której w SAFD przegrałem większość czasu na serwerze, więc śmiało mogę powiedzieć, że w SAFD najprzyjemniej, najchętniej i w najlepszej atmosferze pracowałem. G: Świetnie. Z jaką frakcją masz najlepsze wspomnienia? Może opowiesz nam jakąś ciekawą sytuację ze służby. R: Ponownie pojawi się tu frakcja San Andreas Fire Department, a sytuacji ze służby było bardzo dużo. Nie wiem, czy mogę zbytnio mówić, lecz na pewno śmieszne i niekiedy nawet można było się przy tym uśmiać do łez. G: Ciekawie, Przejdźmy może do biznesów. Jesteś aktualnie w jakimś? Jeżeli tak jaką pełnisz funkcję w nim. R: Nie, nie należę do żadnego biznesu. Lecz kiedyś w planach miałem dojść do biznesu 41 st. Mechanized Infantry Division, czyli, krótko mówiąc, do wojska. G: Doskonale! Niestety czas już kończyć ten wywiad, szkoda, bo było ciekawie. Chciałbyś kogoś pozdrowić na koniec? R: Ajaj, było ciekawie. Tak, bardzo serdecznie chciałbym pozdrowić kolegów takich jak: @Argen @Kubula, @Veon.ogf Całą frakcję SAPD, SAFD i SAMD jak ich pracowników i zarządców, oraz moich znajomych, pozwolisz, że wymienię: @Kierad @Serg* @Panda. @AdrianeQ82 @DarkQueen @dyspozytor @Greyna.gg @K3rtoz @KubaX* @Spoko002 @SzymeQ. @Kamilos2265 @buszi.urwis @Abush @Dyziek* @Dzewunio @FaFikkk.de @Destri @BMWW @HaaQu* @Tony_Dripano @WujekPiotrus @yano @Yodus @Szmitek. @Deni* @.niko @Rysiuu. @KoNiK123*ECPU @Exterminix @Erorekkw @marchewa* To chyba wszyscy, przepraszam gdybym kogoś nie oznaczył - no i oczywiście pozdrawiam Ciebie reporterze. G: Dzięki za udzielenie wywiadu. R: Również dziękuję, miłego. Autoryzował: @Sheeker
  3. 1. Najlepszy Support: Nominowani: @Sheeker @EloBenc6969 @VeraX (Wszyscy Supporci) 2. Najlepszy Moderator: Nominowani: @kzedo @Matie18 @Argen (Wszyscy Moderatorzy) 3. Najlepszy Administrator: Nominowani: @Versi* @Lisa_ @Sernik* (Wszyscy Administratorzy) 4. Najlepszy Starszy Administrator: Nominowani: @Kubula @Princessa* @Avenged (Wszyscy Starsi Administratorzy) 5. Najlepszy: Administrator RCON: Nominowani: @LuKi16 @Bilu.sus @japkooo. (Wszyscy RCONi) 6. Eventowiec miesiąca: Nominowani: @Magik_4 @VeraX (Wszyscy Supporci, Moderatorzy, Administratorzy oraz Starsi Administratorzy) 7. Najlepsza Frakcja: Nominowani: SAPD (Wszystkie Frakcje) 8. Najlepszy pracownik Frakcji: Nominowani: @I_Was_There @HeBe @Mich. (wszyscy członkowie Frakcji) 9. Najlepszy Biznes: Nominowani: Redakcja 4life news (Wszystkie Biznesy) 10. Najlepszy Pracownik Biznesu: Nominowani: @Mefju4 @Piko0412 @Mich. (Wszyscy Pracownicy Biznesów) 11. Najlepszy Lider: Nominowani: @Mlonskyy (Wszyscy Liderzy; nie dotyczy Liderów Organizacji) 12. Najlepsza Organizacja:  Nominowani: Bloods (Wszystkie Organizacje) 13. Najbogatszy Gracz: @Krychu @Matie18 (Wszyscy gracze) 14. Najlepszy rozmówca na chacie globalnym (/g): - (Wszyscy) 15. Najlepsza aktualizacja na serwerze: nowa scena (Wszystkie aktualizacje wprowadzone obecnego miesiąca)
  4. Witamy drogich czytelników, z tej strony Młodszy Redaktor @grubyyo oraz Reporter Specjalista @Piko0412 z Redakcji 4Life News! Zapraszamy Was do przeczytania dzisiejszej relacji. 13 maja 2023 w godzinach wieczornych trafiło zgłoszenie do Stanowiska Kierowania JRG-1 Los Santos o wypadku jednego pojazdu. Na miejsce dyspozytor zadysponował zastęp GBA 402[SA]21 oraz SCRt 401[SA]43. Po przyjeździe na miejsce dwóch zastępów dowódca stwierdził siły i środki wystarczające i przeszli do działania. Na początku dowódca wydał rotę do zalania silnika pianą ciężką. Po kilku minutach pożar silnika został opanowany, następnie ratownicy wzięli podpory LQS i podłożyli, stabilizując pojazd leżący na dachu. Dalej idąc, strażacy zajęli się za ewakuację kierowcy z pojazdu, niestety napotkali oni problem i musieli rozłożyć hydraulikę, a następnie przy użyciu rozpieracza ramieniowego rozwalić zawiasy. Po kilku minutach dostali się do poszkodowanego, na pierwszy rzut oka zauważyli rozciętą ranę na głowie, dodatkowo mężczyzna posiadał funkcje życiowe. Ratownicy za pomocą deski ortopedycznej wyjęli poszkodowanego z pojazdu i przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który jest na miejscu. W międzyczasie strażacy wzięli się za odnalezienie i zakręcenie butli LPG lub NoS, który pojazd nie posiadał. Dodatkowo odłączyli oni akumulator, a w późniejszym czasie obrócili pojazd na dach za pomocą wyciągarek z zastępu 401[SA]43. Udało się przeprowadzić wywiad z dowódcą zdarzenia aspirant sztabowy @Rotator* z San Andreas Fire Department G: @grubyyo R: @Rotator* G: Witam, z tej strony Młodszy Redaktor z 4life News. Chciałbym zadać kilka pytań odnośnie wypadku. R: Uszanowanie, aspirant sztabowy Rotator* San Andreas Fire Department. G: Co się tutaj wydarzyło? R: Otrzymaliśmy zgłoszenie do Stanowiska Kierowania o dachowaniu pojazdu osobowego, po dojeździe na wskazane w zgłoszeniu miejsce zdarzenia dostrzegliśmy dachujący pojazd marki Bravura stojącego w ogniu. Dowódca natychmiastowo wyznaczył rocie zadanie, by zalać pojazd pianą ciężką i zabezpieczyć go przed poruszaniem się, czyli ustabilizowaniem pojazdu. G: Ile było łącznie osób poszkodowanych? R: Po zabezpieczeniu pojazdu natychmiastowo przystąpiliśmy do wykonania dostępu do poszkodowanego, by uwolnić go i przekazać ZRM w celu dalszej hospitalizacji. Dostęp wykonany poprzez sprzęt hydrauliczny ukazał nam poszkodowanego. G: Wiadomo coś o osobie poszkodowanym? R: Po przejrzeniu pojazdu stwierdzono, iż jedna osoba brała udział w wypadku, poszkodowany ze złamaną prawą kończyną górną oraz dolną, jak i raną ciętą na głowie, nieprzytomny z zachowanymi FŻ został przekazany do SAMD które podjęło dalsze działania z poszkodowanym. Autoryzował: @Sheeker
  5. Witam drogich czytelników, z tej strony Młodszy Redaktor @grubyyo z Redakcji 4Life News. Zapraszam do przeczytania relacji. Dnia 13 maja 2023 roku, o godzinie 14:30, Punkt alarmowy w San Fierro otrzymał zgłoszenie od San Andreas Road Assistance. Z treści wynikało, że doszło do pożaru traw. Na miejsce zdarzenia, dyżurny skierował zastępy: 401[SA]39, 401[SA]27, 402[SA]21 i 402[SA]25. Po wstępnym rozpoznaniu dowódca stwierdził brak zapotrzebowania na większe siły i środki. Kierujący Działaniami Ratowniczymi wydał polecenia ratownikom. Po chwili strażacy zaczęli gasić pożar przy użyciu tłumic, hydronetek elektrycznych oraz linii szybkiego natarcia. Działania trwały około parunastu minut, ze względu na dużą ilość strażaków, którzy pracowali na miejscu zdarzenia. W późniejszym czasie organy ścigania zaczęły ustalać przyczynę wystąpienia pożaru. Ostatecznie ustalono, że był to samozapłon przez zostawione butelki w trawie. Udało się przeprowadzić wywiad z dowódcą zdarzenia Młodszym Kapitanem @Mich. z San Andreas Fire Department G-@grubyyo M-@Mich. G: Witam, z tej strony Młodszy Redaktor z 4Life News. Chciałbym zadać kilka pytań odnośnie do pożaru. M: Witam, młodszy kapitan Mich. G: Co zaobserwowaliście, docierając na miejsce? M: Po dojeździe sekcji z JRG2 mogliśmy zauważyć około stu metrów kwadratowych traw objętych ogniem. G: Jakie działania podjęliście? M: Rozpoczęliśmy działania ofensywne, brak wiatru sprzyjał nam. Zabraliśmy tłumice, hydronetki elektryczne oraz rozwinęliśmy szybkie natarcie. Po chwili dojechały siły i środki z JRG1. G: Były jakieś trudności w gaszeniu pożaru? M: Akcja cała przebiegła pomyślnie, brak wiatru bardzo pomógł. G: Jest wiadoma przyczyna pożaru? M: Przyczyna nie jest nam znana, w najbliższym czasie najprawdopodobniej ustalą ją organy ścigania. Autoryzował: @M4rcinek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin