Witam, z tej strony Redaktor @erVIN* z Redakcji 4Life News, a w dzisiejszym materiale wejdziemy w świat biznesu Buildings4You oraz poznamy bliżej Dyrektora @dodzi77. Zachęcam wszystkich czytelników do przeczytania całego poniższego wywiadu.
e - @erVIN*
d - @dodzi77
e: Witam, z tej strony Redaktor erVIN* z Redakcji 4Life News. Czy chcialbyś poświęcić mi czas i udzielić wywiadu dla naszych czytelników?
d: Siemka, z tej strony Dyrektor B4Y dodzi77 i chętnie udzielę ci wywiadu!
e: Wyśmienicie, zacznijmy od przestawienia Twojej osoby. Opowiedz coś o sobie, o twoich zainteresowaniach oraz co robisz na co dzień.
d: Okej, zaczynając od podstaw, nazywam się dodzi77, a w prawdziwym życiu na imię mi Maciej, mam 18 lat uczęszczam do szkoły średniej na kierunku Technik Logistyk. Interesuję się motoryzacją, motosportem, jak i po prostu sportem, jestem osobą bardzo zainteresowaną podróżami, a także poznawaniem różnych kultur. Na co dzień chodzę do szkoły, gram w gry, jak i trenuję na siłowni.
e: Kiedy dołączyłeś na serwer 4Life, ile godzin z nami już jesteś oraz jakie były Twoje początki?
d: Moje początki na serwerze 4life zaczynały się w późnym 2020 roku, lecz na obecnym koncie początek datowany jest na Sierpień 2021 roku. Na serwerze przegrałem okolice 1800 godzin, moje początki są przeze mnie bardzo miło wspominane. Rozgrywka z bliskimi znajomymi, odkrywanie nowych możliwości oraz same początki bez dużych ilości pieniędzy gdzie każda podróż najtańszym Moonbeanem była przygodą. Idąc głębiej w początki, byłem bardzo często widziany jako pracownik firmy kurierskiej mieszczącej się w dokach LS.
e: Skąd dowiedziałeś się o serwerze? Grałeś wcześniej w MTA na innych serwerach?
d: O serwerze dowiedziałem się od mojego najlepszego znajomego z dzieciństwa. Szukaliśmy zajęcia na starym laptopie, pierwotnie chcieliśmy pograć na serwerze Zombie / Apokalipsa, które wtedy były bardzo przyjemne do gry, lecz przez małą ilość graczy zmieniliśmy serwer na 4life. Z początku szukałem także zagranicznych alternatyw, lecz bariera komunikacyjna odsunęła mnie od tego pomysłu.
e: Skąd pomysł na nazwę "dodzi77"?
d: Pomysłu nie było, jest to nick używany przez mojego tatę, który został mu nadany w Wojsku, niestety nie znam głębszej historii jego powstania, a jedyne co wiem to końcówka "77" była nawiązaniem do rocznika, w którym mój Tata się urodził. Początkowo sam szukałem alternatyw takich jak np. Maciej609, dodzi609, lecz nie było to "to".
e: Co udało Ci się osiągnąć po ponad 1500h przegranych godzin na serwerze i ile wynosi Twój majątek?
d: Udało mi się osiągnąć sporo, lecz nie koniecznie w kwestii majątku. Byłem liderem Organizację Exiles w okresie Kwiecień 2024 - Czerwiec 2025, która niestety obecnie już nie istnieje oraz w ostatnich kilku miesiącach jestem Liderem Biznesu Bulidings4you. Majątek posiadany przeze mnie jest przeze mnie wyceniany na wysokości +/- 5.5mln PLN.
e: Jakie pojazdy albo nieruchomości możemy znaleźć w Twoim majątku?
d: Posiadam kilka Picadorów na ID w tym 4ns oraz 2.2 na równym 21kid, Admirala DSD 1.6, Solace 1.6 oraz 7 nieruchomości, 3 domki w Tierra Rabada, 3 domki w El Quabrados oraz jeden dom w SF Paradiso.
e: Należysz do organizacji "1win Industries". Dlaczego akurat do tej organizacji postanowiłeś dołączyć oraz jaką funkcję w niej pełnisz?
d: Jestem w organizacji 1win Industries przez pryzmat osób, jak i braku wymogów, jakie występują w niektórych organizacjach. Mogę spokojnie przepisać swoje pojazdy bez obawy porzucenia, Funkcja pełniona przeze mnie w organizacji jest nie zbyt ciekawa, jestem częścią 5-osobowego zarządu, który opiekuje się naszym 1Win Industries. Głębszej roli nie posiadam, nie jestem przypisany do żadnego zadania.
e: Byłes członkiem innych organizacjach?
d: Przez swoje prawie 5 lat na serwerze byłem w 5 organizacjach z mniejszym bądź większym sukcesem. Pierwszym miejscem było China Town, w którym poznałem wiele świetnych osób, Po dłuższym okresie przez brak zaangażowania lidera odszedłem do organizacji Green Zone, w której także poznałem wiele świetnych osób. Kolejnym przystankiem był mój projekt, przejęcie byłej organizacji China Town w tamtym momencie nazwanej Family Mafia. Zmiana nazwy na Exiles, logo, jak i całego planu oraz co najważniejsze podejścia pozwoliła mi prowadzić ją przez okres lekko ponad roku. Po odejściu z Exiles miałem okres przejściowy w dwóch mniejszych organizacjach po to, aby zawitać do Syndicate, w którym także pozytywnie spędziłem okres 3 miesięcy, aby finalnie wygodnie rozgościć się w 1Win Industries.
e: Widzę, że nie jesteś obecnie w żadnej frakcji. Dlaczego i czy planujesz dołączyć do jakieś frakcji?
d: W moim serwerowym stażu byłem we frakcji jedynie raz, była to SARA. Miał być to dla mnie nowy początek, duże chęci, jak i zapał do nowej roli, lecz zapał jak, i chęci szybko minęły przez monotonność oraz brak osób do wspólnej pracy co skutkowało nieukończeniem przeze mnie akademii. Obecnie jestem zdania, iż frakcja nie jest dla mnie, nie umiem poświęcić dużej ilości czasu na jedną rzecz bez znudzenia, oraz brakuje mi po prostu czasu. Nie żyję tylko MTA, lecz także innymi grami.
e: Przejdźmy do Twojego biznesu, czyli do Buildings4you. Jak długo już tu jesteś i jak to się stało, że zostałeś Dyrektorem?
d: W biznesie jestem już od lekko ponad roku, zaczynałem swoją przygodę w akademii z Lutego 2025 r. Od tamtego czasu aktywnie wykonywałem swoją pracę, co przełożyło się na moje stanowisko. Poprzedni Lider postanowił zrezygnować, przez co powstała wewnętrzna rekrutacja na nowego lidera, w której zostałem wyłoniony jako nowy Dyrektor.
e: Przedstaw czytelnikom, na czym polega biznes B4Y oraz czym się zajmujecie?
d: Biznes Buildings4you polega na handlu nieruchomościami oraz całym procesem z tym związanym, zakup - ogłaszanie - sprzedaż. Oferujemy również licytacje nieruchomości, na których gracze mogą wylicytować pożądaną nieruchomość.
e: Jak oceniasz B4Y oraz jego funkcjonowanie na serwerze?
d: Na obecną chwilę moja ocena jest pozytywna, lecz nie wzorowa. Staram się zmienić renomę naszego biznesu, która niestety dla niektórych jest negatywna przez poprzedniego Lidera. Funkcjonowanie Biznesu jest widoczne dla graczy na forum, jak i ogłoszeniach w grze gdzie nasi pracownicy Skupują bądź sprzedają nieruchomości. Czasami także można nas zobaczyć na drogach San Andreas w pojeździe biznesowym.
e: Czy udało Ci się dokonać jakichś zmian na lepsze po objęciu stanowiska przez Twoją osobę?
d: Oczywiście! Dokonaliśmy wiele kluczowych zmian, które zmieniły biznes na lepsze. Wprowadzenie wielu nowości, zmiana podejścia, jak i całej struktury B4Y umożliwiła nam utworzenie rodzinnej atmosfery w biznesie, którą nasi pracownicy kochają jak, i szanują.
e: Ciężko dostać się do waszego biznesu? Dużo macie chętnych osób podczas rekrutacji?
d: Do naszego biznesu z pozoru dostać się jest łatwo, osoby chętne zazwyczaj znajdują u nas miejsce bez większego problemu. Osób chętnych jest sporo, podczas rekrutacji, która jest średnio co dwa trzy miesiące, znajdujemy od 4 do nawet 10 nowych akademików, którzy są wprowadzani do naszych struktur.
e: Dużo nieruchomości kupujecie albo sprzedajecie? Jak wyglądają teraz cenowo nieruchomości?
d: W poprzednim miesiącu biznes sprzedał oraz zakupił 85 nieruchomości, co jest ilością przyzwoitą, Cenowo nieruchomości wyglądają różnie, ciężko dobrze odpowiedzieć na takie pytanie. Nieruchomość można zakupić już od 3-5k do cen sięgających aż kilka milionów. Zazwyczaj okolice 70 do 120 tysięcy będą odpowiednie do zakupu przyjemnej, ładniej oraz pojemnej nieruchomości.
e: Jak często organizujecie licytacje, jak brać w nich udział i co na nich interesującego możemy znaleźć?
d: Licytacje są organizowane zazwyczaj co dwa miesiące, na każdej licytacji można znaleźć średnio 20 nieruchomości, które idą pod młotek. Czasami mamy możliwość oddania ciekawych nieruchomości prosto od Zbyka, które w różne sposoby trafiały poza obieg graczy, jak i rynku.
e: Czy planujesz zostać na stanowisku Dyrektora B4Y jak najdłużej? Jakie plany na przyszłość?
d: Oczywiście, na obecną chwilę jest jeszcze pełno pomysłów do realizacji, które poprawią, bądź urozmaicą Biznes. Pracownicy w biznesie patrzą na moją osobę raczej pozytywnie, co skutkuje świetną atmosferą, jak i moją chęcią do zmian przynoszących pozytywny odzew.
e: Uważasz, że biznes na tą chwilę spełnia oczekiwania, czy jednak czegoś w nim brakuje?
d: Oczywiście biznes nie jest perfekcyjny, jest jeszcze sporo płaszczyzn do zmian, które konsekwentnie się pojawiają. Z samego Biznesu jestem zadowolony, lecz wiem, że zawsze może być lepiej i nie mogę spoczywać na laurach.
e: Jak oceniasz pracowników swojego biznesu oraz ich pracę?
d: Pracownicy w Biznesie Buildings4you są naprawdę kochani, każda osoba umie mnie zaskoczyć w pozytywny sposób. Praca przez nich wykonywana jest naprawdę ważna dla społeczności serwera, każda nieruchomość sprzedana dla gracza jest jedną pozytywną osobą, która ma swoje miejsce w stanie San Andreas.
e: Czy chciałbyś coś jeszcze dodać, jeśli chodzi o B4Y?
d: Bardzo chciałbym zmienić opinię osób na serwerze, która wypracowała się przez ostatni czas. Jest to proces monotonny, lecz powoli przynoszący pozytywny efekt. Sam chciałbym serdecznie podziękować pracownikom za stworzenie tak zgranej rodziny, która bardzo, ale to bardzo ze sobą współpracuje, oraz jako zwieńczenie tematu chciałbym z całego serca podziękować zarządowej trójce: @uselk.1win, @Luj_dl oraz @Nastel, bez których biznes nie miałby prawa bytu.
e: Zbliżamy się do końca, chciałbyś kogoś pozdrowić?
d: Oczywiście, chciałbym pozdrowić @Wektor41 ,@Szopus ,@superdoni, @Poncheck ,@PLUMBIX ,@ficuu ,@Yasak, @Zmywek, @PaoloBianchi, @Operator_Taczki69, @JacaPraca*, @TheLeon, @uselk.1win, @Krzychu.1win, @mokryjuzef.1win, @Luj_dl, @NaLajcie^, @punczi420, @Frezu*, @M1CH4L3KK, @F4LL3S, @Nastel, cały biznes B4Y, osoby czytające ten wywiad, jak i wszystkich innych, o których mogłem zapomnieć, za co przepraszam.
e: Dziękuję, że mogłem przeprowadzić wywiad z samym Dyrektorem! Życzę jak najwięcej sukcesów oraz powodzenia w dalszej karierze.
d: Dzięki Bardzo! Również bardzo dziękuję za przeprowadzenie ze mną tego wywiadu. Serdecznie Pozdrawiam!
Autoryzował: @bartoszek.