Skocz do zawartości

.Luzix

Gracz
  • Postów

    74
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Typ konta

    Premium +

Treść opublikowana przez .Luzix

  1. .Luzix

    Wesołych Świąt!

    ile bym dał, aby wziąć w tym udział
  2. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  3. W 2025 też będzie taki realistyczny handling?
  4. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  5. Kiedy na 4life pojawi się śnieg?
  6. KONKURENCJA DLA CYGANA??? 

     

    https://i.imgur.com/fVAGNlH.png

     

    Witam. Jakiś czas temu poruszyłem pewnego Moonbeama wówczas dostępnego na giełdzie. Uwagę moją przykuł zaskakująco niski przebieg samochodu. Rzecz jasna to uwieczniłem na swoim profilu. Ale okazało się że u cygana nigdy nie stał.

     

    O co chodzi? Chodzi o to, że wspomniany wóz można dorwać w salonie w Doherty. Trzeba jednak od czasu do czasu odwiedzać sklep, gdyż rzadko go widać. Ale może się trafić na giełdzie. Po czym go poznać? Po pierwsze koło zapasowe z tyłu, po drugie szyba w miejscu słupka C. Z mniej oczywistych szczegółów, samochód ma listwę oddzielającą przednią lampę oraz grill.

     

    Jeśli samochód nie ma tych szczegółów, lepiej sprawdź albo spytaj o przebieg, aby nie dać się oszukać. 

  7. Witam. O co chodzi z Waltonami(nowszymi) bez burty? Na serwer nie wchodziłem pół roku z przyczyn prywatnych. Po powrocie znalazłem ciekawe pickupy, na których często stały motocykle. Sam kupiłem sobie motor, więc postanowiłem na takiego zapolować. Od admina dowiedziałem się, że te auta można dostać u cygana, ale ich nie widzę nawet na giełdach. Te samochody zostały ostatnio dodane i gracze się na nie rzucili, czy to jakiś unikat?
  8. WYMARZONE DWA KÓŁKA


     

    Witam. Od ostatniego wpisu minęło pół roku. Powód? Życie prywatne. Jednak w końcu przełamałem się, żeby zajrzeć. Kiedy zobaczyłem, ile mam pieniędzy na koncie, postanowiłem dozbierać i sprawić sobie kolejną zabawkę. Za około 68k kupiłem sobie motor, który bardzo chciałem mieć.

    To MSK-1000. Zastanawiałem się, jak na niego odłożę, ale nie był to dla mnie problem. Na 4life miałem do uzbierania poważniejsze sumy. Motor nie ma nic, ale myślę, żeby w pierwszej kolejności zamontować wykrywacz radarów i Eatsy. Potem mogę rozważyć licznik, UP1 albo ABS. Motor na piękny czerwony lakier.

    Czemu akurat MSK? Lubię klasyczne pojazdy, a ta maszyna ma taki design i zakładam, że skoro powstał na policyjnym HPV-1000, raczej nie powinien mnie zawieść. Nowsze motory są do siebie podobne, nudne i nie robią na mnie wrażenia.

    MSK nie odbiega osiągami od przeciętnego auta(140 km/h) przy normalnej jeździe, ale na pewno sprawdzi się na węższych drogach i alejach. Miałem już Admirala odpicowanego i Perka po remoncie, więc raczej nie zaskoczy mnie już nic, na co mogę sobie pozwolić i czego potrzebuję. W takim układzie przyszedł czas na motor.

    Jak wrażenia po powrocie na 4Life? Przede wszystkim chcę podziękować właścicielowi i administracji. Jestem mile zaskoczony ostatnimi zmianami. Oprócz nowej aplikacji na motory w oczy rzuciła mi się zmiana w regulaminie serwera. Chodzi o wulgaryzmy, tak naprawde każdy ich używa raczej. Mimo, że wciąż trzeba się pilnować, gracze nie muszą w najgorszych chwilach gryźć się w język. Z jednej strony swoboda, a z drugiej odpowiedzialność. To dobra zmiana.

    Są rzeczy, za którymi po prostu tęskniłem. I cieszę się, że tu jestem. Zaglądałem na inne serwery, ale tu czuje się, jak w domu

  9. PROJEKT GRUZA - RAPORT Z 02.04.2025

    Dawno nie pisałem o Perku swoim. Od ostatniego posta pojawiły się UP1 i UP2. 

    PPCXUaY_d.png?maxwidth=520&shape=thumb&f

    https://mta4life.pl/vehicles/?so_t=1&p=2&check=146323

    Teraz najprawdopodobniej pomyślę o liczniku albo rTransporterze

  10. 4LIFE ZALANY PRZEZ ZŁOMY??? 

    Witam. Gram już około połowy roku na tym serwerze, więc już mogę trochę o nim powiedzieć. Widziałem też, czym jeżdżą gracze i co często stoi przy ulicy. 

    Skupię się na autach od najtańszego cygana. Są to przeważnie Perenniale, Manany, Moonbeamy i obydwa Waltony. Nowych graczy na serwerze nie brakuje. Raczej nie Baska zbyt wiele kasy, więc to oczywiste, że większość kupi auto od cygana. 

    Z czasem auto takie trafia na giełdę w San Fierro lub CJa, kiedy właściciela stać na coś lepszego. Nowy gracz zamiast tam szybciej znajdzie się u cygana w Flint County. Z reguły nikt na giełdzie tego nie kupi. 

    A może wyremontować takie auto albo do tuningu. Mhm... Bo gracze na pewno się na to zdecydują... Wiem, że niektórzy tak robią, ale tak robią NIEKTÓRZY. Niektóre z nich mają silnik z pojemnością 1.2. Słyszałem, że tego silnika nie da się rozwiercić i jeśli to prawda, to ja nie widzę sensu ładować pieniędzy w takie auto. 

    Auta mają coraz większe przebiegi, a cena do przebiegu nie jest adekwatna, a cofnięcie licznika nie jest tanie. Czy a na tym serwerze jakieś złomowiska i kiedy będzie aktualizacja cennika aut? 

    PPCXUaY_d.png?maxwidth=520&shape=thumb&f

  11. PROJEKT GRUZA - RAPORT 14.03,2025

    Mamy to! licznik Perenniala został cofnięty, auto było u lakiernika. teraz pozostaje wymiana opon. Na szczęście nie będzie to tak kosztowne, jak generalny remont silnika, Potem będę mógł spokojnie myśleć nad ulepszeniami.

    PPCXUaY_d.png?maxwidth=520&shape=thumb&f
    https://mta4life.pl/vehicles/?so_t=1&p=2&check=146323

  12. PROJEKT GRUZA - RAPORT 13.03.2025

    Witam. Niebawem muszę zrobić konto na imgurze. Dlaczego? Dlatego, że mam 210k i brakuje około 20k, co oznacza, że Perennial w piątek albo w sobotę będzie zdatny jazdy i do wymiany będą tylko opony. Potem powoli wezmę się za ulepszenia, ale najpierw potrzebuje nowego koloru. Myślę o jakimś eleganckim albo z ówczesnych lat, teraz widać, że wygląda na złom. Żeby się nie rzucał w oczy(chodzi tu o jaskrawe kolory, troszkę wiocha i nie pasują do klasycznych kół) . Jakiś pomysły? 

    1. .Luzix

      .Luzix

      Propozycje

      Czarny

      Ciemnoczerwony 

      Kość słoniowa (pożółkła biel) 

      Błękitny/miętowy

      Biel

      Pomarańczowożółty(biały dach) 

      Ciemnoniebieski

      Czarnozielony

      Brązowy 

       

      (kolor dachu uzależniony od koloru) 

  13. PROJEKT GRUZA - RAPORT 12.03.2025

    Na dzień dzisiejszy mam łącznie 190k, w takim układzie potrzebuję około 40k. Jestem bliżej, niż dalej. W Perennialu pojawiły się felgi za Juan z moich bonów. Okazało się, że samochód miał białe koła, więc zaoszczędziłem 6k. Około kilku dni i będę mógł spokojnie jeździć. 

  14. PROJEKT GRUZA - 11.03.2025

    Dzień jak co dzień postanowiłem dozbierać trochę na remont Perka. Na początku słyszałem głosy, że nie opłaca się to i żeby tego nie robić. A ja myślę sobie: a czego nie sprawić sobie takiej perełki? Już dawno chciałem to zrobić. 

    Dziś dzień był pod dniem zapytania. Miałem za zadanie popracować na kurierze. Zbrzydła mi ta praca. Ale 5 gwiazdek nie śmierdziało. 

    Dziś miałem 30 gwiazdek i za 28 trafiło się 25k. Później popracowałem na lawetach. Finalnie uzbierałem 172k. Na remont auta brakuje tylko 58k. 

  15. PROJEKT GRUZA - RAPORT Z DNIA 10.03.2025

    Jak wiecie, podjąłem się remontu Perka. Tak, właśnie pudruję trupa. To kosztuje minimum 230k. Czy wymiękkam? 

    No cóż... Na początku zastanawiałem się, czy nie posuwam się za daleko i czy nie będzie to dla mnie za ciężkie w dodatku zapłaciłem 11,8k za pp na PREMIUM+ i 12,5 na remont Admirala. Myślałem, że to koniec. 

    Kiedy inwestycje się zwróciły, dalej robiłem swoje. Dziś jednak pojawiło się światełko w tunelu. Kiedy zacząłem dziś grać, miałem około 117k, jednak przed wyjściem to było 135k, do dało mi płomień nadziei. Brakuje tylko 95k za remont silnika. 

  16. DRUGIE ŻYCIE ADMIRALA

    W czwartek, gdy zbierałem sianko na remont gruza, podczas korzystania z eTransportera licznik nabił 5k km przebiegu. Jako świadomy i doświadczony gracz w trosce o perełkę zajechałem pod mecha i dokonałem generalnego remontu silnika.

    Czy to się opłaca? Każdy, kto miał kiedyś auto od cygana, wie, do czego prowadzi traktowanie tego po macoszemu. Najmocniej odczułem to przy Mananie , kiedy męczyłem się z odpaleniem i przy każdym wejściu do auta "modliłem się", aby ten rupieć zagadał.

    Od tamtej pory przebieg w aucie był dla mnie wyznacznikiem. Jak samochód miał 80-90kk przebiegu, nie widziałem w nim wartości. Przełomem był czas, kiedy doczekałem się Willarda z Montgomery. Samochód też miał humorki, ale miał przyzwoite osiągi. Pierwszym w miarę przyzwoitym z samochodem był Stalion z Bayside. Potem były tylko nowe auta. 

    Admiral został wyceniony przez jednego z adminów na minimum 250, a cześć daje pół ceny do wartości(przynajmniej tak słyszałem). Dostęp nie chcę, żeby ten skarb podzielił los niektórych rupieci cygańskich, jak niektóre Premiery. Samochód szybko się zwróci, a odnowienie go to groszowe sprawy. 

    image.png.40c5324625ce3fc8e854d4291629478f.png

    https://mta4life.pl/vehicles/?s=145258&check=145258

  17. PROJEKT GRUZA - RAPORT Z 2 MARCA 2025 ROKU

    Jak wiecie, jakiś czas temu kupiłem Perennial a mimo, że mam Admirala 1.8 po tuningu. Co gorsza, perek jest od cygana, a wielokrotnie przestrzegałem przed zakupem stamtąd samochodów. Czego więc podjąłem taka decyzję? 

    Otóż od dłuższego czasu planowałem kupić jakiś szrot od cygana i go wyremontować (auta nie może być w salonie). Znamy wymówkę wujka, który ciągle trzyma rupiecia na swoim podwórku "Ja nie sprzedam, będę robił". Ale nie ze mną te numery. Skoro na koncie mam 94k i na nic tego nie wydaję, to coś jest na rzeczy.

    Wczoraj wykorzystałem bon na ABS do auta, a to świadczy albo o głupocie, albo o autentyczności mojego planu. Ulepszenia idą na razie za nagrody z gwiazdek za zadania. 

    Niestety niedługo będzie trzeba kupić PP, a przebieg w Admiralu rośnie i niedługo nabije 5k km. Jak się łatwo domyślić, to Mercedes towarzyszy mi przez większość gry i jego wykorzystuję do zarobku. Szacowanie koszty to około 25-30k, czyli zostaje około 60k. I białej będę musiał odłożyć około 180k. Ale to raczej nie powinien być problem, skoro mniej więcej tyle poszło na Admirala 

  18. O DONOSICIELACH NA 4LIFE 

    Jak wiecie, na 4Life są surowe zasady i surowe kary. Na czacie nie można nawet przeklinać, bo można wyrwać muta na kilka dni, a za nie zapłacenie za szkody nawet ZPJ. Nawet cenzura nie pomaga. Podobna sytuacja wygląda z frakcjami. Jeśli coś nieprawidłowego, zaraz przyjeżdża frakcja SARA lub SAPD. 

    Przy ilości kilku administratorów wątpię, że są w stanie upilnować serwer liczący kilkaset graczy. Parę razy zauważyłem, że jak jestem sam albo nie ma nikogo na duty, administracja nie reaguje. Wobec tego ktoś im w tym pomaga. A to oznacza, że na 4Life istnieją konfidenci. 

    Nie pisze o graczach, których ktoś obraził i albo których ktoś stuknął, ale tych tzw. serwerowych szeryfów, którzy złośliwie fundują nam kary lub straty. Na pewno nie możemy takich obrażać, ale możemy traktować chłodno i odmawiać im pomocy. 

    1. Pokaż poprzednie komentarze  14 więcej
    2. .Luzix

      .Luzix

      @Hakonob.Czytasz, co do ciebie piszę? To był miss. A do pozostałych mam pytanie czy da się usunąć niechciane pingi? 

    3. Biskup.rokpoi
    4. .Luzix

      .Luzix

      Admin już tu był, hello, że budzimy się 

    5. goroncydamus
    6. liczetenhajs
  19. CZY WARTO COFAĆ LICZNIK W AUCIE? 

    Im większy przebieg w aucie, tym większy problem z zapłonem. Czy jednak auto jest spisane na straty? Nie. W warsztacie z komponentami można dokonać generalnego remontu i cofnąć licznik do zera. Czy to się opłaca i kiedy warto to robić? 

    Najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie, czy chcemy ten samochód dla siebie, czy na sprzedaż. Bo jeśli chcemy go sprzedać, to kupca interesują bebechy auta, a nie to, ile włożyliśmy w nie kasy. Cofnięcie licznika raczej mam się nie zwróci. 

    Załóżmy, że chcemy to auto dla siebie i chcemy to auto wyremontować. Zgoda, jednak zastanówmy się najpierw, czy nie wyjdzie taniej zakup takiej nowej furki na giełdzie lub w salonie. Jeśli nie znajdziecie nigdzie nowego, wtedy można odkładać pieniądze.

    Po co właściwie ładować w auta od cygana? Tak? A po co ludzie w prawdziwym życiu wydają krwawicę na auto liczące od kilkudziesięciu do nawet stu lat? Bo chcą takie auto zachować w dobrym stanie i lubią takie pojazdy. Perennial po takim remoncie mógłby być piękna zabytkową limuzyną, Manana byłaby fajnym autkiem w miasto lub do pracy, Moonbeam byłby typowym rodzinnym autem lub dla wycieczek z ekipą, a jeden z Waltonów klimatycznym pickupem. 

    A co z nowymi samochodami, którymi już troszkę przejechaliśmy? Tutaj sytuacja jest inna. Jeśli się tym zainteresowaliśmy, to sytuacja nie jest tragiczna, a koszty nie są dotkliwe. A po w miarę krótkim czasie pracy cena remontu to raczej dla nas są grosze. Nie odkładajmy napraw na później, auto będzie nam wdzięczne przez wiele lat. 

    Ok, a jak wygląda stosowanie się do tego w moim przypadku? Systematycznie odkładam pieniądze na różne przyjemności, więc nie mam powodu do zmartwień. Admiral to świetna maszyna, na którą nie narzekam po paru modyfikacjach. Czasem robię przeglądy i zużycie też raczej nie powinno być problemem. Co do gruza odkładam na remont Perenniala, który grzecznie czeka u mnie w przecho. 

  20. RECENZJA NAJTAŃSZEGO CYGANA NIEDALEKO MAGAZYNU

    Jak większość graczy,  kupiłem tu pierwszy samochód - Waltona. Jeździł wolno, ale i tak byłem zadowolony, że mam jakieś auto. Czy warto tu coś kupować? Zależy. Jeśli nie macie czym jeździć i nie macie znajomego, który da wam klucze, wiadomo, że coś kupicie. Przebieg mi nie przeszkadzał, dopóki nie zauważyłem kłopotów z odpaleniem. Poza tym są tu auta, które nie są zbyt szybkie oraz wizualnie przestarzałe. A jeśli ktoś dłużej gra i chciałby mieć coś ciekawego, warto kupić tu jakieś auto i wyremontować. Nowego auta w salonie już nie kupicie. Aut do 8k nie brakuje. 

    RECENZJA ŚREDNIEGO CYGANA W MONTGOMERY 

    Tu możecie kupić coś lepszego, co można w salonie spotkać. Samochody są raczej że średniej półki lub terenówki, ale małym przebiegiem też nie grzeszą. Kiedy kupiłem Willarda, cieszyłem się jak dziecko. Mimo problemów z odpalaniem miał przeciętne osiągi. Jednak już wtedy odkładałem na samochód w lepszym stanie. Ceny wahają się od 8 do kilkunastu tysięcy. Posiadacze Manany i innych pierdzików na pewno się pokuszą. 

    RECENZJA CYGANA W BAYSIDE MARINA

    A jakie są auta w Bayside Marina? Na pewno nie są to auta, których będziecie się wstydzić. Oprócz prostych osobówek można napotkać Eurosa, Staliona lub Phoenixa. Ceny wahają się w granicach kilkudziesięciu tysięcy. Mimo przebiegu problemy ze swoim Stalionem miałem raczej rzadko. Ale i tak odkładałem na nowe auto. Ceny remontu nie są zbyt wysokie, ale taniej dostaniecie nowe auto z salonu. Nawet auta sportowe nie mają zawyżonych osiągów. Jeśli mieliście nowe auto, to raczej nic stąd nie weźmiecie. 

  21. CYGAŃSKI DIABEŁ

    Witajcie. Nie uwierzycie co mnie dziś spotkało. Podczas przejażdżki napotkałem pewnego gracza jeżdżącego Perenialem. Mój Admiral z UP1 jedzie 200km/h.

    Typek zaproponował mi wyścig - w tym momencie powinna mi się zapalić lampka, ale uznałem o za cejota, który nie wie, co robi. Ja niczego nieświadomy zgodziłem się na to. Pojechaliśmy na tor obok lotniska. 

    O dziwo gostek mnie zaskoczył i przegrałem 5k. Nie wiem, że co co się dokładnie stało. Mam Mercedesa 1.8 z UP 1-4. Co ten Perek mógł mieć i jaki mógł mieć silnik? 

  22. A TO NASZ PACJENT

    Czas odłożyć na remoncik Perka

    https://mta4life.pl/vehicles/?so_t=1&p=2&check=146323

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin