-
Postów
74 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Typ konta
Premium +
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Artykuły
Treść opublikowana przez .Luzix
-
Sprawdziłem koszty remontu Perka. Opony będą kosztować około 5k, a cofnięcie licznika około 231k. Łącznie potrzebuje 231k. Ok... Skoro stać. Mnie było na zakup i tuning Admirala, to stać mnie będzie na remont Perka. Mam nadzieję, że wysiłek się opłaci. Powiedziałem A to trzeba powiedzieć B.
- Pokaż poprzednie komentarze 1 więcej
-
nie cofaj licznika, nic to prawie nie daje a kosztuje kupe siana
-
No dobrze, tylko to nowy projekt
-
A widziałeś eksperyment perka za 15k jak kiedyś ostatnio?
-
Oj perka nie eksperyment
-
@Bartejson*Wiem że się nie opyla. To kolejny projekt. Kupiłem samochód od najgorszego cygana po to, aby mieć zadbanego klasyka. Potem zrobię mniej więcej to samo, co z Admiralem.
-
KUPIŁEM GRATA
Po kosztownych tuningach Admirala zabrałem się za poszukiwania nowego auta. Z moją aktywnością zakup LPG nie opłaca mi się, a lampy do tego auta raczej się nie nadają.
Po wielu poszukiwaniach zdecydowałem się na zakup i remont gruza. Uznałem, że najlepszym pomysłem będzie zakup Perenniala 1.6. Nie będzie to tanie, więc mam masę pomysłów na nowe wpisy.
Po pierwsze muszę się dowiedzieć, ile wyniesie mnie cofnięcie licznika w samochodzie. Jak się to uda, rozbije cenę na kilka tysięcy dziennie.
Z biegiem czasu powinno się udać. Zależy mi na gruzie, ale sprawnym. Opony też są do wymiany. Po tuningu Admirala przekonałem się, że odłożenie pieniędzy jest realne i że nie jet to problem.
-
PRZYDA SIĘ COŚ JESZCZE, CZY MOŻNA ZBIERAĆ NA COŚ NOWEGO?
- Pokaż poprzednie komentarze 2 więcej
-
Butla jest droga a paliwo nic nie kosztuje
-
-
zalezy jakie dasz lampy, ja mam 2 admirale na lampie
-
O OMIJANIU ANTY-AFKU PODCZAS LOTU
Wielu graczy aby nie zostać wyrzuconym za brak ruchu, wymyśla nowe techniki. O ile dociążenie spacji podczas tankowania można zrozumieć (o ile kontrolujemy sytuację), problem zaczyna się podczas pływania.
Jeśli mamy za zadanie przepłynąć 5km, wielu graczy dociąża W i spację, następnie gdzieś sobie idzie zapominając o wszystkim. Znam osobę, która za taki numer została na miesiąc zbanowana, gdyż oszukiwała dla korzyści w postaci gwiazdek. A co z lataniem?
Dziś miałem za zadanie dostarczyć paczki DODO. Podczas lotu odkryłem, że mimo powolnego pogadania samolot jest w stanie szybować przez całą mapę. Latanie jest toporne, więc skorzystałem jednocześnie pilnując sytuacji.
Czy spotka nas za to jakaś kara? Choć jest to mało prawdopodobne, choć przy znacznym oddaleniu się od mapy ktoś z administracji mógłby nabrać podejrzeń.
Czy jest to bezpieczne i czy warto to robić? Pomijając ryzyko kary serwerowej trzeba liczyć się z tym, ale samolot mógłby się rozbić o jakiś budynek lub wpaść do wody. Jeśli nie chce wam się manewrować, możecie wznieść się kilkaset metrów nad celem i podczas szybowania nadzorować sytuację. Nie myślcie sobie, że ułatwia to rozrywkę. Jaki samolot leci zbyt daleko, trzeba się wracać.
Jako tego wniosek, że lepiej mimo wszystko nie afczyć i mieć sytuację pod kontrolą.
-
Latanie jest toporne? Szczegolnie na 1 lvl? Trzymasz W i raz na minute celujesz w kolko. I jaką to ma korzysc niesc, wznoszenie sie na kilkaset metrow do gory i "obserwowanie sytuacji" bez przyspieszania? Jak i tak musisz trafic w kolko? Raczej nie zarobkowa, a robienie sobie pod gorke xd i tak na wieecj niz 2 minuty AFK nie pojdziesz bo ci spadnie samolot.
-
-
-
NAJWIĘKSZA WADA CZY ZALETA SERWERA?
Każdy serwer, jak by nie był ogarnięty, jak by nie był cudowny, że ma jakąś wadę, to normalne . Nie inaczej jest z 4Life. Jedni go kochają, że drudzy nienawidzą. Napiszę o pewnej wadzie. Ale czy jest to wada?
Największa wada serwera? Cenzura i surowe kary. Jeśli się zdenerwuje, nie mogę napisać przekleństwa(nawet cenzura nie pomaga) ani zakazanego skrótu . Z jednej strony to dobrze. Na serwerze prawdopodobnie grają dzieci, więc lepiej kulturę zachować.
Największa zaleta serwera? Cenzura u surowe kary. 4Life to nie jest pierwszy serwer, na jakim gram. Grałem na CzymśtamRPG (dużo jest takich serwerów) . VC, wolność słowa, przystępne ceny... Ale tak naprawdę nie było dobrze. Na takim serwerze można spotkać często graczy, którzy nie mają dobrych zamiarów.
Kto to taki? Nazywani są różnie: odwalacze, serwerowi szkodnicy, patola. Nie pisze o graczach, którzy się zapominają albo lubią przyszaleć. Piszę o graczach, którzy robisz to złośliwie. Ci źli mają toksyczną postawę, nie dają w spokoju grać, nekają na innych serwerach, potrafią zbudować DM(mogą strzelać poza strefą bezprawia, rzadko kończy się to karami) lub taranują i przeszkadzają frakcji. O kulturze z ich strony zapomnijcie
Gdybyście takich spotkali na 4Life, macie tak naprawdę przewagę. Jeden fałszywy ruch i administracja takich nie oszczędzi, więc możecie się czuć bezpieczni. Dobre stosunki z administracją tylko ułatwiają sprawę. Nie miejcie do nich pretensji, oni muszą przestrzegać regulaminu i egzekwować go. Regulamin może jest surowy, ale daje poczucie bezpieczeństwa.
Regulamin serwera jest dobry i niedobry. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jeśli nie macie złych zamiarów i wolicie grać normalnie, możecie grać spokojnie.
I za to kocham 4Life
- Pokaż poprzednie komentarze 1 więcej
-
-
-
@opeltigraty modelujesz auta, czy czymś się zajmujesz?(kojarze cie z innego serwera)
-
-
I dla 4life też tworzysz?
-
JAK SIĘ MIEWA MOJE MALEŃSTWO?
ID pojazdu: 145258
Model: Admiral (445)
Pojemność silnika: 1800cm3
Przebieg: 2350,9km
Typ silnika: Benzynowy
Bak benzyny: 35 litrówWłaściciel: Muszkiewicz
Ostatni kierowca: Muszkiewicz
W użyciu: 23 Stycznia 2025, 11:55
Organizacja: nie należy
Biznes: nie należyModyfikacje pojazdu: moduł UP1, moduł UP2, podświetlenie licznika (███), ogranicznik prędkości, moduł ABS, aplikacja eTransporter -
O WYŚCIGACH ULICZNYCH
Na wielu serwerach gracze czerpią rozrywkę z ucieczki przed policją. W tym celu napadają lub hakują bankomaty. Grozi za to kara jaila mandat.
Niestety, na 4Life nie da się napadać na sklepy i hakować. Jak wobec tego rozpocząć zabawę z policją? Urządzać nielegalne wyscigi. Co grozi ze strony administracji? Z tego co wiem to zależy od tego, czy zapłacimy za ewentualne szkody.
A co z wyścigami za kasę? Tak naprawdę zależy od kwoty, o jaką ścigają się gracze. Lepiej nie ścigać się o zbyt wysoka sumkę, bo można oberwać za podejrzane transakcję(grozi za to perm). Im więcej przeciwników, tym lepiej. W razie porażki mniej płacimy zwycięzcy, a on sam przytula ładną sumkę.
Skąd brać auta? Na początek można wziąć gruza od cygana, ale warto ścigać się podobnymi autami. Wygrana dobrze jest inwestować w lepsze auta i tunera.
Pozdrowienia dla @jaspertv
-
W PRZYPADKU KOLIZJI
4Life jest jednym z niewielu serwerów, na których gracz powinien przestrzegać KRD nawet, jeżeli nie należy do frakcji. Wszystko po to, aby nie wyrządzić szkody sobie i innym graczom. Jednak nawet mimo to może coś się wydarzyć. W razie zderzenia sprawca powinien dać ofierze odszkodowanie, ale czy zawsze tak jest?
Bywa różnie. Czasem ktoś nie potrafi jeździć, przywali i ucieka z miejsca zdarzenia. Tu powinna interweniować administracja. Za nieopłacenie szkody grozi ZPJ. Inni gracze niekiedy próbują się kłócić, że to nie ich wina lub wina jest po obydwu stronach, co jest jeszcze zrozumiałe. Ale są też gracze w miarę normalni i spróbują się skontaktować, poprosić o czas o wypłatę z bankomatu lub po przynajmniej przeproszą. W tym ostatnim przypadku jestem skłonny odpuścić. O płacących nie pisze, bo tak powinno to wyglądać.
A co w przypadku, kiedy to my doprowadzimy do zdarzenia? Odpowiedź jest analogiczna. Ja się staram nie unikać odpowiedzialności, ale problem jest wtedy, kiedy to ofiara ucieknie z miejsca zdarzenia i nie wiadomo, komu dać pieniądze. Ofiara często cierpliwie czeka na przelew, pisze "płać" (można pisać to grzeczniej, mam swojego binda) lub pisze z politowaniem i podjeżdża.
-
CZY WARTO ZAZDROŚCIĆ INNYM AUT?
Dziś wybrałem się do cygana w Bayside w celu przetestowania jego Admirala. Jak bardzo różni się jakością i ceną od mojej perełki?
Mój samochód w salonie kosztował 109k, a Admiral u cygana kosztował 31k. Jednak mój ma silnik 1.8, a ten miał 1.4. Jeśli chodzi o cenę, mój ciągnął czysty 160km/h, a auto cygańskie tylko 140km/h. Auto u cygana miało aż 51k km przebiegu, a w tej cenie, o ile nie będzie nie niższej, można dorwać solidne czterodrzwiowe nowiutkie auto z podobnymi osiągami, nawet w salonie.
Również można tu dostać auta tj. Euros, Phoenix, Stalion czy Sabre. Jeśli macie coś od cygana i widzicie, że ze ktoś ma na Wasze oko coś lepszego, to samochód wcale nie musi być lepszy. Nie wiadomo, co jest pod maską i w jakim jest stanie.
I odwrotnie: jeśli ktoś ma Pereniala albo Waltona, to nie wiadomo, czy nie stał kiedyś w salonie i czy nie mal cofniętego licznika.
-
Latanie za kasą
Jakiś czas temu po wielu trudach udało mi się zdać licencję lotniczą. Kiedy to zrobiłem, wziąłem się za pracę w Airpoście. Na dzień dobry powierzono mi awionetkę Dodo Miałem za zadanie załadować paczki i zrzucić je w różnych częściach mapy.
Samolot pojawia się kawałek od pracy, więc trzeba się przejść. Żeby załadować samolot, trzeba wjechać do hangaru. Kiedy to zrobimy i chcemy wystartować, musimy dojechać do pasa startowego. Latanie nie jest toporne, ale lot bywa trochę długo. Jeśli chodzi o znaczniki, jak są wysoko, dowiemy się z panelu na górze ekranu. Ponadto znaczniki nie są tak małe, jak na egzaminie. W razie katastrofy rolniczej możemy wypłacić kasę za paczki zrzucone.
-

ID pojazdu: 145258
Model: Admiral (445)
Pojemność silnika: 1800cm3
Przebieg: 2142,8km
Typ silnika: Benzynowy
Bak benzyny: 35 litrów
Właściciel: Muszkiewicz
Ostatni kierowca: Muszkiewicz
W użyciu: 18 Stycznia 2025, 13:34
Organizacja: nie należy
Biznes: nie należy
Modyfikacje pojazdu: moduł UP1, podświetlenie licznika (███), ogranicznik prędkości, moduł ABS, aplikacja eTransporter
*Dziś dokupiłem UP2, ustawiłem promień skrętu 50 stopni i kupiłem mocniejsze licznika(chodzi o śnieg). Nie widać tego w bazie pojazdów jeszcze (ostatni wpis z 12.01.2025)
-
CZAS SIĘ ODERWAĆ
Zamiast uganiać się za nowymi autami postanowiłem ładować kasę w moje niemieckie dziecko. Jednak nie mogę no stop jeździć tylko tym samym w kółko autem. Postanowiłem poszerzyć horyzonty.
Przypomniałem sobie, że jeszcze nie zrobiłem licencję lotniczej kąt. L. Gracze Grand Theft Auto San Andreas dzieła się na dwie grupy: nienawidzących szkoły jazdy i nienawidzących szkoły latania. O ile w OSK musiałem tylko jeździć autem i nie musiałem robić stuntów jak w fabule, latanie dalej było toporne. Dobrze, że nie musiałem trafiać w te obręcze na czas.
Zdawanie kat. H było zdecydowanie łatwiejsze, a kurs był prosty, jak budowa cepa. Choć dalej zdarzyło się ominąć znacznik, helka tańczyła, jak jej zagrałem i mimo prymitywnego wyglądu była po prostu świetna. Od dziś posiadam obydwie kategorie.
Niebawem napiszę o pracy w Airpoście
-
CZUJE SIĘ JAK OJCIEC DYREKTOR
Kiedy napisałem o pewnym cejocie, który okazał się doświadczonym sigmą, który kupił ode mnie 3 auta, to i dzięki czemu kupiłem admirala za 109k PLN. Samochód posiada eTransportera, UP1, ogranicznik i licznik zbliżony do tego z Mercedesa-Beza W123(odpowiednik Admirala). Zauważyłem, że nie każdy uwierzył w moja historię, ale dziennik i baza pojazdów nie kłamią. Czuję się jak powiem ksiądz, który dostał od znajomego 3 drogie auta. Dziś pokaże dowód, że takie auto faktycznie mam
-
ID pojazdu: 145258
Model: Admiral (445)
Pojemność silnika: 1800cm3
Przebieg: 1242,7km
Typ silnika: Benzynowy
Bak benzyny: 35 litrów
Właściciel: Muszkiewicz
Ostatni kierowca: Muszkiewicz
W użyciu: 13 Stycznia 2025, 15:43
Organizacja: nie należy
Biznes: nie należy
-
Napisałem 3 auta, ale w rzeczywistości były 2
-
I ten człowiek nie był znajomy, tylko bezdomny
-
-
JAKIE KUPIĆ AUTO PO CYGANIE?
Od jakiegoś czasu zastanawiałem się, co polecić jako pierwsze NOWE auto. Postanowiłem rozejrzeć się po giełdzie w LS. Spotkałem tam ciekawe perełki. Kosztowały w przedziale od 15k do 20k PLN. Napotkałem jeden wyjątek za 11k, ale pierwszy raz widzę coś takiego i jest raczej rzadki przypadek. Chodzi o jedno z aut, które można napotkać u najtańszego cygana, z tą różnicą, ze ta furka jest zadbana i również postanowiłem o niej wspomnieć.
-
WYDAWAŁ SIĘ BIEDAKIEM, ODMIENIŁ MOJĄ SYTUACJĘ NA SERWERZE
Wczoraj na 4life chciałem dorobić sobie na ulepszenie swojego Admirala i zająłem się uberem. Podczas czekania na spawnie spotkałem pewnego gracza że skinem CJa. Myślałem na początku, że to nowy, który mnie poprosi o podwózkę na magazyn. Nie dość, że miał swoją brykę, to jeszcze był to solidny sedan z dodatkami. Ja miałem Admirala combi, Foxtrotera i Vincenta. Wszystkie auta miały silnik 1.6. Przelał mi najwięcej, ile pozwalał na to regulamin serwera. Za te pieniądze mogłem kupić konto premium. Potem kupił ode mnie wszystkie auta, dzięki czemu mogłem kupić Admirala w sedanie 1.8 z salonu i kupić MK1 oraz eTransportera. Dzięki tej historii przekonałem się, nie wie warto nikogo na serwerze dyskryminować, nie wiadomo, że ile kto ma majątku i czy tzw. cejot nie zechce nam przypadkiem pomóc.
-
Kilka rad dla nowych graczy dotyczących majątku.
- Pierwsze pieniądze polecam zarobić podczas prac w magazynie. Tam w miarę szybko uzbieracie tam pieniądze na pierwsze auto i dobędziecie lifepointsy potrzebne do podjęcia się przyjemniejszej pracy.
- Jeśli chodzi o pierwsze auto (najprawdopodobniej stać was na to dostępne u cygana niedaleko San Fierro), to kupujecie je tylko wtedy, Kiedy nie macie doświadczonego kolegi na serwerze, który mógłby wam przepisać klucze od swojego auta. Jeśli wspomniany kolega nie zaproponuje przepisania kluczyków, możecie o takie zapytać, ale nie żebrajcie.
- Jeżeli kolega użyczy wam klucze od swojej furki lub kupiliście sobie auto u wspomnianego cygana, nie kupujcie samochodów prawdopodobnie pochodzących od jednego z cyganów (około 50km przebiegu lub więcej). Im większy przebieg, tym samochód ma większe trudności w uruchomieniem silnika. Lepiej uzbierać pieniądze na samochód z niskim przebiegiem w okazyjnej cenie.
- Jak odłożyć pieniądze? W gotówce polecam zostawić sobie paręset złotych (przyda się wam do zapłat innemu graczowi za podwózkę lub w ramach odszkodowania w przypadku kolizji), a resztę wpłacić na konto. Pieniądze wypłaćcie dopiero wtedy, kiedy uzbieracie odpowiednią sumę i jeśli zamierzacie kupić jakiś samochód lub ulepszenie do obecnego.
- Drugim cyganem po tym znajdującym się niedaleko magazynu jest ten znajdujący się w Montgomery. Tam można napotkać auta w cenie od ok. 8 do kilkunastu tysięcy. Samochody wyglądają na nowsze niż u poprzednika. Z doświadczenia nie polecam tam niczego kupować. W pobliskiej giełdzie w Los Santos pod skrzyżowaniem w Mulholland można w podobnej cenie dorwać ciekawe auta z prawie zerowym przebiegiem.
- Jak w miarę szybko dorobić się majątku? Wykonujcie zadania dzienne, za które trzymujecie gwiazdki. Po uzbieraniu 14 gwiazdek możecie je wymienić na wylosowanie fajnej nagrody. Osobiście polecam uzbierać 28 gwiazdek i podwoić stawkę. 30 dnia z rzędu otrzymujecie aż 30 gwiazdek! Możecie wygrać bony na części, auta lifepointsy lub sporą ilość gotówki.
- UNIKAJCIE WIZYT W KASYNIE, ZWŁĄSZCZA NA POCZĄTKU GRY!
Punkty zebrałem w oparciu o moje osobiste doświadczenie na 4life i do których sam staram się stosować.