Proces naboru
Gracze do naszej jednostki mogą dostać się na dwa sposoby:
Procesem systematycznym - procesem systematycznym nazywamy klasyczne nabory takie jak są na przykład we frakcjach.
Procesem nieregularnym - procesem nieregularnym nazywamy aplikacje do biznesów poza okresem rekrutacyjnym.
Wynikami zajmuje się Sztab Generalny oraz Komendant Ośrodka Szkoleniowego, wybierają oni osoby wiarygodne, chętne do wszelkich aktywności biznesowych.
Przebieg procesu systematycznego
Po ukazaniu się wyników i potwierdzenia pod nimi, następuje pierwsze spotkanie organizacyjne, na którym nowym szeregowym wyjaśniane są zasady panujące w biznesie. Następnie odbywają się szkolenia, z:
Droga służbowa, raporty, łączność i formułki;
Wyposażenie żołnierza;
Mundur wojskowy - opis, oraz znaczenie;
Regulaminu musztry;
B.L.O.S. - zasady korzystania z broni palnej;
Pojęcia, komendy i zasady akcji RP;
Podstaw działań taktycznych;
Taktyki zielonej, czerwonej, czarnej oraz szarej;
Budowy spadochronu i jego elementów;
Wyposażenia pilota;
Transportu lotniczego i desantu.
Kolejność i ilość szkoleń może być różna, niektóre mogą być łączone, mogą odbywać się ćwiczenia i różne akcje wcześniej nie zaplanowane.
Po zakończeniu się szkoleń, ogłaszane są egzaminy.
Przebieg procesu nieregularnego
Gracze którzy dołączyli w nasze szeregi procesem nieregularnym mają do wyboru dwie opcję:
Dołączyć oraz czekać na przyszłe DZSW - sposób wydłużony;
Samemu doszkolić się, z ewentualną pomocą instruktorów i spróbować zdać egzaminy - sposób skrócony;
Po wybraniu i zgodzeniu się na dany sposób, kandydat przechodzi spotkanie organizacyjne i ma za zadanie według wybranego przez siebie sposobu ukończyć DZSW.
Jeżeli kandydat wybierze sposób wydłużony, jest dołączany do innych w procesie systematycznym i jest traktowany jak oni.
Jeżeli kandydat wybierze sposób skrócony, jego zadaniem jest zdać egzaminy w ciągu 14 dni od jego dołączenia.
W niektórych przypadkach Sztab Generalny narzuca sposób ze względu na okoliczności takie jak na przykład okres oczekiwania na następny nabór procesem systematycznym.
Egzaminy
Szeregowych obowiązują dwa egzaminy:
Zasadniczy;
BLOS;
Do obu egzaminów macie obowiązek podejść, oraz oba musicie zdać żeby otrzymać awans na Szeregowego i przejść DZSW.
Egzamin zasadniczy, macie do niego dwa podejścia, normalne i poprawkowe, jeśli obu nie zdacie, jesteście wydalani z biznesu. Jeśli uda wam się go zdać, następny czeka na was egzamin z BLOS. Do niego macie niezliczoną ilość prób, jeśli nie uda wam się go zdać, następną próbę otrzymacie po minimum 24 godzinach.