Skocz do zawartości

Torix

Gracz
  • Postów

    984
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2
  • Typ konta

    Premium +

Treść opublikowana przez Torix

  1. Nazwa nieruchomości: Dom ID nieruchomości: 218 Cena za dobę: 800 PLN Lokalizacja: Los Santos, Vinewood Cena: Oferty. SS’y: https://imgur.com/sOGimef (granice posiadłości frakcji SARA) Jeśli ktoś chce sobie obejrzeć, to nic nie stoi na przeszkodzie, proszę wskoczyć przez płot, dom jest również otwarty. Sposób kontaktu: Discord - Torix#4688 lub ten temat (na Discordzie odpiszę szybciej). Coś od siebie: Baza jest bardzo duża, moja organizacja nie była w stanie wykorzystać nawet połowy jej powierzchni w momentach, kiedy radziła sobie najlepiej. Praktycznie obok posesji znajduje się mechanik, kawałek dalej również stacja benzynowa, przechowalnia oraz parking policyjny, gdzie wycieczka nawet pieszo nie zajmuje długo, stąd jest to bardzo atrakcyjna lokalizacja nie tylko dla członków organizacji, ale również dla zarządu podczas "zbierania pojazdów". Baza posiada 3 bramy, 2 helipady, radio oraz bankomat. Jako jeden z nielicznych budynków (o ile nie jedyny) posiada też marker przenoszący na balkon.
  2. Nick: Torix Kanał: Prywatny, organizacyjny, biznesowy. (Niepotrzebne skreślić) Nazwa kanału: Studio Filmowe 4Life Kiedy ostatnio kanał był używany: Nie wiem. Jak często kanał jest używany: Ostatnio w ogóle. Czy kanał ma zostać usunięty?: TAK/NIE
  3. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  4. Zagadkę dla Was mam: "Co się należy"?

  5. 27.06.2021 Menadżer @kondzio090 odchodzi z biznesu.
  6. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  7. Gratuluję nowym Supporterom. Powiem szczerze, że to są najnormalniejsze wyniki od dawna, aż sam się pozytywnie zaskoczyłem.

    1. DareK.

      DareK.

      wazelinką zaleciało

    2. Torix

      Torix

      @DareK. nie trafiłeś, jestem ostatnią osobą na tym serwerze, która się komukolwiek podlizuje. Nie mam w tym żadnego interesu. Polecam poczytać historię moich statusów. Po prostu gram tutaj długo, widzę co się dzieje i czasami rzucę sobie jakiś komentarz w statusie.

    3. Sasuczke

      Sasuczke

      @Torix gó**o prawda, liżesz jak możesz, komu możesz i kiedy możesz - pozdro wariat

       

  8. 12.06.2021 Praktykant @judi720 zostaje usunięty z biznesu, powodem nieprzystąpienia do egzaminu kończącego akademię.
  9. Jest avatar okolicznościowy, jest super.

    1. PLojTEk

      PLojTEk

      Ta młodzież to ma jakieś tęcze w głowach! Do wojska ich wysłać to poznają życie! :(

  10. 08.06.2021 Wicedyrektor @Skyb4 opuszcza Zarząd Studia Filmowego 4Life, tym samym zostaje mu przydzielona ranga Montażysta Czwartego Stopnia. Za znaczący wkład w rozwój biznesu zostaje również umieszczony na liście osób zasłużonych dla biznesu.
  11. Postanowiłem zacząć zwracać uwagę na częste błędy językowe, które pojawiają się w, nazwijmy to, formalnej komunikacji frakcji, biznesów, czy też innych struktur działających na serwerze, mam nadzieję, że w szczególności zarządy frakcji coś z tego wyniosą.


    Dzisiaj zaczniemy lekcję pierwszą, której tematem będzie zaimek złożony "tym samym", który jest mam wrażenie, nadużywany i często stosowany w sposób niezgodny z jego znaczeniem.
    Który często używany zwrot jest bliski swoim znaczeniem temu zaimkowi? W mojej opinii najznamienitszym przykładem może być używany prawie równie często zwrot "w związku z czym", co za tym idzie, żeby zrozumieć kiedy zasadne jest zastosowanie zaimka "tym samym", możemy się posłużyć zwrotem "w związku z czym", niejako zastępując go w celu sprawdzenia logicznego sensu wypowiedzi.


    Dlaczego o tym piszę? Kłuje mnie w oczy, kiedy widzę takie podstawowe błędy językowe w oficjalnych ogłoszeniach frakcji, szczególnie że wydaje mi się, iż nie wynikają one z niedopatrzenia autora, a są wynikiem durnego powielania schematu bez większego namysłu. Nie wytykając palcami, przytoczę tutaj fragment ogłoszenia pewnej frakcji:

    Cytat

    "[...] odchodzi z frakcji na własne życzenie. Tym samym zostaje wpisany na czarną listę"

    Ta konstrukcja jest niepoprawna. Dlaczego? Gdyż można z niej wnioskować, iż gracz został umieszczony na czarnej liście z powodu odejścia z frakcji. Kolejnym błędem, który w takim przypadku jest popełniany praktycznie zawsze, jest umieszczenie powodu wpisania na czarną listę po informacji o umieszczeniu na nią gracza. Sami zobaczcie, można to równie dobrze zapisać w ten sposób: "Gracz X odchodzi z frakcji na własne życzenie. Z powodu odejścia zostaje umieszczony na czarnej liście z powodu oszustwa". Oczywiście powód tutaj sobie wymyśliłem, żeby dać konkretny przykład, mam nadzieję, że oddaje on sens. Jak zatem powinien wyglądać poprawny zapis? Tutaj przykład:

    Cytat

    "[...] odchodzi z frakcji na własne życzenie. Zostaje również wpisany na czarną listę"

    Czy nie wygląda to lepiej? Nawet jeśli Waszym zdaniem nie, to jest przynajmniej poprawne językowo.


    Na koniec kilka przykładów poprawnego użycia zaimka "tym samym", żeby go nie unikać, a wykorzystywać mądrze:

    Cytat

    "Gracz X ukończył egzamin z wynikiem pozytywnym, tym samym został awansowany"

     

    Cytat

    "Gracz X zostaje wcielony do zarządu frakcji, tym samym zostaje awansowany"

     

    Cytat

    "Gracz X zostaje wydalony z frakcji z powodu [...], tym samym zostaje umieszczony na czarnej liście"

    Odnosząc się do ostatniego - nie, to nie jest to samo, konstrukcja jest tutaj zupełnie inna, gdyż odnosi się ona do wydalenia z konkretnego powodu, który to znowu jest jednocześnie powodem wpisania na czarną listę, czyli fakt umieszczenia na czarnej liście nie odnosi się do samego wydalenia, a do wydalenia, które jest "połączone" określonym powodem.

    1. Pokaż poprzednie komentarze  2 więcej
    2. AqUaZ

      AqUaZ

      Pomysł wziął się z powodu Twojego statusu, owszem nie należę do grupy docelowej, aczkolwiek Twoja wypowiedź raczej dużo nie zmieni w sposobie pisania ogłoszeń i innych treści.

    3. Torix

      Torix

      Mógłbym w tym momencie odbić to pytanie, zapewne retoryczne i zapytać "Kto w takim razie pytał?", ale mnie to niestety nie bawi, bardziej wywołuje zażenowanie - reakcję przeciwną.
      Co do drugiej części, to przypuszczenie, prawdopodobnie trafne, ale jednak przypuszczenie.

    4. s1zu
    5. .franek.klimatkartel
    6. alkomath
  12. 04.06.2021 Praktykant @GeThin ukończył egzamin z wynikiem pozytywnym, tym samym zostaje awansowany na rangę Operator Kamery Drugiego Stopnia.
  13. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  14. 29.05.2021 @s1zu zostaje wcielony do Zarządu Studia Filmowego 4Life, tym samym obejmuje stanowisko Menadżera.
  15. 28.05.2021 Twórca Pierwszego Stopnia @BuchMan odchodzi z biznesu.
  16. Panowie z rzecznictwa prasowego SAMD, naprawdę fajnie prowadzicie ten temat, dużo cyferek, bardzo zwięzła komunikacja i są obrazki. Skorzystałem podczas tworzenia scenariusza do newsów, mam nadzieję, że to nie problem, w końcu po to jest ten temat.

  17. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  18. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  19. 26.05.2021 Twórca Czwartego Stopnia @SH_mlody_rytrzanin zmiania specjalizację, tym samym zostaje mu przydzielona ranga Operator Kamery Czwartego Stopnia. Twórca Pierwszego Stopnia @Mietek_Kasztan odchodzi z biznesu. [ZALEGŁE] Twórca Pierwszego Stopnia @FabianPl1 odchodzi z biznesu. [ZALEGŁE]
  20. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin